{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 204745

در حال حاضر خریداران خودروهای چینی دل خوشی از کیفیت آنها نداشته و حتی از خرید خود هم پشیمان هستند، اما چرا بازار فروش خودروهای بی ‌کیفیت چینی همچنان داغ است؟

در چند سال اخیر بازار خرید و فروش خودرو با تنش‌های مختلفی روبه رو بود که همین امر باعث شد تا دیگر خودرو یک کالای سرمایه‌ای نبوده و مردم فقط برای رفع نیاز خود اقدام به تهیه آن کنند. البته در این بازاری که بنا به گفته فعالان خودرو همچنان راکد بوده و رونقی در خرید و فروش ندارد برخی از شرکت خارجی توانسته‌اند سهم زیادی از تقاضا را به خود اختصاص داده و فروش خوبی داشته باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، از میان شرکت خودروساز خارجی فعال در بازار ایران باید از چینی‌ها یاد کرد که همچنان علاقه‌ای به داخلی سازی محصولات خود نداشته و با نصب آپشن های پر زرق و برق  هر روز  میزان خریداران خود افزایش می‌دهند. اما سوال اینجا چرا با وجود بی کیفیت بودن خودروهای چینی عرضه شده در بازار همچنان  مردم به سمت خرید آنها می روند و خود را درگیر این خودروها می‌کنند.

قاسمی یکی از فروشندگان خودرو در همین ارتباط می‌گوید: امروز مصرف کننده ایرانی به دنبال خودروهای جدید و ارزان است همین موضوع مورد توجه چینی‌ها قرار گرفته و آنها با استفاده از کم کاری خودروسازان ایرانی سعی در تولید محصول مطابق ذائقه ایرانی ها دارند.

وی با بیان اینکه چینی‌ها هر روز علاقه ایرانی‌ها را مورد بررسی قرار می دهند، افزود: آنها در چند سال اخیر متوجه شدند که ایرانی‌ها علاقه زیادی به خودروهای شاسی بلند دارند به همین دلیل تنوع زیادی را در تولید این خودروها انجام داده‌اند و البته فروش خوبی را هم کسب کرده‌اند.

این فعال بازار تصریح کرد: متأسفانه چینی به راحتی در بازار ایران مانور می دهند وحتی قیمت محصولات خود را به صورت غیر منطقی افزایش داده اند به نحوی که هم اکنون قیمت برخی از محصولات چینی در مقایسه با بازار بسیار گران تر است.

محمدی دیگر فروشنده خودرو با اشاره به بازار نابسامان لوازم یدکی خودروهای چینی می‌گوید: در بازار لوازم یدکی معروف است که چینی ها بیشترین سود خود را نه از محل فروش خودرو بلکه از لوازم یدکی به دست می آورند.

وی با بیان اینکه در برخی از خودروها تأمین یک قطعه با مشکلات زیادی مواجهه است، افزود: بعضاً قطعات چینی کیفیت های مختلفی دارد که مصرف کننده با توجه به هزینه خود اقدام به خرید آنها می‌کند اما نکته اینجاست که قطعات ارزان بی‌کیفیت بوده و نارضایتی مردم را به دنبال داشته است به همین دلیل خریدار ترجیح می‌دهند قطعه درجه بالا بخرد اما آنها نیز از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند.

*چینی ها با پول مردم خودرو وارد کرده و به خود آنها می‌فروشند

این فروشنده خودرو با اعلام اینکه چینی‌ها با پول مردم خودرو وارد کرده و به خود آنها می فروشند، اظهارداشت: فروش خودرو در بازار ایران آنهم با این کیفیت های نازل برای شرکت های بسیار سودآور است.

وی با اعلام اینکه کمترخریداری را دیده‌ام که دل خوشی از خرید خودروی چینی داشته باشد، گفت: اما بدون تعارف جذابیت های این خودروها همه را گول می‌زند.

نوریان دیگر فروشنده خودرو نیز با بیان اینکه شرایط فروش خودروهای چینی نسبت به خودروهای داخلی بسیار متنوع است، افزود: وقتی مصرف کننده می‌داند که با 30 میلیون می‌تواند یک ماشین شاسی بلند بخرد چرا این کار را نکند.

وی با اشاره به اینکه قیمت خودروهای متنوع چینی تناسب زیادی با جیب مردم دارند، تصریح کرد: اگر دقت کنید چینی ها خودشان هیچ کدام از محصولاتی که در بازار ایران به فروش می‌رسانند را استفاده نمی‌کنند.

این فروشنده خودرو اضافه کرد: امروز تأمین قطعه یکی از مشکلات اصلی خریداران خودروهای چینی به شمار می‌آید که هنوز شرکت ها برای کسب سود بیشتر اقدام مؤثری را در این رابطه انجام نداده‌اند.

ارسال نظر

  • مهدی
    ۱ ۰

    سلام مدیران چینی مدیران موفقی هستند و بازار ایران را از خود ایرانیان بهتر میشناسندمدیران خودرو سازان ما مصونیت دارند اگر کل شرکت را هم زمین بزند کسی به این مدیران کاری ندارد

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اسامی این شرکتها را معرفی کنید مردم روشن بشوند