{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 220874

علی ربیعی، وزیر کار و رفاه در حاشیه مراسم زنگ کتابخوانی در مهدهای کودک‌ اظهار کرد: از یک سال گذشته با وزارت ارشاد جلساتی داشتیم و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد و در نهایت تفاهم‌نامه‌ای امضاء کردیم که بر اساس آن روزهای دوشنبه به عنوان «روز کتابخوانی» در مهدهای کودک تعیین شد.

وی افزود: به همه پدرها و مادرها توصیه می‌کنم هفته‌ای یک روز در منزل کتابخوانی داشته باشند. کودکان باید با کتاب آشنا شوند. خواندن و نوشتن و کتاب موجب ارتقای سطح سواد در ابعاد مختلف می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کتاب نوعی سبک زندگی است اظهار کرد: کتاب نوعی شیوه ارتباط کودکان با مسائل جامعه خود محسوب می‌شود، البته قطعا نسلی که کتاب‌های داستان راستان و چارلز دیکنز را خوانده‌اند با نسلی که مرتب کارتون نگاه می‌کنند و به طور انفرادی با گوشی‌های تلفن همراه بازی می‌کنند تفاوت خواهند داشت.

ربیعی ادامه داد: خوب است که پدر و مادرها برای فرزندان خود کتاب بخوانند و کتاب را هدیه بدهند. بچه‌ها باید بوی کتاب را حس کنند.

ربیعی از نویسندگانی که برای کودکان کتاب می‌نویسند قدردانی کرد و گفت: برای آنکه کودکان با مفاهیم روز فرهنگی آشنا شوند تدوین و چاپ کتاب‌های آموزشی را در دست داریم. امیدواریم رویه کتابخانی از مهدهای کودک شروع شود و تا پایان دانشگاه ادامه داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در روستا مهدها نیز اقداماتی انجام داده‌ایم اظهار کرد: در روستا مهدها یک وعده غذای گرم برای سلامت جسمانی کودکان توزیع می‌کنیم؛  قرار شده است توزیع و روخوانی یک وعده کتاب همراه با غذای گرم برای سلامت روح کودکان هم داشته باشیم.

عباس صالحی نیز  در حاشیه مراسم نواخته شدن زنگ کتابخوانی در مهدهای کودک با بیان اینکه مساله کتابخوانی یکی از دغدغه‌های عمومی کشور است، گفت: در کنار نشر کتاب، دانش‌افزایی و مهارت‌افزایی، یکی از دغدغه‌های جدی، فاصله‌ای است که میان کتاب و جامعه افتاده است.

وی افزود: طرح مشترکی با سازمان بهزیستی از چندی قبل در دستور کار قرار گرفت. معاونت فرهنگی وزارتخانه نشست‌هایی با این سازمان داشت و قرار شد در قالب تفاهم‌نامه‌ای تمام مهدهای کودک سراسر کشور یک روز خود را در هفته به کتابخوانی اختصاص دهند که این روز ، دوشنبه هر هفته خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کتابخوانی به عنوان یک مساله اجتماعی نه تنها باعث تولید دانش و مهارت‌افزایی می‌شود بلکه به ساختن انسانی سالم و شکل گفتن مهارت‌های درست اجتماعی کمک می‌کند، گفت: بسیار مهم است که کتابخوانی از سنین اولیه کودکی در وجود افراد جامعه نهادینه شود.  فرزندان ما باید از ابتدا احساس کنند که با کتاب، انسان بهتر، سالم‌تر و موفق‌تری خواهند بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری