گران ترین خودرو‌های مرسدس بنز که تا به امروز فروخته شده اند + عکس

از آنجا که خودرو‌های مرسدس بنز به عنوان برندی پرطرفدار شناخته می‌شود، در این گزارش به ۵ مورد از گران‌ترین خودرو‌های این برند که در مزایده فروخته شده اند اشاره شده است.

گران ترین خودرو‌های مرسدس بنز که تا به امروز فروخته شده اند + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در طول دهه‌های گذشته شاهد قیمت‌های نجومی خودرو‌های مرسدس و خریدهای عجیب و غریبی که انجام شده، بوده‌ایم، این خریدها هم به دلیل برند معروف مرسدس و هم در اختیار داشتن خودرویی قدیمی و عتیقه، اتفاق افتاده است.

در ادامه، چند مورد از مهم‌ترین خرید‌های خودرو‌های مرسدس در حراجی، به نقل از سایت ۲۴ae آورده شده است.

مرسدس بنز ۳۰۰ SLR Uhlenhaut Coupe ۱۹۵۵

گران ترین خودروهای مرسدس بنز SLR Uhlenhaut Coupe ۱۹۵۵

گران‌ترین خودرویی که تا به حال در حراجی فروخته شده، مرسدس بنز ۳۰۰ SLR Uhlenhaut کوپه مدل ۱۹۵۵ است که در ۵ می ۲۰۲۲ در ساتبی با قیمت نجومی ۱۴۲ میلیون دلار به حراج گذاشته شد.

این خودرو توسط یک کلکسیونر که ترجیح داد ناشناس بماند خریداری شد و این شرکت پول را در یک برنامه بورسیه جهانی غیردولتی برای جوانان علاقه‌مند به تحصیل در علوم محیطی قرار داده است.

مرسدس بنز W۱۹۶، ۱۹۵۴

گران ترین خودروهای مرسدس بنز W۱۹۶، ۱۹۵۴

این خودرو در سال ۲۰۱۳ در حراجی گودو به قیمت حدود ۳۰ میلیون دلار فروخته شد و فقط یک خودروی مسابقه‌ای معمولی نبود، زیرا خوان مانوئل فانجیو در سال ۱۹۵۴ در چهار مسابقه فرمول ۱ برنده شد و برای اولین بار از سال ۱۹۳۹ بازگشت قدرتمندی را برای خودرو‌های مرسدس در فرمول یک رقم زد. -

Benz ۵۴۰K Special Roadster ۱۹۳۶

گران ترین خودروهای مرسدس بنز Benz ۵۴۰K Special Roadster

این خودرو که بسیار نادر هم بود حدود ۱۲ میلیون دلار فروخته شد.  زیرا تنها ۴۰۰ دستگاه از آن تولید شد. این خودرو یکی از بزرگترین خودرو‌های مرسدس بنز قبل از جنگ جهانی دوم و یک شاهکار دست ساز در نظر گرفته می‌شود. حداکثر سرعت آن به لطف موتور ۱۸۰ اسب بخاری ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است. همچنین دارای گیربکس چهار سرعته نیمه اتوماتیک، فضای داخلی چرمی سفارشی، در‌های بالا و شیشه جلویی مناسب برای سفر‌های طولانی در بزرگراه است.

مرسدس بنز ۵۴۰K رودستر ویژه ۱۹۳۷

گران ترین خودروهای مرسدس بنز ۵۴۰K رودستر ویژه ۱۹۳۷

این خودرو در ساتبیز به قیمت ۹.۹ میلیون دلار فروخته شد و تاریخچه قابل توجهی دارد، زیرا توسط رجینالد سینکلر، وارث ثروت Corning Glass خریداری و به ایالات متحده ارسال شد. سینکلر در طول دو جنگ جهانی ماجراجویی‌های خاص خود را داشت و از استفاده از وسایل نقلیه غیرمعمول زیادی لذت می‌برد که مهمترین آن‌ها مرسدس بنز ۵۴۰K Special Roadster مدل ۱۹۳۷ بود.

مرسدس بنز ۶۸۰ S Torpedo مدل ۱۹۲۸

گران ترین خودروهای مرسدس بنز ۶۸۰ S Torpedo مدل ۱۹۲۸
این خودرو در سال ۲۰۱۳ با قیمتی ارزان نسبت به خودرو‌های قبلی فروخته شد، زیرا قیمت آن در حراج ساتبی به ۲۵/۸ میلیون دلار رسید. این خودرو یک عتیقه است که توسط بنز طراحی شده است.

در آن زمان، این خودرو به لطف یک کاربراتور دوقلو و دو سوپرشارژر و طراحی عالی که موتور را در عقب قرار می‌داد، از قدرت قابل توجه ۱۸۰ اسب بخار برخوردار بود. این خودروی افسانه‌ای توسط سازنده خودرو، ژاک ساچک، یک مهاجر اوکراینی که به یکی از بزرگترین طراحان خودرو‌های قبل از جنگ تبدیل شد، طراحی شده است، که از چرم مارمولک در داخل آسیای جنوب شرقی استفاده کرده است.

ارسال نظر