{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97587

پلیس فرانسه زنی را بازداشت کرد که تلاش می کرد دختران فرانسوی را به سفر به عراق و سوریه و ازدواج با اعضای داعش متقاعد کند.

به گزارش خبرگزاری ها، این زن 21 ساله با نام اصلی "مایوا" و معروف به "ام زهرا" برای قانع کردن دختران به ازدواج با اعضای گروه مسلح داعش از روش های متعددی استفاده می کرد. ام زهرا در سال 2014 بعد از پذیرش افکار داعش به سوریه سفر کرد و به عضویت این گروه درآمد. او بعد از آن تلاش کرد تا نظر دختران فرانسوی را به ازدواج با اعضای داعش جلب کند و در این راه از تجربه های خود در سوریه برای آنان سخن گفت. وی با نشان دادن عکس های خود در سوریه در حالی که اسلحه کلاشنیکوف در دست داشت، وضعیت زندگی در این کشور را برای دختران اروپایی توضیح می داد. مایوا برای رساندن عروس ها به دامادهای داعشی در سوریه با افرادی در داخل ترکیه هماهنگ می کرد تا عبور دختران فرانسوی به راحتی صورت گیرد اما در آخرین سفرش به محض پیاده شدن از هواپیما در فرودگاه فرانسه، توسط پلیس این کشور بازداشت شد. مسوولین امنیتی فرانسه از مدت ها قبل فعالیت های وی را زیر نظر گرفته بودند. مایوا در حین بازجویی با اعتراف به اینکه در صحنه های بریدن سر در سوریه حضور داشته است به مسوولین امنیتی فرانسه گفت: بعد از پشیمانی از همکاری با داعش و کنار گذاشتن لقب ام زهرا تصمیم گرفت به فرانسه بازگردد. تحقیقات پلیس نشان داد که مایوا پیش از این به دو دختر فرانسوی گفته بود که اگر اجازه ورود به سوریه را پیدا نکردید اقدامات خرابکارانه ای را در خاک فرانسه انجام دهید. بارها دخترانی از کشورهای اروپایی برای پیوستن به داعش و ازدواج با اعضای این گروه مسلح، از کشورهای خود فرار کرده و از راه ترکیه به عراق و سوریه رفته اند. گروه مسلح "دولت اسلامی" معروف به داعش هم اکنون نیمی از خاک سوریه و یک سوم خاک عراق را در دست دارد. همچنین شمار زیادی از اتباع کشورهای اروپایی در صف جنگجویان داعش قرار دارند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این خانم قواده باید بره به کشورهای خاورمیانه تا راحت کلی دختر ولگرد بار بزنه واسه عراق هیچ پلیسی هم بهش گیر نمیده. اروپا درسته آزادیه اما خر تو خر نیست.