کد خبر 578204
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس خبر داد؛

بررسی طرح واردات خودرو با حضور فاطمی‌ امین در مجلس

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از بررسی ساماندهی صنعت خودرو با حضور وزیر «صمت» و مسئولان مربوطه در جلسه فردای کمیسیون متبوعش، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، روح‌الله عباس‌پور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستورکار این هفته کمیسیون متبوعش، گفت: رسیدگی به طرح ساماندهی صنعت خودرو ( اعاده شده از شورای نگهبان ) با حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط، کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و اتاق ایران در دستورکار جلسه(فردا یکشنبه 16 آبان ماه) اعضای کمیسیون قرار دارد.

وی در همین باره افزود: قرار است در جلسه فردا گزارش کارگروه «صنعت» درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو مورد ارزیابی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه آقای نگاهداری رییس مرکز پژوهش های مجلس نیز مهمیان اعضای کمیسیون صنایع و معادن در روز یکشنبه است، افزود: قرار است رییس مرکز پژوهش های مجلس در این جلسه گزارشی پیرامون موضوعات مختلف از جمله حیطه کاری کمسیون به اعضا ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دستورکار روز دوشنبه اعضای کمیسیون عنوان کرد:طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اعضای کمیسیون صنایع در روز دوشنبه هفته جاری نشستی مشترک با امیر آشتیانی وزیر دفاع و دیگر مسئولان این وزارتخانه خواهند داشت.

عباس‌پور ادامه داد:اعضای کمیسیون در روز سه‌شنبه به بررسی و هم اندیشی درباره مسائل و موضوعات مربوط به خودرو ، فولاد، سیمان و پتروشیمی خواهند پرداخت.

اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو در جلسه اخیر کارگروه صنعت کمیسیون صنایع و معادن انجام شده که قرار است گزارش این کمیته در جلسات این هفته کمیسیون ارزیابی و برای رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیات رییسه شود.

شورای نگهبان نسبت به طرح مذکور ایراداتی گرفته بود که یکی از آنها منشا ارز موردنیاز برای واردات خودرو است که پس از بررسی‌ در کارگروه مقرر شد که منشا ارز موردنیاز برای واردات مشخص باشد و افرادی بتوانند خودرو وارد کنند که پیش از واردات، منشا ارز خود را به بانک مرکزی اعلام کرده باشند.

ارسال نظر