{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 393691

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

مدیرعامل مرکز نوآ‌وری هلدینگ رایزکو از اقدام جدید مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو مبنی بر جذب استارتاپ‌ها و ایده‌های نوآورانه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بهروز کشاورز مدیرعامل مرکز نوآ‌وری هلدینگ رایزکو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو، توضیح داد: این مرکز از ابتدای سال 98 به منظور جذب ایده‌ها و توسعه کسب‌وکار تاسیس شد. در این مجموعه ما تعدادی از متخصصان، نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را با فرآیندهای گزینشی انتخاب کردیم؛ در حال حاضر شش نفر در این مرکز مشغول به کار هستند و به این تعداد اضافه خواهد شد.

او درباره عملکرد مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو توضیح داد: یکی از اقدامات این مرکز فعال نگه داشتن جریان خلاقیت در داخل مجموعه است، مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو شامل چهار بخش اینترنت اشیا، آی‌تی، تجهیزات پزشکی و خودروست که برای همه این حوزه‌ها پروژه تعیین کرده‌ایم.

مدیرعامل مرکز نوآ‌وری هلدینگ رایزکو اضافه کرد: جذب و بررسی فنی و اقتصادی ایده‌ها از دیگر اقدامات مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو است؛ چنانچه ایده‌ها از نظر سطح تکنولوژی و سرمایه‌گذاری قابلیت کار داشته باشند هلدینگ روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند؛ به طوریکه در حال حاضر بالغ بر 150 طرح را بررسی کرده‌ایم و از این تعداد 11 طرح در مرحله بررسی اقتصادی برای سرمایه‌گذاری هستند.

او با تاکید بر اینکه ایجاد و حمایت از مرکز نوآورانه هلدینگ رایزکو علاوه بر توسعه کسب‌وکار و ارزش‌آفرینی، یک مسئولیت اجتماعی است گفت: ایده‌های مورد تایید این مرکز در آینده تبدیل به کسب‌و کارهایی می‌شوند که اشتغال، رفع نیاز از واردات و ارزآوری و صادرات در پی خواهند داشت.

کشاورز خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو، جذب استارتاپ‌ها و ایده‌های نوآورانه افراد بیرون از مرکز است؛ یعنی علاوه بر متخصصان و نخبگانی که در این مجموعه کار می‌کنند، افرادی که ایده‌های نو دارند نیز می‌توانند طرح خود را به ما ارائه دهند و در صورت تایید مرکز، با آن‌ها همکاری خواهیم کرد.

به گفته مدیرعامل مرکز نوآ‌وری هلدینگ رایزکو، هویت حقوقی مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو به زودی تبدیل به شرکت خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری