{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97580

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ اجاره بها املاک پایتخت

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده رهن آپارتمان متراژ بالا در مناطق شهری تهران است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، ۳۰ هزار تومان به اجاره بهای ماهیانه اضافه می شود. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باتوجه به:
  1- حصول توافق نهائی هسته ای و تزریق دلارهای بلوکه شده به اقتصاد ایران و بدنبال آن افزایش نقدینگی و تورم مضاعف (بیماری هلندی)
  2- افزایش 10تا 15 درصدی عوارض ساخت‌وسازدرتهران از خرداد1394
  3- اخذ 9درصد ارزش افزوده از معاملات مسکن از ابتدای سال 1394
  4- تحریک بیش از پیش تقاضا برای مسکن ازطریق افزایش مبلغ وام خرید مسکن تا 80 میلیون تومان (طرح جدید برای سال 95 که قطعا تصویب خواهدشد ترمیم وافزایش مبلغ وام مسکن تا 150 میلیون تومان است)
  5- اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه ها وافزایش قیمت حاملهای سوخت وبه تبع آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی وسایرهزینه های ساخت وساز از سال 1394 (نمونه بارز آن افزایش 17 درصدی قیمت سیمان از ابتدای مرداد94 است)
  6- افزایش قیمت دلار در بودجه 94 وتک نرخی شدن آن و افزایش محسوس قیمت ارز دربازار آزاد
  7- ادامه روند نزولی بورس و کاهش مستمرسودبانکی وفرارسرمایه ها از این بازار بازارها به بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن
  8- تشدید بحران کاهش ساخت وساز وعرضه مسکن درسال 93 وتداوم آن درسال94
  9- اعمال محدودیت های ساخت وساز بویژه از لحاظ فروش تراکم و... در محدوده مناطق 22 گانه تهران از سال 1394
  و ......
  باوجود تلاشهای شبانه روزی برای القاء کاهش قیمت مسکن قطعا درسال 95و94 شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها خواهیم بود شک نکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چند مطلب قابل تامل...
  نکته بسیار مهم و یک فرمول ریاضی بسیارساده و دقیق برای اتمام این مباحث اگر در چهل سال اخیر ملک ارزان شده الان هم میشه!
  ======>> فرمول ریاضی بعدی که البته فهم و حفظ کردنش برای امتحان شاید کمی سخت تر باشد و درک و هضمش نیاز به درس پیشنیاز..... دارد!... به نظر شما بانکی که به صورت غیر معمول در دوره تحریم سود میداد و اگر میتوانست درصد سود بیشتری نیز میداد چه فعالیت اقتصادی انجام میداد که بیشتر از این سود سود کند؟...ساده شده این فرمول این سوال است...آیا بانکها دوست دارند شما پول دار تر از خودشان بشوید؟... یا همان هه هه هه و ....
  نکته بعدی بسیار مهمتر.... کسی که سرمایه ای داری و میتوانی یک آپارتمان هفتاد متری بخری و یک سرپناه داشته باشی و منتظری با این سرمایه که داری خانه ارزاتر شود و متراژ بالاتر یا محل بهتری خانه بخری.. این بازی ها بارها در اقتصاد ایران تکرار شده است.. آنها که باید بدانند چه خبر است میدانند! و برای من و شما هم توضیح نمیدهند چه خبر است!.... آنکسی که زیر دست و پا له میشود همیشه من وشماییم...این بازی ها زیاد تکرار شده اما این بار به نظر من از بحران گذشته و تبدیل به فاجعه میشود ...حس میکنم...عجله کن..عجله کن...
  نکته بعدی.. کسانی که اینجا از گران شدن یا ارزان نشدن مسکن دفاع میکنند آیا مالکین مسکن نیستند که اینجا خبرها رو میخوانند و رفتاری طبیعی و به حق دارند "مالشونه میخوان ارزون نشه"!؟ از طرفی چون تجربه خرید و فروش ملک داشتند شاید میخواهند به آگاه کردن و فریب نخوردن مالکین یا کسانی که یک سرمایه ای دارند و در توهم ارزان شدن خانه فرصت رو از دست میدهند کمک کنند؟
  اما نکته جالبتر و شیرینتر کسانی هستند که حرف از ارزان شدن خانه میزنند آیا این افراد پولش را دارند و میخواهند خانه بخرند؟ یعنی مثلا تصور کنید چند صد میلیون دارد اما منتظر است با این حرفها قیمت مسکن پایین بیاد بعد بخرد؟ آیا میخواهند ایران رو آباد کنند؟ اخلاقیات جامعه رو بهبود ببخشند؟ بورسی هستند؟ میخواهند بقیه فریب نخورند خانه گران بخرند؟ یعنی خودشان مالک هستند و تجربه خرید و فروش دارند و میخواهند بقیه فریب نخورند؟ وقت مفت دارند میان اینجا لج مالکین رو در بیارند و حال کنند!؟ حسودیشان میشه که خودشان نمیتوانند خانه بخرند؟ میشه خودتان را معرفی کنید؟
  نکته آخر در مورد لفظ دلال که مرتب به کار میبرید اگر منظورتان بنگاه معاملاتیه که اونها به نفعشان اینه قیمت ملک پایین باشه و خرید و فروش بیشتر و اگر منظور مالک هست عزیز دلم که سرشار از احساسات پاکی! "همه مالشون رو مفت به دست نیاوردند که با این صحبت ها بخواهند مفت رد کنند بره" امیدوارم یک روز مالک شوی تا درک میکنی!
  نکته پس از آخر.... واقعا چرا بیشتر ما البته نه همه! به جای تحقیق کردن و فکر کردن و یافتن راه حل و زحمت کشیدن و به حق خود قانع بودن و تغییر کردن و تحسین و تشویق فقط به دنبال موج سواری و جدل و لجبازی و حسودی و خراب کردن و تغییر دادن و غر زدن و مسخره کردن و تنبیه کردن هستیم؟ ......."آیا اگر شما هم مالک بودی و سرمایه زندگیت بود اینجا همین مطالبی را میگفتی که الان میگی یا یک شبه بینش و فکر و تحصیل و مرام و اعتقاد و تیپ و شخصیتت عوض میشد!؟".. بنده خودم را نه مالک میدانم نه شخص آگاه همینقدر میدانم که نباید اوضاع اینگونه باشد اما حالا که هست... و تا به یاد دارم ملک با اختلاف زیادی بهترین محل سرمایه گذاری بوده از هر نظر...چه چیزی تغییر کرده است که این مطلب هم تغییر کند؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان عزیز وگرامی ::امروز مخاطبم عزیزانی هستند که برای راه اندازی ورونق بازار به ترفند های خاص از قبیل تشویق وترساندن مردم از گرانی آینده مسکن متوسل میشوند ودست به شایعاتی از قبیل افزایش وام مسکن /سونامی / مسکن فنرش بزودی باز خواهد شد / وازاین قبیل اشعار سعی در کتمان حقیقت ورکود محض در بازار از هم گسیخته مسکن را دارند. دوستان گرامی من کوچکترین دشمنی و عداوت با هیچکس ندارم همه در هر ایده ای برایم قابل احترامند .فقط آرزومندم همگی این واقعیت که مسکن در سردابی سخت درمانده وکسی هم چاره جو نیست با اینکه همه کارشناسان ارشد اقتصاد علت این رکود ووضعیت اسفبار مسکن را در گرانی بیحد ومرز وخارج از توان خرید عموم مردم میدانند. عزیزان مسکن در شرایطی نیست که من انبوه ساز با خبر افزایش وام بتوان تغییری در بازار بدهم وجلوی کاهش قیمتهارا بگیرم .مسکن در وضعیتی نیست که من دلال دست به دامن شایعاتی به نفع خود وهمکاران زده و ازاین شرایط سود ببرم .وبقولی شاید با این حرفا یک حرکتی کند مسکن وفروش آن چه نوساز وچه قدیمی در شرایط فوق العاده حساسی قرار دارد که کوچکترین حرکت نابجا امکان رکود آنرا طولانی تر خواهد کرد.بنظرم تا قیمتهای کنونی با سطح در آمدهای عموم مردم ناسازگار باشد هر فردی در هر مقام ومنصبی اعم از تصمیم گیرندگان /ملاکین /فروشندگان/ ودلالان/ و واسطه ها/ تاعموم مردم توان خرید نداشته باشند قادر به برگرداندن رونق در بازار شکست خورده مسکن نخواهند بود وهرچقدر تلاش مضاعفی هم از خود نشان دهند شک وتردید ورکود بیشتری دامن بازار اسف بار مسکن را خواهد گرفت.لذاخریداران اصلی که همانا مصرف کنندگان اصلی هستند حتی در صورت توان خرید هم منصرف خواهد کرد.لذا بیایید کوشش کنیم که این باتلاقی که خود ساخته ایم در آن غرق نکنیم و این مهم را مد نظر داشته باشیم که همیشه مردم در خرید اشتباه نخواهند کرد. با نگاهی اندک وگذرا میتوان بیشترین رکود وکاهش را در شهرستانها به وضوح دید واینکه چگونه التماس در فروش املاک خود را با آگهیهای تحت عناوین کهنه شده همانند فروش فوری /فروش بعلت مهاجرت و/شدیدا" پول لازم/ زیر قیمت منطقه/ووو.... که بظر میرسد در شهرهای مراکز استانهای شمالی بیشترین حباب طی چند سال گذشته داشته که متعاقب آن بیشترین کاهش ورکود کنونی فروشندگان را مجبور به دادن اینگونه شعارها برای فروش نموده است که ظاهرا" هیچکدام از این ترفندها نیز اثری نداشته وهمچنان بیش از همه مناطق تزلزل قیمتی وکاهش در آنجا مشهود میباشد . موفق باشید..... ان شاالله ارادتمند همیشگی:: مظاهری