{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422127

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از بررسی طرح تامین و اعطای وام قرض الحسنه به کم درآمدها و مستاجران در کارگروه مشترک نهادهای حمایتی خبر داد و گفت:کارگروه نهادهای حمایتی به دنبال حل مساله اجاره بها است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پروانه اصلانی با بیان اینکه کارگروه مشترک نهادهای حمایتی که متشکل از چند نهاد و ارگان دولتی و غیر دولتی است به دنبال این است که مساله اجاره بها را حل کند گفت: این کارگروه متشکل از بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، اوقاف و آستان قدس رضوی در نظر دارند تا با هم فکری و همکاری و تلاش برای حل مشکل مسکن و اجاره بهای کم درآمدها ورود کنند.

وی ادامه داد: این کارگروه طرحی را با عنوان «تامین بخشی از اجاره بها و وام قرض الحسنه کم درآمدها» در دستور کار خود قرار داده است و امیدواریم بتوانیم این برنامه را در کنار برنامه های دیگر و مدل های حمایتی ساخت مسکن برای کم درآمدها تا پایان سال تدوین کند.

اصلانی در پاسخ به این سوال که آیا این مدل حمایتی که قرار است در کنار ساخت مسکن اجاره ای باشد به بانک مرکزی ارائه شده است یا خیر اظهار داشت:این تسهیلات و اقدامات حتما باید در استطاعت گروه کم درآمدها باشد و باید بانک مرکزی با آن موافقت کند و دولت باید برای آن منابع یارانه ای تامین کند.

وی تاکید کرد: هنوز میزان سقف وام مورد نظر و حتی نرخ سود آن مشخص نیست.

اصلانی تصریح کرد: به هر حال در خصوص اجاره داری و ساماندهی آن اتاق فکری در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده که تلاش خواهد کرد تا با همکاری بخش خصوصی برای ساخت این واحدهای مسکونی مدل اجاره داری حرفه ای ایجاد شود.

ارسال نظر

  • نادر تنهای
    ۰ ۰

    من.اجاره.نشین.هستم.وناراحت.قلبی. دارم..شغل.هم.ندارم.وبیمه.هم.ندارم.لطف.کنید.به.من.کمک.کنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری