کد خبر 488136

برای پرداخت آورده؛

متقاضیان مسکن ملی تا پایان آذر مهلت دارند

خلیل محبت خواه ، با بیان اینکه از مجموع متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران تنها ۴ هزار و ۸۶۷ نفر آورده‌شان را پرداخت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران گفت: تنها این تعداد از متقاضیان  آورده اولیه خود را به صورت کامل واریز کرده‌اند و وزارت راه مکلف به آغاز پروژه برای این  افراد  است. این متقاضیان شامل اداره کل راه و شهرسازی تهران، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهرهای جدید پردیس و پرند و ایوانکی هستند.

مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران توضیح داد: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران عملیات اجرایی پروژه‌های اقدام ملی تولید مسکن را علاوه بر تهرانسر در سایت‌های شهریار، رباط کریم، قرچک، اسلامشهر و پاکدشت آغاز کرده است.

او با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی تهرانسر به ۲۰ درصد رسیده است، گفت: تمامی سازندگان و پیمانکاران این پروژه طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حال اجرای این پروژه هستند و با همکاری تمامی دستگاه‌ها این پروژه در حال ساخت است.

محبت خواه یادآور شد: عملیات اجرایی پروژه‌های شهرهای استان تهران از جمله ایوانکی و شهریار هم در مرحله عملیات خاکی است.

او با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن نیاز به مساعدت شهرداران برای صدور پیش پروانه دارد، افزود: اعمال تخفیف نرخ عوارض، صدور پروانه (۵۰ درصد) و تقسیط نرخ عوارض و صدور پروانه تا دو سال از جمله اقداماتی است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

به گفته این مقام مسئول تاکنون بیش از ۳۹ هزار نفر، در طرح اقدام ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و بنیاد مسکن استان ثبت نام کرده‌اند.

متقاضیان مسکن ملی آورده خود را پرداخت نکنند، حذف می‌شوند

مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران با بیان اینکه از تمام متقاضیان تقاضا داریم، متعاقب پیامک‌های ارسالی توسط وزارت راه و شهرسازی و بخشنامه‌های مصوب، برای جلوگیری از حذف در سامانه اقدام ملی تا قبل از ۳۰ آذرماه نسبت به واریز وجه اقدام کنند چرا که در غیر این صورت مشمول حذف خواهند شد، تصریح کرد: برداشت وجه از حساب متقاضیانی که واریز وجه را انجام داده‌اند، مطابق بخشنامه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تایید و مجوز بانک مسکن خواهد بود.

متقاضیان برای پرداخت آورده تا پایان آذر مهلت دارند

این مقام مسئول افزود:‌ نکته مهم این است که طرح اقدام ملی مسکن یک طرح همه جانبه و با اتکا به آورده دولت و متقاضیان است و در صورت عدم واریز وجه توسط متقاضیان سرعت پروژه مطابق با برنامه‌های زمان بندی شده پیش نخواهد رفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر