{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 278091

نایب رییس اتحادیه خودرو در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

نایب رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو دلیل گرانی خودرو را احتکار کارخانه‎های خودروسازی وعدم نظارت دولت دانست و گفت:در حال حاضر قیمت‌ها حبابی است و بهتر است مردم خرید و فروش نکنند.

غلامحسین قاسمیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین  با اشاره به اینکه تعیین قیمت در بازارخودرو مبتنی برعرضه و تقاضاست گفت: مدتی است که کارخانه های خودروسازی ازجمله ایران خودرو و سایپا با اینکه قطعات خود را با دلار3600 تومانی وارد کرده‌اند ولی خودرو‌ها را وارد بازار نکرده و با این کارزمینه را برای بالاتررفتن قیمت‌ها فراهم می‌کنند.

او در ادامه درباره گرانی خودرو‌های وارداتی گفت: به دلیل نوسانات اخیر نرخ ارز واردات خودرو صورت نمی‌گیرد و خودرو‌های موجود در بازار واردات نیز پیشتر وارد شدند، برخی خودرو‌ها هم همچنان در گمرک بلاتکلیف هستند و وارد بازار نمی‌شوند.

نایب رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو ضمن تاکید براینکه بخش زیادی از افزایش قیمت‌ها حباب است تصریح کرد: با توجه به قیمت‌های بالای بازار خرید و فروشی انجام نمی‌شود مگراینکه افراد واقعا نیازمند باشند زیرا مردم نگران تغییر قیمت ها درآینده هستند.

قاسمیان با اشاره به اینکه مقصراصلی در این میان کارخانه‌ها هستند، افزود: دولت باید دستور ترخیص خودرو‌هایی که در گمرک مانده را بدهد و در خصوص خودرو‌های داخلی باید با نظارت بر قیمت‌ها در این موضوع دخالت کند تا کارخانه‌ها خودروهایشان را وارد بازار کنند.

نایب رییس اتحادیه خودرو درپایان با تاکید براینکه مردم در نحوه‌ی خرید و فروش خود مختار هستند، افزود: با توجه به قیمت‌های بالای بازار اگر من جای مردم بودم از خرید خودرو دست نگه می‌داشتم.

ارسال نظر

  • رضا
    ۰ ۰

    سلام دست دولتی ها با خودرو سازها توی یک کاسه هست