{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 165786

شائبه حضور شیشه های دودی آمریکایی در بازار تهران

در بازار لوزام جانبی خودرو، شیشه های دودی‌ با مارک USA دیده می‌شود و معلوم نیست این نام تنها برند محصول است یا که نشان دهنده ساخته شدن این شیشه ها در ایلات متحده آمریکاست!

 در بازار پر رونق شیشه های دودی، خبر می رسد که با دستور پلیس استفاده از شیشه های دودی تا یک درصدی مجاز بوده و بالاتر از حد مجاز برای خودروسوار و فروشنده جریمه به همراه خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پرشین خودرو، فعالان بازار لوزام جانبی به پرشین خودرو گفتند که به دستور پلیس میزان مجاز دودی کردن شیشه های خودرو بین 30 تا 35درصد مجاز بوده و به عبارتی شیشه ها باید طوری دودی شود که داخل خودرو از بیرون دیده شود در غیر این صورت پلیس با خودروی متخلف برخورد خواهد کرد.

برخی از فروشندگان شیشه دودی اظهار داشتند که برخی از افراد به 30 درصد شیشه دودی راضی نیستند و دوست دارند شیشه خودرو خود را حتی تا 50 یا 60 درصد سیاه ‌کنند که این اتفاق با رضایت کامل صاحب خودرو انجام می‌شود و مسوولیت این کار بر عهده صاحب خودرو است.

پیشنهاد پرشین خودرو به علاقمندان استفاده از شیشه های دودی، رعایت کردن قانون در مورد درصد مجاز دودی کردن است تا خدایی نکرده با برخورد قانونی پلیس مواجه نشوند.

یکی دیگر از موارد جالب در بازار شیشه خودرو، وجود شیشه‌های دودی با آرم USA است که البته فروشندگان اعتقاد داشتند که این محصولات کره‌ای یا تایوانی هستند و فقط مارک کشور آمریکا بر روی شیشه‌های دودی خورده است.

حال سوالی که پیش می آید این است که چرا باید کره ای ها و تایوانی ها شیشه های خودرویی با آرم امریکا تولید کنند و از برند خود برای فروش اجناس غافل شوند؟

ارسال نظر

 • reza
  ۲ ۱

  دودی USAبا معمولی چه فرقی داره؟

 • علی
  ۱ ۰

  پلیس فقط بهونشه که جریمه کنه....وقتی من ماشینم ۳۰%دودیه پس چرا باز جریمه میکنه.؟خودشون قانون خودشونو قبول ندارن مسخره ست

 • عباس
  ۱ ۰

  الان درصد دودی من دو پنجره عقب ۳۰ درصده پشت ۳۵ مامور قصد توقف خودرو داد که با امتناع و درگیری نذاشتم یعنی اینکه مجازه چرا گیر میده اونم برنده داخلی