کد خبر 482956

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت آپارتمان‌های افسریه تهران/ کاهش معاملات نسبت به ماه گذشته

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌های معامله‌شده در محله افسریه تهران طی آبان ماه می‌پردازد.

اقتصادآنلاینسیده زهرا محمودی؛ افسریه یکی از محله‌های جنوب شرق تهران است. این محله در منطقه15 شهرداری تهران قرار دارد. افسریه به دو بخش افسریه شمال و جنوبی تقسیم شده که قیمت مسکن در این دو قسمت تفاوت چندانی ندارد؛ اما به طور کل خانه‌های افسریه شمالی کمی گران‌تر است و می‌توان گفت قیمت مسکن در این محله تقریبا پایین است و اکثر واحدهای معامله‌شده در افسریه، پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن تهران به فروش رسیده است.

در بین آپارتمان های معامله‌شده آبان ماه واحدهای نوساز زیادی به چشم می‌خورد. برای مثال یک واحد آپارتمان 68متری و نوساز در خیابان اردیبهشت15 متری 25میلیون تومان معامله شد. همچنین قیمت مسکن برای واحدی نوساز و 105متری در خیابان شهید سویزی متری 28میلیون و 95هزار تومان بوده است.

یک آپارتمان 120متری و 29سال ساخت در بلوار نیکوعمل متری 37میلیون و 500هزا تومان معامله شد. قیمت مسکن برای واحدی با سال ساخت و متراژ مشابه در خیابان شهید فخارنیا متری 31میلیون و 666هزار تومان بوده است. یک خانه 169متری و 6سال ساخت در بزرگراه بسیج نیز 20میلیون و 275هزار تومان در هر متر مربع معامله شد.

واحدی 120متری و 14سال ساخت در خیابان شهید سویزی متری 35میلیون و 416هزار تومان به فروش رفت. یک خانه 73متری و 24سال ساخت در خیابان اردیبهشت نیز متری 17میلیون و 227هزار تومان معامله شد.

معاملات انجام‌شده در این محله نسبت به ماه گذشته کاهش چشم‌گیری داشته است و به گفته کارشناسان مشاور املاکی که در این محله فعالیت دارند نیز، اخیرا تقاضا روندی کاهشی به خود گرفته است. همچنین درحالیکه شهریور ماه کارشناسان مشاور املاک این محله قیمت مسکن را بین یک میلیارد و 300 تا یک میلیارد و 700میلیون تومان اعلام کردند، اکنون واحدهایی با قیمت بالاتر در بین واحدهای معامله‌شده مشاهده می‌شود.

در نهایت لازم به ذکر است؛ قیمت‌ها براساس واحدهای معامله‌شده است و واحدهایی با قیمت‌های متفاوت نیز در بین فایل‌های عرضه‌شده وجود دارد.

1

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • آواره
    ۱ ۰

    خدا لعنت اونهایی رو که باعث شدن سقف بالا سر مردم انقدر افزایش قیمت داشته باشه چهار پنج سال پیش با شصت میلیون میشد خونه خوب تو تهران خرید من الان با شصت میلیون آواره شدم جا گیرم نمیاد خدایا باعث و بانیش رو از این بیشتر رسوا کن