{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 97509

تعدادفایل‌های نوساز در بازار اجاره نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته است. برخی از سازندگانی که از فروش مناسب آپارتمان‌هایشان ناامید شده‌اند برای آنکه از فرصت‌های پایانی بازار اجاره استفاده کنند.....

به جای فروش آپارتمان‌هایشان به قیمت پایین‌تر از قیمت زمان ساخت، برخی از واحدهایشان را به صورت رهن کامل واگذار می‌کنند تا کمبود نقدینگی شان نیز تا حدودی جبران شود. به گزارش دنیای اقتصاد ، صالحی یکی از فعالان بازارمسکن در جنوب پایتخت درباره وضعیت کنونی ملک می‌گوید: قیمت مسکن درماه‌های اخیر نه افزایش داشته است و نه کاهش و فروشندگان نرخ‌های خود را با وجود آنکه خریدار چندانی ندارد ثابت نگاه داشته‌اند. وی ادامه می‌دهد: بازار برای سازندگان هنوز از رکود خارج نشده است و نمی‌توانند املاکشان را به قیمت تمام شده به فروش برسانند. به همین دلیل اگر سازندگان پول لازم نباشند خانه را صفروکلید نخورده حفظ می‌کنند و در صورتی که نیاز مالی داشته باشند ترجیح می‌دهند با اجاره و رهن کمبود نقدینگی خود را جبران کنند. به گفته این فعال بازار، برخی از انبوه‌سازان حتی چند آپارتمان را قربانی کرده و زیر قیمت میانگین منطقه به فروش می‌رسانند . اما برای فروش سایر آپارتمان‌ها صبوری می‌کنند. صالحی معتقد است تقاضاهای انباشته شده در بازار مسکن به زودی وارد بازار شده و رونق مورد انتظار فروشندگان و سازندگان تا اواخر سال محقق می‌شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فوری فوری!
  درآمدزایی دلالان مسکن با شایعه پراکنی!

  به گزارش جهان به نقل از جام جم، «سید مهدی هاشمی» رئیس کمیسیون عمران مجلس، با هشدار درباره شایعه‌پراکنی سوداگران بازار مسکن نوشت:

  ...خلاصه و فشرده ماجرا از این قرار است که مدت‌هاست بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و به همین دلیل تعدادی از واحدهای ساخته شده روی دست برخی از سازندگان مانده است.
  اما حال که بازار در رکود فرو رفته است، این شایعه را پراکنده‌اند که قیمت اجاره‌بها ۴۰ درصد اضافه شده تا از این طریق بتوانند واحدهای روی دست مانده را به بالاترین قیمت بفروشند.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   باتوجه به:
   1- حصول توافق نهائی هسته ای و تزریق دلارهای بلوکه شده به اقتصاد ایران و بدنبال آن افزایش نقدینگی و تورم مضاعف (بیماری هلندی)
   2- افزایش 10تا 15 درصدی عوارض ساخت‌وسازدرتهران از خرداد1394
   3- اخذ 9درصد ارزش افزوده از معاملات مسکن از ابتدای سال 1394
   4- تحریک بیش از پیش تقاضا برای مسکن ازطریق افزایش مبلغ وام خرید مسکن تا 80 میلیون تومان (طرح جدید برای سال 95 که قطعا تصویب خواهدشد ترمیم وافزایش مبلغ وام مسکن تا 150 میلیون تومان است)
   5- اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه ها وافزایش قیمت حاملهای سوخت وبه تبع آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی وسایرهزینه های ساخت وساز از سال 1394 (نمونه بارز آن افزایش 17 درصدی قیمت سیمان از ابتدای مرداد94 است)
   6- افزایش قیمت دلار در بودجه 94 وتک نرخی شدن آن و افزایش محسوس قیمت ارز دربازار آزاد
   7- ادامه روند نزولی بورس و کاهش مستمرسودبانکی وفرارسرمایه ها از این بازار بازارها به بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن
   8- تشدید بحران کاهش ساخت وساز وعرضه مسکن درسال 93 وتداوم آن درسال94
   9- اعمال محدودیت های ساخت وساز بویژه از لحاظ فروش تراکم و... در محدوده مناطق 22 گانه تهران از سال 1394
   و ......
   باوجود تلاشهای شبانه روزی برای القاء کاهش قیمت مسکن قطعا درسال 95و94 شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها خواهیم بود شک نکنید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   شما نخر،
   ارادتمند، مظاهری

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان عزیز وگرامی ::امروز مخاطبم عزیزانی هستند که برای راه اندازی ورونق بازار به ترفند های خاص از قبیل تشویق وترساندن مردم از گرانی آینده مسکن متوسل میشوند ودست به شایعاتی از قبیل افزایش وام مسکن /سونامی / مسکن فنرش بزودی باز خواهد شد / وازاین قبیل اشعار سعی در کتمان حقیقت ورکود محض در بازار از هم گسیخته مسکن را دارند. دوستان گرامی من کوچکترین دشمنی و عداوت با هیچکس ندارم همه در هر ایده ای برایم قابل احترامند .فقط آرزومندم همگی این واقعیت که مسکن در سردابی سخت درمانده وکسی هم چاره جو نیست با اینکه همه کارشناسان ارشد اقتصاد علت این رکود ووضعیت اسفبار مسکن را در گرانی بیحد ومرز وخارج از توان خرید عموم مردم میدانند. عزیزان مسکن در شرایطی نیست که من انبوه ساز با خبر افزایش وام بتوان تغییری در بازار بدهم وجلوی کاهش قیمتهارا بگیرم .مسکن در وضعیتی نیست که من دلال دست به دامن شایعاتی به نفع خود وهمکاران زده و ازاین شرایط سود ببرم .وبقولی شاید با این حرفا یک حرکتی کند مسکن وفروش آن چه نوساز وچه قدیمی در شرایط فوق العاده حساسی قرار دارد که کوچکترین حرکت نابجا امکان رکود آنرا طولانی تر خواهد کرد.بنظرم تا قیمتهای کنونی با سطح در آمدهای عموم مردم ناسازگار باشد هر فردی در هر مقام ومنصبی اعم از تصمیم گیرندگان /ملاکین /فروشندگان/ ودلالان/ و واسطه ها/ تاعموم مردم توان خرید نداشته باشند قادر به برگرداندن رونق در بازار شکست خورده مسکن نخواهند بود وهرچقدر تلاش مضاعفی هم از خود نشان دهند شک وتردید ورکود بیشتری دامن بازار اسف بار مسکن را خواهد گرفت.لذاخریداران اصلی که همانا مصرف کنندگان اصلی هستند حتی در صورت توان خرید هم منصرف خواهد کرد.لذا بیایید کوشش کنیم که این باتلاقی که خود ساخته ایم در آن غرق نکنیم و این مهم را مد نظر داشته باشیم که همیشه مردم در خرید اشتباه نخواهند کرد. با نگاهی اندک وگذرا میتوان بیشترین رکود وکاهش را در شهرستانها به وضوح دید واینکه چگونه التماس در فروش املاک خود را با آگهیهای تحت عناوین کهنه شده همانند فروش فوری /فروش بعلت مهاجرت و/شدیدا" پول لازم/ زیر قیمت منطقه/ووو.... که بظر میرسد در شهرهای مراکز استانهای شمالی بیشترین حباب طی چند سال گذشته داشته که متعاقب آن بیشترین کاهش ورکود کنونی فروشندگان را مجبور به دادن اینگونه شعارها برای فروش نموده است که ظاهرا" هیچکدام از این ترفندها نیز اثری نداشته وهمچنان بیش از همه مناطق تزلزل قیمتی وکاهشدر آنجا مشهود میباشد . موفق باشید..... ان شاالله ارادتمند همیشگی:: مظاهری

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کاهش قیمت روزانه - طول مدت رکود - افزایش قیمت مایحتاج عمومی - کاهش ازدواج - مالیات آپارتمانهای خالی - رونق واردات و نیاز به سرمایه محبوس در ملک - انباشت ملک جهت فروش - توسعه شهرکهای اطراف شهرها و کلانشهرها - شروع تحویل آپارتمانهای مسکن مهر - کاهش قیمت مصالح - متناسب نبودن افزایش حقوق با تورم –عدم پرداخت وام متناسب – اقساط بالای همین وامهای اندک - مصالح نامرغوب و عمر کم ساختمانها – تعداد بالای بیکاران – تعدیل نیروی کار و ورشکستگی کارگاه ها و کارخانجات و ......... همگی میخی است بر تابوت مسکن و دلالان بی خاصیت متوهم افزایش قیمت
  کپی و پیست برای همه آزاد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی بعید به نظر میرسه این قیمتا مربوط به مهر ماه باشه