{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97627

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در شهر پردیس در مهر ماه ۹۴ می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان عزیز وگرامی ::امروز مخاطبم عزیزانی هستند که برای راه اندازی ورونق بازار به ترفند های خاص از قبیل تشویق وترساندن مردم از گرانی آینده مسکن متوسل میشوند ودست به شایعاتی از قبیل افزایش وام مسکن /سونامی / مسکن فنرش بزودی باز خواهد شد / وازاین قبیل اشعار سعی در کتمان حقیقت ورکود محض در بازار از هم گسیخته مسکن را دارند. دوستان گرامی من کوچکترین دشمنی و عداوت با هیچکس ندارم همه در هر ایده ای برایم قابل احترامند .فقط آرزومندم همگی این واقعیت که مسکن در سردابی سخت درمانده وکسی هم چاره جو نیست با اینکه همه کارشناسان ارشد اقتصاد علت این رکود ووضعیت اسفبار مسکن را در گرانی بیحد ومرز وخارج از توان خرید عموم مردم میدانند. عزیزان مسکن در شرایطی نیست که من انبوه ساز با خبر افزایش وام بتوان تغییری در بازار بدهم وجلوی کاهش قیمتهارا بگیرم .مسکن در وضعیتی نیست که من دلال دست به دامن شایعاتی به نفع خود وهمکاران زده و ازاین شرایط سود ببرم .وبقولی شاید با این حرفا یک حرکتی کند مسکن وفروش آن چه نوساز وچه قدیمی در شرایط فوق العاده حساسی قرار دارد که کوچکترین حرکت نابجا امکان رکود آنرا طولانی تر خواهد کرد.بنظرم تا قیمتهای کنونی با سطح در آمدهای عموم مردم ناسازگار باشد هر فردی در هر مقام ومنصبی اعم از تصمیم گیرندگان /ملاکین /فروشندگان/ ودلالان/ و واسطه ها/ تاعموم مردم توان خرید نداشته باشند قادر به برگرداندن رونق در بازار شکست خورده مسکن نخواهند بود وهرچقدر تلاش مضاعفی هم از خود نشان دهند شک وتردید ورکود بیشتری دامن بازار اسف بار مسکن را خواهد گرفت.لذاخریداران اصلی که همانا مصرف کنندگان اصلی هستند حتی در صورت توان خرید هم منصرف خواهد کرد.لذا بیایید کوشش کنیم که این باتلاقی که خود ساخته ایم در آن غرق نکنیم و این مهم را مد نظر داشته باشیم که همیشه مردم در خرید اشتباه نخواهند کرد. با نگاهی اندک وگذرا میتوان بیشترین رکود وکاهش را در شهرستانها به وضوح دید واینکه چگونه التماس در فروش املاک خود را با آگهیهای تحت عناوین کهنه شده همانند فروش فوری /فروش بعلت مهاجرت و/شدیدا" پول لازم/ زیر قیمت منطقه/ووو.... که بظر میرسد در شهرهای مراکز استانهای شمالی بیشترین حباب طی چند سال گذشته داشته که متعاقب آن بیشترین کاهش ورکود کنونی فروشندگان را مجبور به دادن اینگونه شعارها برای فروش نموده است که ظاهرا" هیچکدام از این ترفندها نیز اثری نداشته وهمچنان بیش از همه مناطق تزلزل قیمتی وکاهش در آنجا مشهود میباشد . موفق باشید..... ان شاالله ارادتمند همیشگی:: مظاهری

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کدخبر:15837 شنبه4مهر1394 15:45:15 2244 بازدید
   وزارت راه و شهرسازی به‌نقل از یک مؤسسه پژوهش اقتصاد مسکن اعلام کرد: برخی از افراد حقیقی و حقوقی در حال خرید انبوه و احتکار واحدهای مسکونی برای فروش مسکن در دوره رونق هستند

   وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: مؤسسه پژوهشی «مدیریت و اقتصاد مسکن نوین (مأمن)» در پژوهشی از وقوع پدیده‌ای به‌نام «مسکن‌خواری» خبر داده است که به‌صورتی خزنده و بی‌سروصدا در حال انجام است. مدیرعامل این مؤسسه گفت : احتکار مسکن با توجه به افت شدید عرضه واحد مسکونی در انتهای سال 95 و ابتدای سال 96 از سوی مسکن‌خواران و محتکران مسکن دنبال می‌شود.

   محمدرضا حسنلو افزود: با توجه به کاهش شدید صدور پروانه ساختمانی در سال‌های 93 و 94، عرضه واحد مسکونی ساخته شده و آماده در دو سال آینده با افت فراوانی روبه‌رو می‌شود.

   وی با اشاره به آغاز روند افزایش خرید و فروش مسکن با توجه به آمار منتشره سازمان ثبت اسناد و املاک و نیز سامانه ثبت معاملات اتحادیه‌های استانی مشاوران املاک به‌ویژه در تهران و چند کلان‌شهر دیگر درباره نتایج پژوهش مذکور گفت: با توجه به انتشار اخباری مبنی بر افزایش فروش مسکن و نیز افزایش وام‌دهی برخی بانک‌ها که به افزایش قدرت خرید مردم منجر شده است و نیز آغاز اعطای تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن از ماه‌های پایانی امسال که به افزایش رونق بازار مسکن در سال‌های 95 و 96 می‌انجامد، برخی افراد حقیقی و حقوقی از جمله برخی بانک‌های خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری اقدام به خرید واحدهای مسکونی با عمر کمتر از سه سال در نقاط مختلف تهران و دیگر کلان‌شهرها کرده‌اند تا خانه‌ها را در دوره رونق با قیمتی گزاف و حداقل تا 50 درصد بیشتر از قیمت خرید واحدهای مسکونی در دوره رکود بفروشند.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   خطر رسیدن خانه‌های خالی به حد مجاز

   در بازار مسکن طبق معیارهای معمول جهانی، باید بین 4 تا 5 درصد واحدهای مسکونی یک شهر، خالی باشد تا امکان انجام معامله و جابه‌جایی بدون وقفه، وجود داشته باشد. اگر این تعداد کمتر شود، به‌دلیل تقاضای فاقد عرضه، در قیمت‌ها اختلال به‌وجود خواهد آمد.

   تعداد خانه‌های خالی در تهران در سال 90 به دو برابر این نرخ رسید (10 درصد) که از عدم فروش یا قصد برخی مالکان برای نگهداری ملک خود تا افزایش دوباره قیمت، حکایت داشت؛ اما در نیمه 93، این نسبت به سطح نرمال 5درصد بازگشت. در حال حاضر طبق آخرین گزارش بانک مرکزی از واحدهای مسکونی تکمیل شده و وارد شده به بازار مسکن (که مربوط به پایان آذر 93 می‌شود)، تعداد کل واحدهای مسکونی در حال مصرف و خالی از سکنه در استان تهران از 3میلیون و 627هزارواحد در سال 90 به 4میلیون و 300 هزار واحد رسیده است که با احتساب نرخ خانه‌های خالی در شهریور 93، مشخص می‌شود، در سال گذشته فقط 4/ 5درصد خانه‌ها، خالی بوده‌اند. در این فاصله حداکثر 300 هزار تقاضای جدید وارد بازار مسکن شده است که باید تکلیف بقیه عرضه‌های جدید طی این مدت روشن شود.

   به عبارت دقیق‌تر، در جریان رکود دو سال گذشته، اگر چه حجم خانه‌های خالی ماه به ماه افزایش پیدا کرد؛ اما نسبت خانه‌های خالی به کل آپارتمان‌های تهران، نه تنها زیاد نشد که به نصف 10 درصد سال 90 رسیده است که با حد معمول خانه خالی برابری می‌کند.

   به این ترتیب، در صورت عدم افزایش در آپارتمان‌های تکمیلی طی ماه‌های آینده، شرایط بازار مسکن نگران کننده خواهد شد.

 • امیر
  ۰ ۰

  خیلی جالبه که همه ما اعم از باسواد وبیسواد میدانیم که مشکل بخش مسکن کاهش قدرت خرید مردم وجهش غیرمنطقی قیمت ها درسال های گذشته است. با این وجود کارشناسان میشنینند و راهکارهایی غیرمنطقی ارایه میدهند.افزایش وام مسکن امکان پذیره امام آیا برای بازپرداخت آن هم فکری کرده اید؟
  کاهش متراژ مسکن هم دوای درد نیست چرا که خانوارهای پرجمیعیت مجبورند به حاشیه نشینی روی بیاورند!..
  فروش اقساطی مسکن وپیش فروش آن هم باتجربه ای که مردم ازکلاهبرداری ها و کیفیت پایین خانه های پیش فروش شده دارند عملا با شکست مواجه میشود!
  تنها راهکارهایی که می توانند موثرواقع شوند:
  1.مالیات سنگین برخانه های خالی که میتواند سازندگان ومالکان را مجبور به فروش خانه ها وبه تبع آن کاهش قیمت ها کند
  2.ارایه امکانات وزیرساخت ها به شهرهای اقماری که موجبات رکود درشهرهایی مانند تهران واصفهان وبدنبال آن کاهش قیمت ها خواهد بود
  3.صنعتی سازی مسکن واستفاده از تجربیات سایرکشورها درزمینه ساخت مسکن با کیفیت مناسب ودرزمان مناسب وحداقل هزینه هاست. توجه داشته باشید که متوسط زمان ساخت مسکن نسبت به سایرکشورها بسیار بالاتراست
  4. تعیین حداقل سود وحداکثر سود در بخش مسکن وملزم نمودن انبوه سازان به رعایت آن
  5.تشویق انبوه سازان به کاهش قیمت ها ازطرق مختلف مانند کاهش عوارض و...
  6.مشروط نمودن اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت به انبوه سازان به رعایت سود مناسب فروش
  و.........

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گران شدن مسکن فقط شایعه دلالها و انبوه سازان است برای فروش املاک بی کیفیت ساخته شده که بدون مشتری مانده است. هزینه تمام شده ساخت مسکن با احتساب قیمت زمین و مصالح و کارگر و سایر موارد تقریبا 1/2 الی 1/3 قیمت فروش توسط انبوه سازان می باشد. یعنی سود انبوه ساز دو الی سه برابر هزینه ساخت است.
  که خوشبختانه عموم مردم مطلع بوده و دیگر پول به ساختمان بی کیفیت نمیدهند. پاسخ
  1 6[شما]
  آرش شناسه: 248776 10 مهر 1394 ساعت 12:25
  دوستان مالک و انبوه ساز و دلال و املاکی ::::
  اگر قرار گرون بشه پس چرا ایقدر دست و پا میزنید و مردمو تحریک به خرید ملک می کنید ، پس خودتون میدونید خبری نیست.
  پیشنهاد میکنم ملکتو نگهدار بعدا به عنوان کلنگی بفروش.
  نخریدن مسکن بی کیفیت،
  بهترین راه جهت مقابله با گرانی و احتکار مسکن است و موجب متضرر شدن دلال می شود.