کد خبر 505944

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت خانه‌های محله مرزداران تهران

آپارتمان‌های نوساز محله مرزداران این روزها از متری ۴۵میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر آن نیز از حدود متری ۳۰میلیون تومان قیمت گذاشته می‌شود.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ مرزداران یک محله در شمال غرب تهران است که در منطقه2 شهرداری تهران قرار دارد؛ بافت این محله به طور غالب نوساز بوده و خریداران بسیاری متقاضی خرید مسکن در این محله هستند. همچنین قیمت مسکن در محله مرزداران بسیار بالا است و تقریبا حتی واحدهای نوساز آن قیمتی بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران دارد.

به گفته یک کارشناس مشاور املاک در این محله، مرزداران محله‌ای است که از گستردگی زیادی برخوردار است و به همین علت می‌توان واحدهایی با قیمت‌های بسیار بالا و یا قیمت‌های متوسط و پایین نیز در این محله دید؛ بنابراین برای تعیین قیمت مسکن در این محله ابتدا باید محل دقیق ملک را بررسی کرد. برای مثال سپهر، البرز، 35متری لاله و... از مناطق گران‌قیمت محله مرزداران محسوب می‌شود.

وی افزود: خانه‌های نوساز مرزداران تقریبا از متری 45میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و به حدود 75میلیون تومان در هر متر مربع نیز می‌رسد؛ در واقع در این محله واحدهایی وجود دارد که قیمت بالایی ندارد و برخی واحدها نیز از لحاظ قیمتی با شهرک غرب و سعادت آباد برابری می‌کند که این موضوع به موقعیت ساختمان بستگی دارد. مثلا یک واحد 110متری و نوساز در گلدیس مرزداران متری 60میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

این کارشناس مشاور املاک ادامه داد: قیمت واحدهای قدیمی‌تر نیز حدودا از متری 30میلیون تومان شروع می‌شود که ممکن است در صورتی که واحد امکانات کامل را نداشته باشد و... ممکن است این رقم پایین‌تر نیز باشد. یکی از فایل‌های موجود واحدی 60متری و 10سال ساخت در این محله متری 35میلیون تومان قیمت خورد.

وی با تاکید بر رکود بازار اظهار داشت: مدتی است که بازار مسکن در رکود است و شاهد کاهش معاملات و خرید و فروش آپارتمان در این محله هستیم که این موضوع در سایر نقاط تهران نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۵ ۰

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد