{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264441

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت از ثبت سفارش برای واردات ۸۰ هزار خودروی خارجی از دی‌ماه سال قبل خبر داد.

علی علی‌آبادی درباره‌ تاثیرات تغییر تعرفه‌های ورودی خودرو بر میزان واردات، گفت: پس از دی‌ماه و به دنبال ابلاغ مصوبه هیات وزیران ثبت سفارش خودروها به روال عادی ادامه داشته و حتی نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر هم بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان این که هنوز درصد افزایش واردات خودرو در این مدت بررسی نشده، اظهار کرد: در سه ماهه پایانی سال گذشته تقریبا به اندازه تمام سال ۱۳۹۵ خودرو ثبت سفارش شده است.

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این سوال از این تعداد ثبت سفارش چه تعداد خودرو وارد کشور شده است، گفت: تعداد خودروهای وارد شده را باید از سوی گمرک پیگیری کرد.

علی‌آبادی در پاسخ به این سوال که نمایندگان مجلس تعرفه‌های واردات خودرو را بسیار بالا اعلام کرده و حداکثر تعرفه اعمال شده در دنیا را ۲۰ درصد می دانند، توضیح داد: میانگین تعرفه‌های ما نیز کمتر از ۲۰ درصد می‌شود و عددی بین ۱۹ تا ۲۰ درصد را در بر می‌گیرد. نرخ موثر تعرفه نیز در سال گذشته ۱۲.۳ درصد بوده است.

وی ادامه داد: حال اگر به طور خاص حقوق ورودی خودرو را مدنظر داشته باشیم این موضوع مصوب هیات وزیران است و تا زمانی که مصوبه‌ای مبنی بر لغو آن صادر نشود، اجرای آن ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت همچنین متذکر شد: در سال ۱۳۹۷ در تعرفه خودروهای هیبریدی حدود ۲۰ درصد کاهش تعرفه صورت گرفته و خودروهایی که ۱۵۰۰ سی سی و کمتر ظرفیت دارند تعرفه‌شان به حالت قبل یعنی همان پنج درصد بازگشته است.

علی‌آبادی اضافه کرد: اما در مورد خودروهای بنزینی و هیبریدی از دی‌ماه سال گذشته که مصوبه هیات وزیران ابلاغ شده ورودی‌های مصوب طبق طبقه‌بندی و براساس حجم موتور دریافت شده و همان‌طور که اشاره شد تا زمان صدور دستورالعمل جدید تعرفه‌های قبلی لازم‌الاجرا هستند.

طبق دستورالعمل جدید واردات خودرو تعرفه واردات خودرو با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی از ۴۰ درصد به ۵۵ درصد، تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی از ۵۵ درصد به ۷۵ درصد و تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی نیز از ۵۵ درصد به ۹۵ درصد افزایش یافته است.

طبق این دستورالعمل واردات خودروهای با ارزش گمرکی بیش از ۴۰ هزار دلار نیز ممنوع اعلام شده است.

ارسال نظر

  • مردم ایران
    ۰ ۰

    آقای علی آبادی انگار نه انگار که دیوان عدالت اداری رای به لغو مصوبه دولت داده .. توی این مملکت حسین قلی خانی چند تا حکومت داریم چند تا رئیس داریم.. کی باید از حرف کی پیروی کنه.. واقعا که مملکتی به این بی در پیکری هنوز آفریده نشده.. از یک مملکت جنگ زده بدتر شده..

  • محمد
    ۰ ۰

    سواي همه مسائل مرتبط با تعيين تعرفه واردات خودرو يكي از اين عوامل نقض غرض ميكند و آن حجم موتور ميباشد. اينكه عده اي فكر ميكنند هر چقدر حجم موتور كمتر باشد مصرف بنزين يا سوخت كمتر ميشود باوري اشتباه است و متاسفانه آنها كه بايد در اين زمينه تصميم بگيرند بسيار بي اطلاع و در زمينه خودرو و اصول فيزيك بسيار كم سوادند. نميخواهم در اين جايگاه فيزيك تدريس كنم ولي مايلم يكي از اولين مباحث فيزيك دبيرستان را براي آنها يادآوري كنم البته نه با كلمات علمي فيزيك ولي در حد بسيار عاميانه: "براي جابجايي يك جسم به وزن مثلا 1000 كيلو بر روي سطحي با زبري (نرمي) شيشه به مسافت مثلا 1000 متر، ايكس كالري انرژي لازم است كه اين مقدار كالري را مقدار ايكس ليتر بنزين توليد مينمايد. حال اين مقدار نيرو و يا انرژي را چه يك موتور 2000 سي سي ايجاد نمايد و چه يك موتور سيكلت 100 سي سي. تفاوت در راندمان موتور بايد ملاك باشد نه حجم موتور. مثالي متفاوت بزنم: بهترين موتور استفاده شده در خودروهاي داخلي فعلا موتور هاي 1600 سي سي 16 سوپاپ ميباشد كه ميانگين 100 تا 110 اسب بخار نيرو توليد ميكنند. اين يعني به ازاي هر 1000 سي سي حجم موتور 65 اسب بخار نيرو توليد ميكنند. موتور هاي پيشرفته تر امروزي به ازاي هر 1000 سي سي 100 اسب بخار نيرو توليد ميكنند. اين يعني راندمان بالاتر موتور. طبيعتا هر چقدر راندمان موتور بالا تر باشد مصرف سوخت كمتر و بهينه شده است. چرا در مورد مسائل فني و يا علمي افرادي دخالت ميكنند كه در آن زمينه هيچ اطلاعاتي ندارند. اين دخالت هاي نابخردانه باعث ضرر و زيان كشور و مردم ميشود. با همين يك تصميم غلط خدا ميداند چقدر ساليانه خسارت به كشور وارد ميشود. من فقط به چند تا اشاره ميكنم. وقتي از يك موتور كوچك براي كار بزرگ استفاده ميشود استهلاك آن موتور بسيار سريعتر اتفاق ميافتد به عبارتي اگر روي خودروي مثلا 206 يك موتور سوخت طبيعي با حجم 1800 سي سي قرار داده شود عمر آن موتور بسيار بيشتر از يك موتور 1000 سي سي خواهد بود در حاليكه مصرف سوخت آن به مقدار بسيار ناچيزي بيشتر از موتور 1000 سي سي خواهد بود. يك نمونه ملموس: خودروهاي ام وي ام 800 سي سي سوختي برابر با ال نود 1600 سي سي دارند يعني چيزي حدود 6 تا 7 ليتر بر هر صد كيلومتر!!! اين است كه بنده تقاضا دارم آقايان به خبره اش رجوع كنند همانگونه كه براي مسائل شرعي به مهندس رجوع نميكنند براي كارهاي فني و علمي به يك روحاني رجوع نكنند