{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97574

در حالی رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان چند روز پیش به موافقت بانک مسکن با پرداخت تسهیلات شناور ۱۰۰میلیونی ساخت اشاره کرد که خبر می‌رسد طی هفته آینده تفاهمنامه این تسهیلات بین بانک مسکن و کانون انبوه‌سازان به امضا می‌رسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، دوشنبه هفته جاری رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از اعلام آمادگی رسمی بانک مسکن برای پرداخت وام 100 میلیون تومانی ساخت مسکن خبر داد و به تسنیم گفت: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری بوده و پس از دوران ساخت به خریداران منتقل می‌شود. جمشید برزگر با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی انبوه‌سازان به وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: این پیشنهاد در شورای برنامه‌ریزی برنامه ششم توسعه در بخش مسکن مطرح و به دولت ارائه شده است. وی با ابراز "در برخی از استان‌ها در حال معرفی برای دریافت این تسهیلات هستیم" بیان کرد: این تسهیلات به اعضای انجمن انبوه‌سازان پرداخت می‌شود. متناسب با جذب منابع، بانک مسکن تسهیلات به‌صورت شناور به انبوه‌سازان پرداخت می‌‌کند. وی با اعلام این‌که این تسهیلات به پروژه‌هایی تعلق می‌گیرد که حداقل بالای 20 درصد پیشرفت داشته باشد و کارشناس بانک مسکن آن را تأیید کند، یادآور شد: پیشنهاد نرخ سود 14درصدی را برای این تسهیلات داده‌ایم. در حالی هنوز مدیران بانک مسکن واکنشی به اظهارات برزگر نشان نداده‌اند که خبر می‌رسد طی هفته آینده تفاهمنامه پرداخت تسهیلات شناور به انبوه‌سازان (تا سقف 100 میلیون تومان) بین کانون سراسری انبوه‌سازان کشور و بانک مسکن امضا می‌شود. در صورت اجرایی شدن این برنامه پیشنهادی انبوه‌سازان باید منتظر جنب و جوش در بخش ساخت و ساز کشور بود، احتمالاً از سال آینده بر تعداد پروانه‌های صادرشده ساختمانی افزوده می‌شود، هرچند نمی‌توان خیلی به خروج بازار مسکن از رکود تاریخی امیدوار بود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باتوجه به:
  1- حصول توافق نهائی هسته ای و تزریق دلارهای بلوکه شده به اقتصاد ایران و بدنبال آن افزایش نقدینگی و تورم مضاعف (بیماری هلندی)
  2- افزایش 10تا 15 درصدی عوارض ساخت‌وسازدرتهران از خرداد1394
  3- اخذ 9درصد ارزش افزوده از معاملات مسکن از ابتدای سال 1394
  4- تحریک بیش از پیش تقاضا برای مسکن ازطریق افزایش مبلغ وام خرید مسکن تا 80 میلیون تومان (طرح جدید برای سال 95 که قطعا تصویب خواهدشد ترمیم وافزایش مبلغ وام مسکن تا 150 میلیون تومان است)
  5- اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه ها وافزایش قیمت حاملهای سوخت وبه تبع آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی وسایرهزینه های ساخت وساز از سال 1394 (نمونه بارز آن افزایش 17 درصدی قیمت سیمان از ابتدای مرداد94 است)
  6- افزایش قیمت دلار در بودجه 94 وتک نرخی شدن آن و افزایش محسوس قیمت ارز دربازار آزاد
  7- ادامه روند نزولی بورس و کاهش مستمرسودبانکی وفرارسرمایه ها از این بازار بازارها به بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن
  8- تشدید بحران کاهش ساخت وساز وعرضه مسکن درسال 93 وتداوم آن درسال94
  9- اعمال محدودیت های ساخت وساز بویژه از لحاظ فروش تراکم و... در محدوده مناطق 22 گانه تهران از سال 1394
  و ......
  باوجود تلاشهای شبانه روزی برای القاء کاهش قیمت مسکن قطعا درسال 95و94 شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها خواهیم بود شک نکنید

 • ARASH
  ۰ ۰

  گران شدن مسکن فقط شایعه دلالها و انبوه سازان است برای فروش املاک بی کیفیت ساخته شده که بدون مشتری مانده است. هزینه تمام شده ساخت مسکن با احتساب قیمت زمین و مصالح و کارگر و سایر موارد تقریبا 1/2 الی 1/3 قیمت فروش توسط انبوه سازان می باشد. یعنی سود انبوه ساز دو الی سه برابر هزینه ساخت است.
  که خوشبختانه عموم مردم مطلع بوده و دیگر پول به ساختمان بی کیفیت نمیدهند.

 • ARASH
  ۰ ۰

  اظهاران برزگر بعدتر از سوی مسئولان بانک مسکن تکذیب شد.

 • رضا
  ۰ ۰

  بانک مسکن وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن را تکذیب کرد


  http://www.isna.ir/fa/news/94070805116/%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D9%88%D8%A7%D9%85-%DB%B1%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دلار۳۴۹۰

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چند مطلب قابل تامل...
  نکته بسیار مهم و یک فرمول ریاضی بسیارساده و دقیق برای اتمام این مباحث اگر در چهل سال اخیر ملک ارزان شده الان هم میشه!
  نکته بعدی بسیار مهمتر.... کسی که سرمایه ای داری و میتوانی یک آپارتمان هفتاد متری بخری و یک سرپناه داشته باشی و منتظری با این سرمایه که داری خانه ارزاتر شود و متراژ بالاتر یا محل بهتری خانه بخری.. این بازی ها بارها در اقتصاد ایران تکرار شده است.. آنها که باید بدانند چه خبر است میدانند! و برای من و شما هم توضیح نمیدهند چه خبر است!.... آنکسی که زیر دست و پا له میشود همیشه من وشماییم...این بازی ها زیاد تکرار شده اما این بار به نظر من از بحران گذشته و تبدیل به فاجعه میشود ...حس میکنم...عجله کن..عجله کن...
  نکته بعدی.. کسانی که اینجا از گران شدن یا ارزان نشدن مسکن دفاع میکنند آیا مالکین مسکن نیستند که اینجا خبرها رو میخوانند و رفتاری طبیعی و به حق دارند "مالشونه میخوان ارزون نشه"!؟ از طرفی چون تجربه خرید و فروش ملک داشتند شاید میخواهند به آگاه کردن و فریب نخوردن مالکین یا کسانی که یک سرمایه ای دارند و در توهم ارزان شدن خانه فرصت رو از دست میدهند کمک کنند؟
  اما نکته جالبتر و شیرینتر کسانی هستند که حرف از ارزان شدن خانه میزنند آیا این افراد پولش را دارند و میخواهند خانه بخرند؟ یعنی مثلا تصور کنید چند صد میلیون دارد اما منتظر است با این حرفها قیمت مسکن پایین بیاد بعد بخرد؟ آیا میخواهند ایران رو آباد کنند؟ اخلاقیات جامعه رو بهبود ببخشند؟ بورسی هستند؟ میخواهند بقیه فریب نخورند خانه گران بخرند؟ یعنی خودشان مالک هستند و تجربه خرید و فروش دارند و میخواهند بقیه فریب نخورند؟ وقت مفت دارند میان اینجا لج مالکین رو در بیارند و حال کنند!؟ حسودیشان میشه که خودشان نمیتوانند خانه بخرند؟ میشه خودتان را معرفی کنید؟
  نکته آخر در مورد لفظ دلال که مرتب به کار میبرید اگر منظورتان بنگاه معاملاتیه که اونها به نفعشان اینه قیمت ملک پایین باشه و خرید و فروش بیشتر و اگر منظور مالک هست عزیز دلم که سرشار از احساسات پاکی! "همه مالشون رو مفت به دست نیاوردند که با این صحبت ها بخواهند مفت رد کنند بره" امیدوارم یک روز مالک شوی تا درک میکنی!
  نکته پس از آخر.... واقعا چرا بیشتر ما البته نه همه! به جای تحقیق کردن و فکر کردن و یافتن راه حل و زحمت کشیدن و به حق خود قانع بودن و تغییر کردن و تحسین و تشویق فقط به دنبال موج سواری و جدل و لجبازی و حسودی و خراب کردن و تغییر دادن و غر زدن و مسخره کردن و تنبیه کردن هستیم؟ ......."آیا اگر شما هم مالک بودی و سرمایه زندگیت بود اینجا همین مطالبی را میگفتی که الان میگی یا یک شبه بینش و فکر و تحصیل و مرام و اعتقاد و تیپ و شخصیتت عوض میشد!؟".. بنده خودم را نه مالک میدانم نه شخص آگاه همینقدر میدانم که نباید اوضاع اینگونه باشد اما حالا که هست... و تا به یاد دارم ملک با اختلاف زیادی بهترین محل سرمایه گذاری بوده از هر نظر...چه چیزی تغییر کرده است که این مطلب هم تغییر کند؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان عزیز وگرامی ::امروز مخاطبم عزیزانی هستند که برای راه اندازی ورونق بازار به ترفند های خاص از قبیل تشویق وترساندن مردم از گرانی آینده مسکن متوسل میشوند ودست به شایعاتی از قبیل افزایش وام مسکن /سونامی / مسکن فنرش بزودی باز خواهد شد / وازاین قبیل اشعار سعی در کتمان حقیقت ورکود محض در بازار از هم گسیخته مسکن را دارند. دوستان گرامی من کوچکترین دشمنی و عداوت با هیچکس ندارم همه در هر ایده ای برایم قابل احترامند .فقط آرزومندم همگی این واقعیت که مسکن در سردابی سخت درمانده وکسی هم چاره جو نیست با اینکه همه کارشناسان ارشد اقتصاد علت این رکود ووضعیت اسفبار مسکن را در گرانی بیحد ومرز وخارج از توان خرید عموم مردم میدانند. عزیزان مسکن در شرایطی نیست که من انبوه ساز با خبر افزایش وام بتوان تغییری در بازار بدهم وجلوی کاهش قیمتهارا بگیرم .مسکن در وضعیتی نیست که من دلال دست به دامن شایعاتی به نفع خود وهمکاران زده و ازاین شرایط سود ببرم .وبقولی شاید با این حرفا یک حرکتی کند مسکن وفروش آن چه نوساز وچه قدیمی در شرایط فوق العاده حساسی قرار دارد که کوچکترین حرکت نابجا امکان رکود آنرا طولانی تر خواهد کرد.بنظرم تا قیمتهای کنونی با سطح در آمدهای عموم مردم ناسازگار باشد هر فردی در هر مقام ومنصبی اعم از تصمیم گیرندگان /ملاکین /فروشندگان/ ودلالان/ و واسطه ها/ تاعموم مردم توان خرید نداشته باشند قادر به برگرداندن رونق در بازار شکست خورده مسکن نخواهند بود وهرچقدر تلاش مضاعفی هم از خود نشان دهند شک وتردید ورکود بیشتری دامن بازار اسف بار مسکن را خواهد گرفت.لذاخریداران اصلی که همانا مصرف کنندگان اصلی هستند حتی در صورت توان خرید هم منصرف خواهد کرد.لذا بیایید کوشش کنیم که این باتلاقی که خود ساخته ایم در آن غرق نکنیم و این مهم را مد نظر داشته باشیم که همیشه مردم در خرید اشتباه نخواهند کرد. با نگاهی اندک وگذرا میتوان بیشترین رکود وکاهش را در شهرستانها به وضوح دید واینکه چگونه التماس در فروش املاک خود را با آگهیهای تحت عناوین کهنه شده همانند فروش فوری /فروش بعلت مهاجرت و/شدیدا" پول لازم/ زیر قیمت منطقه/ووو.... که بظر میرسد در شهرهای مراکز استانهای شمالی بیشترین حباب طی چند سال گذشته داشته که متعاقب آن بیشترین کاهش ورکود کنونی فروشندگان را مجبور به دادن اینگونه شعارها برای فروش نموده است که ظاهرا" هیچکدام از این ترفندها نیز اثری نداشته وهمچنان بیش از همه مناطق تزلزل قیمتی وکاهش در آنجا مشهود میباشد . موفق باشید..... ان شاالله ارادتمند همیشگی:: مظاهری

 • بنیامین
  ۰ ۰

  کشکه

 • امیر
  ۰ ۰

  خیلی جالبه که همه ما اعم از باسواد وبیسواد میدانیم که مشکل بخش مسکن کاهش قدرت خرید مردم وجهش غیرمنطقی قیمت ها درسال های گذشته است. با این وجود کارشناسان میشنینند و راهکارهایی غیرمنطقی ارایه میدهند.افزایش وام مسکن امکان پذیره امام آیا برای بازپرداخت آن هم فکری کرده اید؟
  کاهش متراژ مسکن هم دوای درد نیست چرا که خانوارهای پرجمیعیت مجبورند به حاشیه نشینی روی بیاورند!..
  فروش اقساطی مسکن وپیش فروش آن هم باتجربه ای که مردم ازکلاهبرداری ها و کیفیت پایین خانه های پیش فروش شده دارند عملا با شکست مواجه میشود!
  تنها راهکارهایی که می توانند موثرواقع شوند:
  1.مالیات سنگین برخانه های خالی که میتواند سازندگان ومالکان را مجبور به فروش خانه ها وبه تبع آن کاهش قیمت ها کند
  2.ارایه امکانات وزیرساخت ها به شهرهای اقماری که موجبات رکود درشهرهایی مانند تهران واصفهان وبدنبال آن کاهش قیمت ها خواهد بود
  3.صنعتی سازی مسکن واستفاده از تجربیات سایرکشورها درزمینه ساخت مسکن با کیفیت مناسب ودرزمان مناسب وحداقل هزینه هاست. توجه داشته باشید که متوسط زمان ساخت مسکن نسبت به سایرکشورها بسیار بالاتراست
  4. تعیین حداقل سود وحداکثر سود در بخش مسکن وملزم نمودن انبوه سازان به رعایت آن
  5.تشویق انبوه سازان به کاهش قیمت ها ازطرق مختلف مانند کاهش عوارض و...
  6.مشروط نمودن اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت به انبوه سازان به رعایت سود مناسب فروش
  و.........