کد خبر 447291

رتبه اول مدیران خودرو در حوزه پاسخگویی به شکایات مشتریان

رتبه اول مدیران خودرو در حوزه پاسخگویی به شکایات مشتریانبر اساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ( ISQI)، شرکت مدیران خودرو در نیمه دوم سال۹۸ نیز موفق به کسب رتبه برتر در میان سازندگان خودرو در حوزه پاسخگویی به شکایات مشتریان شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، گزارش پاسخ گویی به شکایات مشتریان از سوی ISQI به صورت دوره های شش ماهه تنظیم می شود که در شش ماهه دوم هر سال به صورت تجمیعی و سالیانه اعلام می گردد.

نکته جالب در مورد شرکت مدیران خودرو این است که تا کنون هیچ شرکت خودروسازی برای 5 دوره متوالی موفق به کسب این رتبه نشده است که خود حکایت از توجه ویژه این شرکت به بحث مشتریان و رضایت آنها دارد.

این ارزیابی شامل تعداد شکایات واصله، میزان رضایت مندی مشتریان از فرایند رسیدگی به مشتریان، و زمان رسیدگی به شکایات ارزیابی می شود که شرکت مدیران خودرو توانسته است اقدامات لازم را مطابق با قانون حمایت از مصرف کننده و معیارهای وضع شده در آئین اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد انجام دهد و به صورت متوالی برای چندین دوره مقام برتر را از آن خود کند.

ارسال نظر

  • فرزاد ادیب
    ۰ ۰

    با سلام بنده ۳ ماه x22 خریدم ماشین ۳۰۰۰ هزار تا کار کرده تا حالا ۲ بار جعبه فرمان عوض کردم هنوزم درست نشده نمایندگی لطفی پور کرج هم که شده انبار ضایعات خودرو کاری انجام نمیدن .

  • حمیدرضا
    ۰ ۰

    خدا ازتون نگذره واقعا که اینطوری ادم رو زجر میدید،یه نمایندگی بیخود به اسم نجفی که در اهواز هست یه خودرو خریداری کردم که جون به لبم کردن،یه ادم درست حسابی و کار بلد توش نیست اصلا بلد نیستن کار کنن هیچی حالیشون نیست صاحابم که اصلا اصلا نداره زده بیست برگه چک منو خراب کرده (اومده پرینت روی چک رو اشتباه چاپ کرده الان بعد بیست و پنج روز میگم ماشینم چی شد میگن پرینتر مشکل داره چک شما مشکل داشته هنوز مدارک شما ناقصه،میگم میمردین پیگیری میکردین؟اخه من مقصر پرینت اشتباه این نمایندگی هستم؟؟؟هرچی میخوام شکایت کنم اصلا صاحابی نیست نمیدونم به کی بگم واقعا،اصلا اهمیت نمیدن،اصلا براشون مهم نیست،لیزینگ صنعت و معدن هم خب از همه بیخود تر،غلط کردم ماشین گرفتم اط شما،الان نه پولمو میدن نه مشکلم رو حل میکنم! خسته شدم الان باید واقعا من چه کنم؟؟؟؟به کی شکایت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟