{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 333612

معاون وزیر صنعت خبر داد:

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: بسته ساماندهی بازار خودرو با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص تمهیدات این وزارتخانه برای کمک به خودروسازان، به منظور عبور از بحران تحریم ها اظهار داشت: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، بسته ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون اول رئیس جمهور رسید.

وی افزود: این بسته دارای چند سرفصل و محور اصلی است که از آن جمله می‌توان به تامین سرمایه در گردش خودروسازان در بخش ارزی و ریالی، با هدف بازگشت به سقف تولید قبلی، واگذاری دارایی های غیرمولد خودروسازان تا سقف هزار میلیارد تومان، داخلی‌سازی قطعات و کاهش ۳۰ درصدی وابستگی ارزی خودروسازان به خارج از کشور اشاره کرد.

مقیمی ضمن تاکید بر زمان بر بودن تحویل خودروهای معوق به دلیل نیاز به دور زدن تحریم ها، گفت: در هر صورت، شرایط تحریم وجود دارد؛ ولی آنچه که در شرایط کنونی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده این است که مکانیزم هایی را برای دور زدن تحریم ها با هدف واردات قطعات مورد نیاز خودروسازان به منظور حفظ و ادامه چرخه تولید، با جدیت دنبال کنیم.

مقیمی افزود: اگر دشمنان ما به تحریم های هوشمندانه اشاره می کنند، ما نیز راهکارهای هوشمندانه برای مقابله با این تحریم ها داریم که هدف اصلی آن، حفظ تولید و بازگشت خودروسازان به سطح تولید گذشته است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان گفت: این مساله، جزو تکالیف خودروسازان بوده و لازم است شرکت های خودروساز، با درنظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم ها، زمان تولید خودروهای معوق را برای مشتریان مشخص کنند که وزارت صنعت نیز، این موضوع را به خودروسازان تکلیف کرده است.

مقیمی در خصوص حفظ حقوق مشتری گفت: نمایندگانی از سوی سازمان حمایت در خودروسازی ها مستقر شده اند، تا مشتری‌مداری به طور کامل در شرکت های خودروساز رعایت شده و با رعایت ضوابط، قواعد و قانون مدنی و با حفظ چارچوب ها و رضایت نسبی مشتریان، خودروها تحویل داده شود.

معاون امور صنایع وزارت صمت، گفت: در فضای تحریم کنونی، باید با کمک و همکاری یکدیگر، شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و ما اطمینان داریم این بار نیز، با صبوری مردم و تلاش مضاعف دولت و شرکت های خودروساز، بار دیگر اهداف شوم کشورهای تحریم کننده در نطفه خفه خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری