{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97646

این درآمدها از موارد شناخته شده ای چون درآمد حاصل از جرائم نقدی کارفرمایان کارگاهها توسط سازمان تامین اجتماعی گرفته تا درآمدهای کمتر شناخته شده ای چون درآمد حاصل از۵۰۰ ریال عوارض دریافتى ازهر کیلو میوه توسط گمرگ یا تمرکز وجوه حاصل از درآمد شرکت دخانیات ایران بابت هالوگرام را شامل می شود.

یکی از طرحها و راهبردهای قابل تقدیر دولت یازدهم، افزایش انضباط مالی و توسعه دولت الکترونیک در زمینه نظارت بر درآمدها و هزینه های دستگاههای اجرایی است که تاکنون دهها طرح مهم و تاثیرگذار به مرحله اجرا درآمده است. یکی از مهمترین طرح ها در این خصوص، توسعه و استقرار خزانه داری الکترونیک است که هدف از آن، اجرای پروژه شفاف سازی و هوشمندسازی عملیات مالی دولت و ایجاد حساب واحد خزانه است. از سوی دیگر، در اجرای ماده 94 قانون برنامه پنجم توسعه و ماده 37 قانون محاسبات عمومی نیز کلیه دستگاههای دولتی مکلف شده اند درآمدهای پیش بینی شده را بر مبنای ردیف های درآمدی مربوطه وصول و به حساب های هر ردیف واریز کنند. اما اینکه این حسابهای درآمدی شامل چند ردیف و چه مصادیقی است، موضوعی است که بررسی های صبحانه از جدیدترین بخشنامه خزانه داری کل کشور، کسب کرده است. بر اساس این بخشنامه، با عملیاتی شدن فرآیند شناسه، کلیه حسابهای رابط درآمدی مفتوحه با درخواست دستگاه اجرایی مسدود می شود.

این بررسی ها نشان می دهد هم اکنون 214 عنوان، حساب درآمدی توسط خزانه داری کل کشور شناسایی و دسته بندی شده است که از موارد شناخته شده ای چون درآمد حاصل از جرائم نقدی کارفرمایان کارگاهها توسط سازمان تامین اجتماعی گرفته تا درآمدهای کمتر شناخته شده ای چون درآمد حاصل از500 ریال عوارض دریافتى ازهر کیلو میوه توسط گمرگ یا تمرکز وجوه حاصل از درآمد شرکت دخانیات ایران بابت هالوگرام را شامل می شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صبحانه، همچنین بر اساس این بخشنامه جدید سید رحمت الله اکرمی خزانه دار کل کشور، درآمدهای فاقد پیش بینی نیز می بایست حسب مورد به حساب درآمد متفرقه کشور یا طبق احکام خاص قانونی به حساب های ذیربط منتقل شود.

جدول کامل منابع درآمدی دستگاه‌ها

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مالیات سنگین به ماشین های رشته خانم بازی.

 • امیر
  ۰ ۰

  دوستان اقتصادی ،معنای این جمله چه هست:بر اساس این بخشنامه، با عملیاتی شدن فرآیند شناسه، کلیه حسابهای رابط درآمدی مفتوحه با درخواست دستگاه اجرایی مسدود می شود.....
  و درامد دولت از این منابع چقدر هست؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس به همین دلیل دولت اینطور سفت و سخت از انحصار خودرو حمایت می کند. درآمد سرشار از چهار ردیف درآمدی به اندازه کافی وسوسه کننده هست که جان مردم را بی ارزش کند.