{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97612

وزیر صنعت تایکد کرد: نرخ سود بانکی باید متناسب با نرخ تورم کاهش یابد.

محمدرضا نعمت‌زاده گفت: با پایین آوردن ۲ درصد نرخ سود بانکی سعی کرده‌ایم تحرک در بازار داخل به‌وجود آوریم؛ اگرچه این نرخ‌‌ باید متناسب با تورم پایین بیایید، این در حالی است که برای برطرف کردن یکسری موانع تولید، نیاز به قوانین جدیدی بود که این قوانین را به مجلس پیشنهاد دادیم و تصویب شد و آئین‌نامه های آن نیز در حال تهیه است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ساخت و سازها هم اکنون سرعت لازم را ندارد و سیمان و فولاد که خمیر مایه آنها است، با مشکلاتی روبرو است که امیدواریم در ماه‌های آینده رونق اقتصادی به کشور بازگردد اما به هرحال، امسال برنامه رشد بخش صنعت، معدن و تجارت در دست وزارتخانه است اما رکود منطقه و جهانی مشکلاتی در تحقق این امر به‌وجود آورده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قابل توجه آیکیوهایی ک ملکشونوفروختن پولشوبردن بانک وحالاهرروز آرزروی کاهش قیمت مسکن میکنند !!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بزودی بساط نزولخورها و رباخوارهای تنبل و بی عرضه برچیده خواهد شد و خرس مسکن همه شان را خواهد خورد.. خخخخخ

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با سودهای بانکی 24% سپرده های روزشمار میخواهید تحرک در بازار ایجاد کنید؟

  • ناشناس
   ۰ ۰

   آره ....تا چشت درآد....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  رکود همه جانبه در اقتصاد کشور فقط و فقط به دلیل نرخ بالای سودهای بانکی است. نه تولید کننده حاضر است با نرخ بالای 30% وام بگیرد و نه سپرده گذار حاضر است از سود بالای 20% چشم پوشی کرده و پولش را به بازار بیاورد.
  دولت هم که با جمع آوری نقدینگی سردگردان مردم در بانکها خواسته با یک تیر دو هدف را بزند (1 از این پولها خودش استفاده می کند و بهمین خاطر است که که بدهکار بانکهاست 2 تورم به ظاهر کاهش میابد و پزش را میدهد) اما وای به روزی که این نقدینگی ها آزاد شود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای وزیر با شانس و اقبال نرخ سود 35 درصد تولید پایین نمی آید پدر تولید را در آوردید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بیچاره سپرده گذاران بانکی