{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 318882

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر اینکه خودروسازان باید به جای تقاضای افزایش قیمت، هزینه‌های سربار خود را کاهش دهند، گفت: نباید مردم تاوان هزینه‌های سربار خودروسازان را پرداخت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سعید باستانی  با اشاره به اینکه در جلسات متعددی که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد قیمت خودرو برگزار کردند بحثهای زیادی مبنی بر عدم گرانی خودرو مطرح شد، اظهار داشت: به اعتقاد من خودروسازان تاکنون آنالیز قیمتی از محصولات خود ارائه نکرده‌اند، علاوه بر این در مورد قطعاتی که افزایش قیمت پیدا کرده نیز مستنداتی را به کمیسیون ارائه نکردند.

وی با اشاره به اینکه آنها باید به جای تقاضای افزایش قیمت هزینه‌های سربار خود را کاهش دهند، افزود: نباید مردم تاوان هزینه‌های سربار خودروسازان را پرداخت کنند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر اینکه 11 هزار نیروی مازاد در شرکت‌های خودروسازی وجود دارد که نرخ حقوق سالانه آنها هزار میلیارد تومان است، افزود: علاوه بر این بخشی از 140 شرکت اقماری خودروسازان نیز زیان ده است. چرا مردم باید تاوان این زیان‌ها را پرداخت کنند. نباید خودروساز هزینه سودهای بانکی خود را از جیب مردم پرداخت کند.

وی با تأکید براینکه دولت باید سهام خود را در شرکتهای خودروسازی به صفر برساند، گفت: با وجود تمام مخالفت‌هایی که برخی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس در عدم افزایش قیمت خودرو مطرح کرده‌اند تصمیم نهایی این موضوع متوجه وزارت صنعت است و امیدواریم در این رابطه این دستگاه تصمیم مناسبی را اتخاذ کند.

ارسال نظر

 • حسین
  ۲ ۰

  بهترین تصمیم عدم افزایش قیمت تا اردیبهشت 1399

 • sepp
  ۰ ۰

  افرادی که بعنوان حقوقدان یا هرچی میگن که افزایش قیمت شامل حال خودروهایی که موعد تحویلشون گذشته میشه واقعا بی انصاف و بیسواد هستن! وقتی در قرارداد نوشته مثلا موعد تحویل شهریور97؛ پس قیمت روز تا شهریور97 معتبر است و نه تا ماهها و سالها بعد!!!!!!!!! اگه اینطوری بود که میذاشتن سال 98 و 99 تحویل میدادن و به قیمت روز اون موفع حساب میکردن!!!!!!!
  هرگونه افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته خلاف قانون و شرعه.

 • موعد تحویل خودرو گذشته
  ۰ ۰

  با تشکر از رئیس جمهور
  هرگونه افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته خلاف قانون و شرع است.
  قیمت روز هم اگر در قرارداد قید شده فقط تا موعد تحویل مقرر در قرارداد معتبر می باشد؛ نه، تا هفته ها و ماهها بعد!!!! معنی ندارد خودروساز هم دیر تحویل دهد و هم گرانتر!!!! اگر خودروسازی در دنیا سراغ دارید که حتی فکر چنین کاری را می کند؛ لطفا نام ببرید؟!!!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همه جا مافیا بازیه، خودرو هم یه گوشه برای کمین کردن این ها.