{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97632

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون با وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آقای وزیر اعلام کرد که تلاش می‌کند اعتبار هر واحد مسکن مهر را به ۳۰ میلیون تومان افزایش دهد.

منصور آرامی افزود: دیروز دستور دوم جلسه کمیسیون عمران، حضور وزیر اقتصاد و معاونان وی بود که آقای وزیر در این جلسه علاوه بر پاسخگویی به دغدغه‌های نمایندگان، به ارائه یک گزارش مبسوط در خصوص حوزه‌های تاثیرگذار وزارت اقتصاد بر بخش‌های عمرانی و مسکن پرداخت. وی در ادامه با اشاره به گزارش مشروح طیب نیا در خصوص تخصیص اعتبارات لازم به طرح‌های عمرانی در سال‌های 1393 و 1394 گفت: آقای وزیر اعلام کرد که در سال 1393 حدود 40 هزار میلیارد تومان بودجه در حوزه عمرانی پرداخت شد و در سال 94 نیز به رغم نگرانی‌های مالی ناشی از کاهش قیمت نفت، تا پایان سال انتظار داریم حدود 30 هزار میلیارد تومان دیگر نیز پرداخت شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، آرامی در ادامه با اشاره به سخنان طیب نیا در خصوص مشکلات بانک‌ها اظهارکرد: آقای وزیر با ارائه گزارشی در خصوص مشکلات بانک‌ها گفت که بانک‌ها باید سرمایه‌های غیرضروری خود را واگذار کنند و دولت نیز تلاش می‌کند برای حل ضرر و زیان بانک‌ها ، با پرداخت بدهی خود به آنها ، تا حدود زیادی زیان‌های وارد شده به بانک‌ها را جبران کند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که به زودی شاهد سونامی افزایش قیمت در بخش مسکن خواهیم بود در اثبات این ادعا گفت: در دو سال پایانی دولت قبل و دو سال ابتدایی دولت فعلی، کار محسوسی در زمینه صنعت ساختمان انجام نشد. وام مسکن و ارایه زمین ارزان قیمت تعطیل شد، لذا هزینه‌های تولید افزایش یافت. در این شرایط کسی مسکن نمی‌سازد و وقتی مسکن ساخته نشود سبد تقاضا روز به روز افزایش می‌یابد.

  بیگدلی افزود: درست است که مردم قدرت خرید ندارند اما وقتی سبد تقاضا بالا می‌رود، تقاضا به سمت اجاره سوق می‌یابد تا این‌که به یکباره دیواره سد تقاضا شکسته می‌شود که اگر این اتفاق رخ دهد خیلی چیزها را با خودش می‌برد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   باتوجه به:
   1- حصول توافق نهائی هسته ای و تزریق دلارهای بلوکه شده به اقتصاد ایران و بدنبال آن افزایش نقدینگی و تورم مضاعف (بیماری هلندی)
   2- افزایش 10تا 15 درصدی عوارض ساخت‌وسازدرتهران از خرداد1394
   3- اخذ 9درصد ارزش افزوده از معاملات مسکن از ابتدای سال 1394
   4- تحریک بیش از پیش تقاضا برای مسکن ازطریق افزایش مبلغ وام خرید مسکن تا 80 میلیون تومان (طرح جدید برای سال 95 که قطعا تصویب خواهدشد ترمیم وافزایش مبلغ وام مسکن تا 150 میلیون تومان است)
   5- اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه ها وافزایش قیمت حاملهای سوخت وبه تبع آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی وسایرهزینه های ساخت وساز از سال 1394 (نمونه بارز آن افزایش 17 درصدی قیمت سیمان از ابتدای مرداد94 است)
   6- افزایش قیمت دلار در بودجه 94 وتک نرخی شدن آن و افزایش محسوس قیمت ارز دربازار آزاد
   7- ادامه روند نزولی بورس و کاهش مستمرسودبانکی وفرارسرمایه ها از این بازار بازارها به بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن
   8- تشدید بحران کاهش ساخت وساز وعرضه مسکن درسال 93 وتداوم آن درسال94
   9- اعمال محدودیت های ساخت وساز بویژه از لحاظ فروش تراکم و... در محدوده مناطق 22 گانه تهران از سال 1394
   و ......
   باوجود تلاشهای شبانه روزی برای القاء کاهش قیمت مسکن قطعا درسال 95و94 شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها خواهیم بود شک نکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ساخت 12 میلیون واحد مسکن در 12 سال

  واقعیت این است که در سالیان اخیر تعداد کمبود واحد‌های مسکونی کشور تغییرات چندانی نداشته و با توجه به رخداد دست‌کم ۸۰۰ هزار واقعه ازدواج در سال، به نظر می‌رسد، ایجاد توازن بین عرضه و تقاضای مسکن کشور نیازمند ساخت ۱۲ میلیون واحد دیگر در۱۲ سال آتی است.

  شاید از همین رو است که موجی از نگرانی در بین دست‌اندکاران واقعی بازارمسکن به وجود آمده به نحوی که این دسته از افراد، با ابراز نگرانی از استمرار رکود و کاهش جدی تولید مسکن در دوسال اخیر، اذعان دارند قیمت مسکن در سالیان آتی جهش خواهد داشت.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نا به اعلام سایت های آماری سال 93 حدود 800000 ازداواج صورت گرفته که در 6 ماهه اول امسال هم اگه قیاس کنیم میشه 4000000که جمعا میشه 1200000که با توجه به اینکه ذر کل کشور در سال 93 و این شش ماهه ساخت مسکن به 500000 هم نرسیده مشاهده میکنیم که به فرض وجود داشتن خانه های خالی به شدت رو به افول است حال ممکنه بعضی ها بگن خوب اینا پول ندارن خونه بخرن ولی اینو در نظر داشته باشید که حتی اگه نتونن خونه بخرن باید خونه ای باشه که برن مستاجری

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چند مطلب قابل تامل...
  نکته بسیار مهم و یک فرمول ریاضی بسیارساده و دقیق برای اتمام این مباحث اگر در چهل سال اخیر ملک ارزان شده الان هم میشه!
  ========= فرمول ریاضی بعدی که البته فهم و حفظ کردنش برای امتحان شاید کمی سخت تر باشد و درک و هضمش نیاز به درس پیشنیاز..... دارد!... به نظر شما بانکی که به صورت غیر معمول در دوره تحریم سود میداد و اگر میتوانست درصد سود بیشتری نیز میداد چه فعالیت اقتصادی انجام میداد که بیشتر از این سود سود کند؟...ساده شده این فرمول این سوال است...آیا بانکها دوست دارند شما پول دار تر از خودشان بشوید؟... یا همان هه هه هه و ....
  نکته بعدی بسیار مهمتر.... کسی که سرمایه ای داری و میتوانی یک آپارتمان هفتاد متری بخری و یک سرپناه داشته باشی و منتظری با این سرمایه که داری خانه ارزاتر شود و متراژ بالاتر یا محل بهتری خانه بخری.. این بازی ها بارها در اقتصاد ایران تکرار شده است.. آنها که باید بدانند چه خبر است میدانند! و برای من و شما هم توضیح نمیدهند چه خبر است!.... آنکسی که زیر دست و پا له میشود همیشه من وشماییم...این بازی ها زیاد تکرار شده اما این بار به نظر من از بحران گذشته و تبدیل به فاجعه میشود ...حس میکنم...عجله کن..عجله کن...
  نکته بعدی.. کسانی که اینجا از گران شدن یا ارزان نشدن مسکن دفاع میکنند آیا مالکین مسکن نیستند که اینجا خبرها رو میخوانند و رفتاری طبیعی و به حق دارند "مالشونه میخوان ارزون نشه"!؟ از طرفی چون تجربه خرید و فروش ملک داشتند شاید میخواهند به آگاه کردن و فریب نخوردن مالکین یا کسانی که یک سرمایه ای دارند و در توهم ارزان شدن خانه فرصت رو از دست میدهند کمک کنند؟
  اما نکته جالبتر و شیرینتر کسانی هستند که حرف از ارزان شدن خانه میزنند آیا این افراد پولش را دارند و میخواهند خانه بخرند؟ یعنی مثلا تصور کنید چند صد میلیون دارد اما منتظر است با این حرفها قیمت مسکن پایین بیاد بعد بخرد؟ آیا میخواهند ایران رو آباد کنند؟ اخلاقیات جامعه رو بهبود ببخشند؟ بورسی هستند؟ میخواهند بقیه فریب نخورند خانه گران بخرند؟ یعنی خودشان مالک هستند و تجربه خرید و فروش دارند و میخواهند بقیه فریب نخورند؟ وقت مفت دارند میان اینجا لج مالکین رو در بیارند و حال کنند!؟ حسودیشان میشه که خودشان نمیتوانند خانه بخرند؟ میشه خودتان را معرفی کنید؟
  نکته آخر در مورد لفظ دلال که مرتب به کار میبرید اگر منظورتان بنگاه معاملاتیه که اونها به نفعشان اینه قیمت ملک پایین باشه و خرید و فروش بیشتر و اگر منظور مالک هست عزیز دلم که سرشار از احساسات پاکی! "همه مالشون رو مفت به دست نیاوردند که با این صحبت ها بخواهند مفت رد کنند بره" امیدوارم یک روز مالک شوی تا درک میکنی!
  نکته پس از آخر.... واقعا چرا بیشتر ما البته نه همه! به جای تحقیق کردن و فکر کردن و یافتن راه حل و زحمت کشیدن و به حق خود قانع بودن و تغییر کردن و تحسین و تشویق فقط به دنبال موج سواری و جدل و لجبازی و حسودی و خراب کردن و تغییر دادن و غر زدن و مسخره کردن و تنبیه کردن هستیم؟ ......."آیا اگر شما هم مالک بودی و سرمایه زندگیت بود اینجا همین مطالبی را میگفتی که الان میگی یا یک شبه بینش و فکر و تحصیل و مرام و اعتقاد و تیپ و شخصیتت عوض میشد!؟".. بنده خودم را نه مالک میدانم نه شخص آگاه همینقدر میدانم که نباید اوضاع اینگونه باشد اما حالا که هست... و تا به یاد دارم ملک با اختلاف زیادی بهترین محل سرمایه گذاری بوده از هر نظر...چه چیزی تغییر کرده است که این مطلب هم تغییر کند؟؟

 • میرزایی
  ۰ ۰

  عالیه دستش درد نکند. مسکن مهر هرچه زودتر تکمیل بشود به نفع کل مملکت هست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گران شدن مسکن فقط شایعه دلالها و انبوه سازان است برای فروش املاک بی کیفیت ساخته شده که بدون مشتری مانده است. هزینه تمام شده ساخت مسکن با احتساب قیمت زمین و مصالح و کارگر و سایر موارد تقریبا 1/2 الی 1/3 قیمت فروش توسط انبوه سازان می باشد. یعنی سود انبوه ساز دو الی سه برابر هزینه ساخت است.
  که خوشبختانه عموم مردم مطلع بوده و دیگر پول به ساختمان بی کیفیت نمیدهند. پاسخ
  1 6[شما]
  آرش شناسه: 248776 10 مهر 1394 ساعت 12:25
  دوستان مالک و انبوه ساز و دلال و املاکی ::::
  اگر قرار گرون بشه پس چرا ایقدر دست و پا میزنید و مردمو تحریک به خرید ملک می کنید ، پس خودتون میدونید خبری نیست.
  پیشنهاد میکنم ملکتو نگهدار بعدا به عنوان کلنگی بفروش.
  نخریدن مسکن بی کیفیت،
  بهترین راه جهت مقابله با گرانی و احتکار مسکن است و موجب متضرر شدن دلال می شود.