{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97584

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: قرار است تعرفه آب افزایشی ۱۵ درصدی داشته باشد.

علی‌اصغر قانع در خصوص میزان افزایش تعرفه‌های آب گفت: قرار است که میزان تعرفه‌ها برای مشترکین پرمصرف 15 درصد و برای مشترکینی که در سطح الگوی مصرف هستند 10 درصد افزایش یابد که البته باید گفت این میزان پاسخگوی نیازهای صنعت آب نیست. وی ادامه داد: متاسفانه افزایش تعرفه‌ها آنطور که باید قابل توجه نیست و می‌توان گفت برای مشترکینی که در سطح الگوی مصرف هستند در واقع با 10 درصد افزایش هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌شود. معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که در حال حاضر قیمت فروش هر مترمکعب آب 300 تومان و قیمت تمام شده تولید 1000 تومان است، اظهار کرد: با توجه به فاصله بین قیمت تمام شده و میزان فروش باید گفت که این میزان افزایش مثمرثمر نیست. قانع با اشاره به پیشنهاد خود برای رفع مشکلات صنعتی آبی کشور اظهار کرد: دولت باید در یک برنامه پنج ساله قیمت آب را برای مصرف‌کنندگان به قیمت تمام شده برساند، چرا که تنها در غیر این صورت تبعات و مشکلات صنعت آب کاهش می‌یابد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، به گفته وی در نهایت باید شرایط کشور به گونه‌ای باشد تا قیمت تمام شده از مشترکین آب دریافت شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یک دلیل دیگرافزایش قیمت مصالح ساختمانی

 • امیر
  ۰ ۰

  این مطلب بهانه ی شد که یک حرف کلی بزنم.یاد اون مردمی بخیر که برای افزایش یک با دو ریال اعتراض میکردند و حتی وقتی توجه به حرفشون نمیشد اتوبوس به اتش کیشیدند.تازه مگه قرار نبود که پول اب هم ندیم!

 • کارشناس بهداشت
  ۰ ۰

  وقتی آب را بطور رایگان از رودخانه یا چاه برداشت می کنند چرا هزینه تولید هر مترمکعب آب 1000 تومان است؟مگر تصفیه هر مترمکعب آب چقدر هزینه دارد؟