{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 297141

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار در شورای رقابت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختلاف قیمت خودرو میان کارخانه و بازار به‌سبب هجوم سرمایه‌های سرگردان به این بخش به وجود آمده است، گفت: طی چند روز گذشته درباره اختلاف قیمت به‌وجودآمده با مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت جلسه‌ای داشتیم.

وی با بیان اینکه در هفته جاری در شورای رقابت نیز این موضوع بررسی می‌شود، ادامه داد: وزارت صنعت با آزادسازی قیمت خودرو موافق است اما باید از طریق شورای رقابت این موضوع را پیگیری کنیم.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس با تأکید بر اینکه مجلس پیگیر این موضوع است، اضافه کرد: در مشکل ایجادشده خودروساز مقصر نیست، به‌دلیل نوسانات اخیری که در بازار ارز به‌وجود آمد، قطعه‌ساز  نیز با کمبود تولید مواجه شد و به همین دلیل خودروساز نتوانسته به‌صورت کامل تولیدات خود را به بازار عرضه کند.

سخنگوی کمیسیون صنعت و معدن و تجارت با ابراز اینکه کمبود قطعات باعث شده خط تولید برخی از خودروها متوقف شود، اظهار داشت: سیاست‌های اشتباه اعمال‌شده در  بازار خودرو طی چند سال اخیر باعث قفل شدن این بازار در چند وقت اخیر شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری