کد خبر 403836

تسلا از بی‌ام‌و سبقت گرفت!

آمارها حاکیست که میزان فروش خودروی تمام الکتریکی و لوکس تسلا مدل ۳ از فروش کل خودروهای بی ام و بیشتر است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تسلاموتورز یکی از شرکت‌های خودروسازی نوظهوری است که در چند سال اخیر با معرفی و عرضه خودروهای تمام برقی و الکتریکی قدرتمند با توان پیمایش مسافت‌های طولانی و ظرفیت بالای باتری توانسته است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در سراسر جهان به خود جلب کند و سهم قابل توجهی را از بازارهای جهانی به خود اختصاص دهد.

به تازگی آمار و ارقام جدیدی از مقایسه میزان فروش خودروسازهای معروف و جنجالی در ایالات متحده آمریکا منتشر شده است که نشان می‌دهد میزان فروش خودروهای تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند تسلا مدل ۳ از مجموع کل فروش خودروهای بی ام و بیشتر شده است که به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار خودرو، این امر نشان دهنده رشد و افزایش استقبال بی نظیر مشتریان و علاقمندان به صنعت خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست خواهد بود.

با مقایسه آمار فروش تسلا مدل ۳ با سایر مدل ها، طبق پیش بینی های قبلی می توان دریافت که محبوب ترین سدان الکتریکی در بازارهای جهانی و همچنین آمریکا به این خودرو تعلق دارد و از بسیاری از خودروهای بنزینی و دیزلی محبوب سایر خودروسازان معروف در جهان نیز سبقت گرفته و گوی رقابت را از آنها ربوده است.

طبق برآوردهای ذکر شده در وب سایت cleantechnica، تسلاموتورز از ژانویه تا نوامبر سال جاری میلادی ۸۳۶ هزار و ۱۲۷ دستگاه خودروی تسلا مدل ۳ در بازار ایالات متحده آمریکا به فروش رسانده و آن را در جایگاه نهم پرفروش ترین خودروهای سواری جای داده است. در این گزارش آمده که برخلاف افزایش تقاضا برای خرید خودروهای تسلا، فروش فروش خودروهای بی‌ام‌و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴.۱۴ درصد کاهش داشته است.

این در حالیست که تسلا مدل ۳ قیمت بالایی دارد و بسیاری از مشتریان تنها به علت قیمت بالا به خریداری آن اقدام نکرده‌اند.

پیشتر نیز گزارش‌های منتشر شده نشان می‌داد خودروی برقی تسلا مدل ۳ موفق شده است عنوان لوکس‌ترین خودروی فروخته و عرضه شده در بازار ایالات متحده آمریکا در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی را از آن خود کند.

به عقیده آنها، اختصاص جایگاه نخست در فهرست لوکس‌ترین خودروهای فروخته و عرضه شده در بازار آمریکا نشان دهنده موفقیت روزافزون این خودروساز نوظهور است که موجب شده خودروهای برقی تولید شده توسط تسلاموتورز در مدت زمانی بسیار کوتاهی بتواند با قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین خودروسازان جهان به خوبی رقابت کند.

خودروهای برقی که در سال‌های اخیر تحت‌تاثیر تشدید نگرانی‌های جهانی در خصوص میزان آلودگی هوا، تخریب محیط زیست و کمبود یا افزایش قیمت سوخت به شدت از سوی شرکت‌های خودروسازی، تکنولوژی و همچنین مشتریان مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند، دولت‌های متعددی در جهان نیز تصمیم گرفته‌اند که با ارائه طرح‌های تشویقی به شرکت‌های تولیدکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

از جمله برجسته‌ترین شرکت‌های خودروسازی که به تولید و توسعه خودروهای تمام برقی با کیفیت، لوکس و قدرتمند پرداخته است، می‌توان به شرکت آمریکایی تسلاموتورز اشاره کرد که توانسته است با توسعه مدل خودروهای برقی تسلا ۳، تسلا ایکس و تسلا اس به خوبی توسط مشتریان و علاقمندان مورد توجه و استقبال قرار بگیرد و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد.

از بزرگترین بازارهای فروش خودروهای برقی علی‌الخصوص تسلا می‌توان به کشورهای اروپایی و منطقه اسکاندیناوی، ایالات متحده آمریکا، کانادا و چین اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری