کد خبر 462310

بر اساس دستورالعمل شورای رقابت:

قیمت ۵محصول جدید ایران خودرو مشخص شد

بالاخره بعد از مدت ها قیمت ۵محصول جدید ایران خودرو مشخص شد و شورای رقابت دستورالعمل قیمت گذاری این خودروها را ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شورای رقابت در جلسه اخیر خود که به منظور بررسی قیمت خودروهای جدید ایران خودرو برگزار شده بود در نهایت دستورالعمل قیمت گذاری محصولات رانا پلاس، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک، دنا پلاس توربوشارژ دستی، پژو ۲۰۷ پانوراما دستی و سورن پلاس را تعیین کرد.

براساس تصمیم شورای رقابت، قیمت اظهاریه شرکت‌ ایران‌خودرو در مورد این خودروها پس از تایید بازرسی و حسابرسی قانونی شرکت و بدون احتساب هزینه های مالی غیر مرتبط به همراه حداکثر ۵ درصد برای هزینه‌های مالی مرتبط با کسر ضریب بهره‌وری دو و نیم درصدی و با لحاظ نمودن ضریب صفر برای متغیر کیفیت به همراه سود حداکثر ۷ درصدی تعیین خواهد شد.

البته تأکید شده رعایت سایر شرایط از جمله عدم عرضه به صورت انبوه به سازمانها و منحصر شدن عرضه از طریق ثبت‌نام به قوت خود باقی است.

رضا شیوا به عنوان رئیس شورای رقابت گفت: این تعداد خودروی جدید قیمت پایه‌ای نداشتند به همین منظور شورای رقابت با دریافت اطلاعات این خودروها و کار کارشناسی با بکارگیری کلینک تجاری خودرو به روش دلفی و ارزیابی خودروهای کلاس مشابه دستورالعمل قیمت این خودروها را به ایران خودرو ابلاغ کرد.

محصولات ایرانخودرو

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    شایعه شده که دنا پلاس اتومات رو متناسب با همرده ها خارجیش قیمت گذاری کردن ایا درسته؟؟
    و اگر درسته کجای این کار عقلانی و عادلانس خودرو دنا یه خودرو ملی حساب میشه نباید با خودروها مونتاژی وارداتی قیمتش مقایسه و قیمت گذاری بشه و همه خریدارا باید بشدت اعتراض کنند