{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97621

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با تکذیب پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با سود ۱۴ درصد به انبوه‌سازان گفت: این وام تنها به برخی مشتریان خاص این بانک و با نرخ سود ۲۴ درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن مرادی با تکذیب خبر اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی به انبوه‌سازان که روز دوشنبه از سوی جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در نشست خبری این تشکل صنفی مسکن عنوان شده بود، اظهار کرد: این بانک به هیچ عنوان برنامه پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با سود ۱۴ درصد را ندارد. این موضوع تنها در حد مذاکره بوده است. مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به تسهیلاتی که بانک مسکن به انبوه‌سازان مسکن می‌دهد، گفت: اگرچه رقم این تسهیلات ۱۰۰ میلون تومان به ازای هر واحد است، اما نرخ سود آن ۱۴ درصد نیست و این وام را با نرخی که شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی برای نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی (۲۴ درصد)‌ تعیین کرده است، به انبوه‌سازان می‌دهیم. کارشناس ارشد نظام بانکداری افزود: از دیگر شرایط دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بانک مسکن به ازای هر واحد مسکونی از سوی انبوه‌سازان، داشتن گردش مالی بالا در بانک است که شامل انبوه سازانی می‌شود که رسوب حساب داشته باشند. وی با بیان اینکه این برنامه از ابتدای امسال اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: از دیگر اشتباهات رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در تشریح این وام، اعلام قابل واگذار بودن این وام از سوی انبوه‌ساز به خریدار است؛ ‌در حالی که بر اساس قوانین بانک مسکن تنها ۳۵ میلیون تومان از وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار است و ۶۵ میلیون تومان مابقی در دست انبوه‌ساز باید بماند. این مقام بانک مسکن درباره افزایش وام ۴۵ میلیون تومانی فعلی این بانک (۳۵ میلیون تومان وام خرید و ۱۰ میلیون تومان وام جعاله مسکن) که خریداران با اوراق تسهیلات آن را دریافت می‌کنند به رقم ۶۰ میلیون تومان گفت: طرحی از سوی بانک مسکن به بانک مرکزی ارائه شده است که بر اساس آن مشتریان و خریداران مسکن ساکن شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر، بالای ۲۰۰ هزار نفر و تهران بتوانند با استفاده از اوراق تسهیلات، به ترتیب وام‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ میلیون تومانی (که این رقم بدون احتساب ۱۰ میلیون تومان وام جعاله است) دریافت کنند. البته هنوز این طرح از سوی بانک مرکزی تأیید نشده است.

ارسال نظر

 • مهندس آرام
  ۰ ۰

  منکه همین دیوز نوشتم این یک بلوف برای شیرین کردن بازار تلخ مسکنه !!!!! دیدید گفتم از عقل بدوره که پول سپرده مردم را 22درصد بهره بهند وانوقت 14 در وام تسهیلات بدن آیا چنین چیزی بنظر شما ممکنه !!!! خوب حالا بگذریم آقای برزگر عزیر فقط تلاش کنید قیمتها حسابی پایین بیاد که مردم بتونند هم بخرند وهم برای آینده سرمایه گذاری کنند وگر نه هیچ تلاشی وهیچ وامی جوابگو نخواهد بود برفرض مثال اگر وامی هم پرداخت شود هیچ کس قادر به باز پرداخت آن با آن اقساط وادا واصول نیست

  • ناشناس
   ۰ ۰

   باتوجه به:
   1- حصول توافق نهائی هسته ای و تزریق دلارهای بلوکه شده به اقتصاد ایران و بدنبال آن افزایش نقدینگی و تورم مضاعف (بیماری هلندی)
   2- افزایش 10تا 15 درصدی عوارض ساخت‌وسازدرتهران از خرداد1394
   3- اخذ 9درصد ارزش افزوده از معاملات مسکن از ابتدای سال 1394
   4- تحریک بیش از پیش تقاضا برای مسکن ازطریق افزایش مبلغ وام خرید مسکن تا 80 میلیون تومان (طرح جدید برای سال 95 که قطعا تصویب خواهدشد ترمیم وافزایش مبلغ وام مسکن تا 150 میلیون تومان است)
   5- اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه ها وافزایش قیمت حاملهای سوخت وبه تبع آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی وسایرهزینه های ساخت وساز از سال 1394 (نمونه بارز آن افزایش 17 درصدی قیمت سیمان از ابتدای مرداد94 است)
   6- افزایش قیمت دلار در بودجه 94 وتک نرخی شدن آن و افزایش محسوس قیمت ارز دربازار آزاد
   7- ادامه روند نزولی بورس و کاهش مستمرسودبانکی وفرارسرمایه ها از این بازار بازارها به بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن
   8- تشدید بحران کاهش ساخت وساز وعرضه مسکن درسال 93 وتداوم آن درسال94
   9- اعمال محدودیت های ساخت وساز بویژه از لحاظ فروش تراکم و... در محدوده مناطق 22 گانه تهران از سال 1394
   و ......
   باوجود تلاشهای شبانه روزی برای القاء کاهش قیمت مسکن قطعا درسال 95و94 شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها خواهیم بود شک نکنید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   حسودلایسود

  • ناشناس
   ۰ ۰

   ارزش بازار بورس از 410 هزارمیلیاردتومان در دیماه 92 تا امروز که 262 هزارمیلیاردتومان است 37 درصد سقوط کرده که بااحتساب حداقل 30 درصد تورم سالانه (سالهای 93 و94) مجموع سقوط ارزش سهام از دی 92 تاکنون بالغ بر 67 درصد میباشد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان عزیز وگرامی ::امروز مخاطبم عزیزانی هستند که برای راه اندازی ورونق بازار به ترفند های خاص از قبیل تشویق وترساندن مردم از گرانی آینده مسکن متوسل میشوند ودست به شایعاتی از قبیل افزایش وام مسکن /سونامی / مسکن فنرش بزودی باز خواهد شد / وازاین قبیل اشعار سعی در کتمان حقیقت ورکود محض در بازار از هم گسیخته مسکن را دارند. دوستان گرامی من کوچکترین دشمنی و عداوت با هیچکس ندارم همه در هر ایده ای برایم قابل احترامند .فقط آرزومندم همگی این واقعیت که مسکن در سردابی سخت درمانده وکسی هم چاره جو نیست با اینکه همه کارشناسان ارشد اقتصاد علت این رکود ووضعیت اسفبار مسکن را در گرانی بیحد ومرز وخارج از توان خرید عموم مردم میدانند. عزیزان مسکن در شرایطی نیست که من انبوه ساز با خبر افزایش وام بتوان تغییری در بازار بدهم وجلوی کاهش قیمتهارا بگیرم .مسکن در وضعیتی نیست که من دلال دست به دامن شایعاتی به نفع خود وهمکاران زده و ازاین شرایط سود ببرم .وبقولی شاید با این حرفا یک حرکتی کند مسکن وفروش آن چه نوساز وچه قدیمی در شرایط فوق العاده حساسی قرار دارد که کوچکترین حرکت نابجا امکان رکود آنرا طولانی تر خواهد کرد.بنظرم تا قیمتهای کنونی با سطح در آمدهای عموم مردم ناسازگار باشد هر فردی در هر مقام ومنصبی اعم از تصمیم گیرندگان /ملاکین /فروشندگان/ ودلالان/ و واسطه ها/ تاعموم مردم توان خرید نداشته باشند قادر به برگرداندن رونق در بازار شکست خورده مسکن نخواهند بود وهرچقدر تلاش مضاعفی هم از خود نشان دهند شک وتردید ورکود بیشتری دامن بازار اسف بار مسکن را خواهد گرفت.لذاخریداران اصلی که همانا مصرف کنندگان اصلی هستند حتی در صورت توان خرید هم منصرف خواهد کرد.لذا بیایید کوشش کنیم که این باتلاقی که خود ساخته ایم در آن غرق نکنیم و این مهم را مد نظر داشته باشیم که همیشه مردم در خرید اشتباه نخواهند کرد. با نگاهی اندک وگذرا میتوان بیشترین رکود وکاهش را در شهرستانها به وضوح دید واینکه چگونه التماس در فروش املاک خود را با آگهیهای تحت عناوین کهنه شده همانند فروش فوری /فروش بعلت مهاجرت و/شدیدا" پول لازم/ زیر قیمت منطقه/ووو.... که بظر میرسد در شهرهای مراکز استانهای شمالی بیشترین حباب طی چند سال گذشته داشته که متعاقب آن بیشترین کاهش ورکود کنونی فروشندگان را مجبور به دادن اینگونه شعارها برای فروش نموده است که ظاهرا" هیچکدام از این ترفندها نیز اثری نداشته وهمچنان بیش از همه مناطق تزلزل قیمتی وکاهش در آنجا مشهود میباشد . موفق باشید..... ان شاالله ارادتمند همیشگی:: مظاهری

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با تکذیب پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با سود ۱۴ درصد به انبوه‌سازان گفت: این وام تنها به برخی مشتریان خاص این بانک و با نرخ سود ۲۴ درصد پرداخت می‌شود........
  "دقت کنید"......مشتریان خاص

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وام ۱۵۰میلیونی برای خریدمسکن تصویب شده وازتابستان ۹۵ اجرایی خواهدشدشک نکنید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   برای خودت اسفند دود کن

  • ناشناس
   ۰ ۰

   آره دیدم تکذیبش کردند مثل آب خوردن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دیدین چند روز این آقایون انبوه ساز چطور هجوه خبری راه انداختن سر این وام فرضی،خیلی از زمانی که یک عده دلال نما شروع کردن به هوچی گری نگذشته که خبز تکذیب وام 100 میلیونی رسید،به نظر شما این روش تحریک بازار درسته؟آیا انبوه سازان با نشر اخبار کذب از طریق جراید و سایت ها و حتی اخبار سیما به اهداف خاص خودشون می رسند یا به رکود گسترده تر دامن می زنند ؟وقت اون نرسیده که تغییر و تحولی در راس این صنف اتفاق بیفته ؟
  حالا قضاوت کنید چقدر آقایان دوست دارند دوباره ایام به دوره سودهای 100 و 200 درصدی سابق برگرده و به چه قیمتی!!

 • الیاس
  ۰ ۰

  وام الان به درد نمی خوره. چون نه کسی می تونه
  بگیره ونه پرداخت کنه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر اسم مشارکت میگذارید روش و میخواید ربا نباشه، الان سود ساخت و ساز زیر ۲۰٪ هست. نزول خور ها

 • امیر
  ۰ ۰

  خیلی جالبه که همه ما اعم از باسواد وبیسواد میدانیم که مشکل بخش مسکن کاهش قدرت خرید مردم وجهش غیرمنطقی قیمت ها درسال های گذشته است. با این وجود کارشناسان میشنینند و راهکارهایی غیرمنطقی ارایه میدهند.افزایش وام مسکن امکان پذیره امام آیا برای بازپرداخت آن هم فکری کرده اید؟
  کاهش متراژ مسکن هم دوای درد نیست چرا که خانوارهای پرجمیعیت مجبورند به حاشیه نشینی روی بیاورند!..
  فروش اقساطی مسکن وپیش فروش آن هم باتجربه ای که مردم ازکلاهبرداری ها و کیفیت پایین خانه های پیش فروش شده دارند عملا با شکست مواجه میشود!
  تنها راهکارهایی که می توانند موثرواقع شوند:
  1.مالیات سنگین برخانه های خالی که میتواند سازندگان ومالکان را مجبور به فروش خانه ها وبه تبع آن کاهش قیمت ها کند
  2.ارایه امکانات وزیرساخت ها به شهرهای اقماری که موجبات رکود درشهرهایی مانند تهران واصفهان وبدنبال آن کاهش قیمت ها خواهد بود
  3.صنعتی سازی مسکن واستفاده از تجربیات سایرکشورها درزمینه ساخت مسکن با کیفیت مناسب ودرزمان مناسب وحداقل هزینه هاست. توجه داشته باشید که متوسط زمان ساخت مسکن نسبت به سایرکشورها بسیار بالاتراست
  4. تعیین حداقل سود وحداکثر سود در بخش مسکن وملزم نمودن انبوه سازان به رعایت آن
  5.تشویق انبوه سازان به کاهش قیمت ها ازطرق مختلف مانند کاهش عوارض و...
  6.مشروط نمودن اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت به انبوه سازان به رعایت سود مناسب فروش
  و.........

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گران شدن مسکن فقط شایعه دلالها و انبوه سازان است برای فروش املاک بی کیفیت ساخته شده که بدون مشتری مانده است. هزینه تمام شده ساخت مسکن با احتساب قیمت زمین و مصالح و کارگر و سایر موارد تقریبا 1/2 الی 1/3 قیمت فروش توسط انبوه سازان می باشد. یعنی سود انبوه ساز دو الی سه برابر هزینه ساخت است.
  که خوشبختانه عموم مردم مطلع بوده و دیگر پول به ساختمان بی کیفیت نمیدهند. پاسخ
  1 6[شما]
  آرش شناسه: 248776 10 مهر 1394 ساعت 12:25
  دوستان مالک و انبوه ساز و دلال و املاکی ::::
  اگر قرار گرون بشه پس چرا ایقدر دست و پا میزنید و مردمو تحریک به خرید ملک می کنید ، پس خودتون میدونید خبری نیست.
  پیشنهاد میکنم ملکتو نگهدار بعدا به عنوان کلنگی بفروش.
  نخریدن مسکن بی کیفیت،
  بهترین راه جهت مقابله با گرانی و احتکار مسکن است و موجب متضرر شدن دلال می شود.