{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

رویکرد رویترز در ارتباط با ایران و مسایل مربوط به ایران مدتی است که مورد نقد محافل کارشناسی قرار گرفته است.

اخباری که مداوم تکذیب شده و غالبا به ضرر ایران تمام می‌شوند و یادداشت‌هایی که درخواست‌های عجیب و غریب همانند ادامه یافتن 20ساله تحریم‌ها را مطرح می‌کنند به تم اصلی این رسانه در خبررسانی در ارتباط با مذاکرات هسته‌یی ایران بدل شده است. در آخرین مورد، دیروز خبری روی این خبرگزاری قرار گرفت که محمدجواد ظریف به همتای امریکایی‌اش از افول حسن روحانی درصورت به‌نتیجه نرسیدن مذاکرات گفته است. ادعایی که هرچند در عرض چند ساعت توسط ظریف به‌شدت تکذیب شد اما دستمایه برخی رسانه‌های داخلی شد. برخی دوستان در داخل که غالبا مخالف سیاست خارجی روحانی هستند شروع به تهاجم به ظریف و تیم هسته‌یی کردند و حتی او را به پی گرفتن اهداف جناحی داخلی در سیاست خارجی متهم کردند. این‌گونه تحلیل‌ها ساعت‌ها پس از تکذیبیه ظریف، همچنان تیتر یک چند رسانه اصولگرا بود. این رسانه‌ها اقدام به خبرپراکنی و تحلیل‌های متعدد براساس این خبر مجعول کردند. خط اصلی این گزارش‌ها و تحلیل‌ها نیز انتقاد از تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی ایران و ایراد اتهامات مختلف به این تیم بود. این درحالی است که تیم مذاکره‌کننده ایرانی یکی از حرفه‌یی‌ترین تیم‌های پس از انقلاب است و تعهد و علاقه‌شان به نظام مورد تایید همه مسوولان مملکت به‌خصوص مقام معظم رهبری است و همین تیم مورد اعتماد نظام، ‌این خبر را قویا تکذیب کرده بود! تنها سوالی که در این میان باقی می‌ماند این است که چگونه رسانه‌های اصلی اصولگرا براساس خبر یک خبرگزاری خارجی که خبرش توسط وزیر خارجه جمهوری اسلامی تکذیب شده است اقدام به ایراد اتهام به وزیر خارجه ایران می‌کنند! خصوصا خبرگزاری خارجی که جهت‌دار بودن گزارش‌ها و خبرهایش بر اهالی این عرصه پوشیده نیست. این به معنای واقعی کلمه به خطر انداختن منافع ملی برای ملاحظات جناحی است و با هیچ منطقی قابل توجیه نیست.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پیش‌بینی ترکان از قیمت ارز در سال آینده
  یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۵
  کد مطلب: 286464

  دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: چون دولت در سال آینده با محدودیت ارزی مواجه خواهد شد، ممکن است قیمت ارز بالا رود؛ بنابراین باید کاری کرد که تقاضای ارزی کم و از واردات کالاهای ساخته‌ شده به شدت جلوگیری شود.
  اکبر ترکان - مشاور عالی رییس‌جمهور - در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه فلسفه وجودی مناطق ویژه اقتصادی، ایجاد و رونق تولید است، اظهار کرد: این مناطق باید به سمت ارتقای توانمندی تولیدی و صادرات پیش روند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  1- یکی از حربه های ایران در مذاکرات، افول میانه روها و قدرت گرفتن تندروها در صورت شکست مذاکرات است (درست مثل امریکا) بنابراین بیان چنین چیزی از جانب ظریف کاملا قابل باور است و تکذیب کردن، چیزی را تغییر نمی دهد.
  2- کاملا طبیعی است که جناحها نخواهند رقیبشان از رهگذر مذاکرات نفعی عاید خود کنند. مشابه حملاتی که تندروها در حال حاضر علیه مذاکره کنندگان انجام می دادند را قبلا جناح مقابلشان علیه آنها انجام می دادند، چون آنها هم نگران سود بردن رقیب بودند.
  3- حتی اگر مساله هسته ای حل شود، مساله دیگری علم خواهد شد، چرا که ظاهرا تقدیر ما تنش با غرب است.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   موجیم که آسودگی ما عدم ماست یعنی اساسا ما ساختار مواج داریم و دائما همه چیز باید بالا و پایین بره و در غیر این صورت ما ازبین میریم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری