{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97650

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران:

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران: تنها مرجع صدور مدرک رسمی و قانونی سیکل و دیپلم، وزارت آموزش و پرورش است. سایر روش‌های ارائه و دریافت مدرک دیپلم و سیکل تخلف است و از سوی افراد سودجو انجام می شود.

مدتی است پیامک‌هایی دست به دست می شود، مبنی بر اینکه موسسه ای اقدام به ارائه مدرک سیکل و دیپلم رسمی به افراد جا مانده از تحصیل می کند. در تماس تلفنی خبرنگار آموزش خبرگزاری برنا، با شماره تماس‌های ارائه شده در این پیامک، شرایط ثبت نام از سوی مدیر این موسسه به این شرح بیان شد: این دوره ها به مدت یکسال برگزار می شود و تنها اقدامی که فرد باید انجام دهد این است که در پایان دوره در امتحان شرکت کند، هزینه این امر 3 میلیون تومان است، 300 هزار تومان در حین ثبت نام و باقیمانده به صورت اقساط می پرداخت می شود.

به منظور بررسی صحت این موضوع، مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، در گفت و گو با خبرنگار آموزش خبرگزاری برنا، گفت: تنها مرجع صدور مدرک رسمی و قانونی سیکل و دیپلم، وزارت آموزش و پرورش است.

وی در ادامه افزود: برای افراد در سن تحصیل از طریق شرکت در مدارس عادی و افرادی که از سن تحصیل فاصله دارند، از طریق شرکت در دوره های شبانه ویژه بزرگسالان، امکان دریافت مدرک معتبر وجود دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از برنا، ثقفی تصریح کرد: سایر روش‌های ارائه و دریافت مدرک دیپلم و سیکل تخلف است و از سوی افراد سودجو انجام می شود.

ارسال نظر