{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97638

رئیس سازمان غذا و دارو ( وزارت بهداشت) تاکید کرد: آبلیموهای صنعتی موجود در بازار، طبیعی نیست و مردم از استفاده از آنها خودداری کنند.

رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وجود آبلیموهای مختلف در بازار اظهار کرد: آزمایش‌های مختلفی روی آبلیموهای موجود در بازار انجام دادیم اما نتایج آن مطلوب نیست. وی ادامه داد: هشدارهایی که در گذشته داده بودیم واقعیت داشت و بسیاری از آبلیموهای صنعتی موجود در بازار طبیعی نیستند. دیناروند در عین حال که آبلیموهای صنعتی موجود در بازار را سمی ندانست اما تصریح کرد: آبلیموهای صنعتی از مواد شیمیایی تهیه می‌شود، به طوری که افراد متخلف را به تعزیرات معرفی کرده و برخوردهای لازم نیز با متخلفان صورت گرفته است. رئیس سازمان غذا و دارو بر وجود دو نوع استاندارد در مورد آبلیموهای موجود در بازار تاکید کرد و افزود: استانداردهای طبیعی و کنسانتره آبلیمو باید تعریف شده و روی بسته‌بندی‌ها نوشته شود. دیناروند در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت دارویی دولتی در کشور نداریم، خاطرنشان کرد: یک شرکت مادر تخصصی دارویی دولتی داشتیم اما وظایف تصدی‌گری غذا و دارو توسط این شرکت انجام نمی‌شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، دیناروند همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه متمرکز غذا و دارو برای دسترسی مردم، اظهار کرد: اطلاعات تمام آزمایشگاه‌های کنترل دولتی و همکار ما که دولتی نیستند در سامانه مذکور متمرکز می‌شود. وی راه‌اندازی درگاه مذکور را برای دسترسی مردم به اطلاعات مورد نیاز غذا و دارو عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی درگاه غذا و دارو اطلاعات کاملی از شرکت‌های غذایی و دارویی در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه به دسته خر بزنین بخورین خوش خوراک میشه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای وزیر چرا حالا به فکرتان افتاده که آبلیموها طبیعی نیست ما شیمیایی بودن آبلیموها رو از خیلی وقتها میدونستیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باید به حال و روز سازمان عریض و طویلی که با چارت های سازمانی آنچنانی و اتلاف بودجه مملکت در اوج بیکاری جوانان بعد از چندین و چند سال سوء استفاده متولیان مواد غذایی و سال ها اعتراض و نارضایتی مردم تازه به صرافت اعلام نظر می افتد گریست...