{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 90688

معاون اول دولت روحانی نوک پیکان انتقادهای خود نسبت به شرایط کشور را متوجه محمود احمدی‌نژاد کرده است. انتقادهایی که باعث شد رئیس دولت دهم از معاون اول دولت یازدهم شکایت کند.

خبر کوتاه بود؛ احمدی‌نژاد از جهانگیری شکایت کرد. یکی از رسانه‌های نزدیک به رئیس دولت دهم با انتشار این خبر اعلام کرد که احمدی‌نژاد به دلیل «استمرار افتراها و اکاذیب نسبت داده شده از سوی آقای اسحاق جهانگیری» از او شکایت کرده است.

سیدعادل حیدری، وکیل احمدی‌نژاد به «دولت بهار» گفت: «آقای اسحاق جهانگیری در سال‌های اخیر با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی، اقدام به طرح اتهامات بی‌اساس علیه دولت قبل کرده که در سطح وسیعی در رسانه‌های مکتوب و شبکه‌های مجازی و صوتی و تصویری منتشر شده است.»

در همین رابطه یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با نامه‌نیوز، با اشاره به این شکایت گفت: جهانگیری حرف‌های بی‌اساسی زده است و اگر دادگاه عادلی تشکیل شود قطعاً او در این دادگاه محکوم خواهد شد. ما برای حرف‌های خود مدارک و اسناد کافی داریم و به راحتی می‌توانیم معاون اول روحانی را محکوم کنیم.

به گزارش نامه نیوز، در این میان پرسشی که در اذهان عمومی ایجاد شده این مسأله است که مگر جهانگیری چه حرف‌هایی زده بود که احمدی‌نژاد تصمیم به شکایت از او گرفته است؟

در جدول زیر به برخی سخنان معاون اول روحانی در مورد دولت احمدی‌نژاد و تخلف‌های آن اشاره می‌کنیم:

زمان انتقاد مطرح‌شده
30 فروردین 93 تمام کارهایی که در سال‌های گذشته با عنوان زودبازده و عناوین دیگر انجام شده، باعث شد میلیارد‌ها تومان از منابع بانک‌ها رفت و 80 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق بانک‌هاست که اگر این پول به بانک‌ها و فعالان اقتصادی برگردد، می‌بینیم چقدر از مشکلات برطرف خواهد شد.
13 بهمن 93 اگر قرار بود با شعار مشکلات حل شود در دوره گذشته بیشترین شعار در تاریخ کشور برای مبارزه با فساد داده شد، اما بیشترین فسادها و بزرگ‌ترین فسادهای قرن اتفاق افتاد.
11 دی 93 کسانی که درآمد نفت را ذخیره نکردند باید مؤاخذه شوند.
5 اردیبهشت 94 در دو دوره گذشته 700 میلیارد دلار پول مملکت خرج واردات کالا به کشور شد. در دو دوره قبل پیش و پس از مصرف 700 میلیارد دلار تعداد شاغلین در کشور 20 میلیون نفر بوده است و این به آن معناست که این میزان پول رفته و موجب اشتغال جوانان چینی و کشورهای دیگر شده است.
22 اردیبهشت 94 یارانه‌ها به معنای واقعی داستان پرغصه‌ای برای جمهوری اسلامی ایران است. اگر اکنون حکومت جدی بود برای همین یارانه‌ها به نظرم بسیاری از مسئولان سابق باید پاسخگو می‌شدند. کسی که تصمیم گرفته برخلاف قانون 45 هزار تومان پرداخت کند، مردم و حکومت را این‌گونه گرفتار کند و امروز هم احساس می‌کند یک قهرمان است و بقیه که گرفتار شدند مشکل‌دار هستند. اینها باید مورد مؤاخذه قرار گیرند.
15 خرداد 94 در گذشته فروش نفت به برخی از نهادها و اشخاص انجام می‌گرفت اما در سیاست جدید دولت، فروش و صادرات نفت متمرکز شده و صرفاً از طریق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود. در دولت گذشته متاسفانه برخی از محموله‌های نفت ایران به برخی از اشخاص یا نهادها فروخته شده که با گذشت چند سال هنوز پول این نفت‌ها به حساب خزانه واریز نشده است.
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  احمدی نژاد زمانی که درآمد نفت زیاد بود به جای زیر سازی اقتصاد ایران آن رو نا بود کرد با مسکن مهر و کلی کارای بدون حساب و کتاب که بار اون رو دوش سه تا دولت بعدی باشه اصلا به فکر پاییین اومدن قیمت نفت نبود خودش میگفت که استاد دانشگاه مثلا...حتی به مترو که زیر ساخت شهری واجب برای امروز فردا وآ ینده بود کمک لازمو نمیکرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تقریباً 80 درصد مردم نظرشان با آقای جهانگیری یکی هستند این را می توان به وضوع ور بین مردم ببینید...

 • علی اس
  ۰ ۰

  واقعا یعنی اگر معاون اول این حرفها رانمیزد دراصل قضیه فرقی میکرد ؟ اینها جزیی از خرابی ها است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کدومش را دروغ گفته که شکایت کرده؟! اینقدر این کارا بد بوده که خود احمدی نژاد‌هم میخواد از کارایی که انجام داده شکایت کنه!!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دست پیش رو گرفته!
  اگر عدالتی باشه واقعا باید مفسدین در هر مقامی محاکمه شوند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در دوسال گذشته دولت روحانی هیچ کار خاصی برای کشور انجام نداده و در پاسخ کم کاری خود را گردن دولت قبل می اندازد و بجای حل مشکلات مردم به دنبال فرا فکنی مشکلات خود است ...

  • ناشناس
   ۰ ۰

   مملکت با خاک یکسان شده رو انتظار داری 2 ساله سرپا بشه؟
   واقعا برای شما متاسفم!
   یه ساختمون 4طبقه 1 سال ساختش طول میکشه ولی خراب کردنش 1 هفته بیشتر زمان نمیخواد!!
   شما رو چه منطقی این حرفو میزنی؟
   تمام تلاش دولت فعلی اینه که شرایط ایران برگرده به سال 84،میفهمی این یعنی چی؟
   میفهمی؟

  • ناشناس
   ۰ ۰

   مملکت با خاک یکسان شده؟! شما حالت خوبه؟ المان بعد از جنگ دومه نکنه..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همش حرفه حقه!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با سلام
  هیچ دادگاهی منصفتر و عادلتر از دادگاه ملت وجود ندارد ، اگر آقای دکتر یا یکی از نزدیکان دولت ایشان این مطلب را می بینند لازم نیست در دادگاه دلیل و مدرک بیاورند در همینجا بگویند کدامیک از موارد فوق دروغ می باشد تا ملت به اشتباه خود نسبت به ایشان پی ببرند.
  جناب آقای دکتر و پاکترین دولت تاریخ ایران شما طی هشت سال با ایران کاری کردید که چنگیز و اسکندر نتوانستند انجام دهند.
  من به شخصه از حق خود و خانواده ام هرگز نمیگذرم .

 • ملت آزاده
  ۰ ۰

  آقای احمدی نژاد و اطرافیانش هنوز هم مردم را بلانسبت خ... فرض میکنند. ما که با تمام سلولهای بدنمون مشکلاتی رو که احمدی نژاد و اطرافیانش برای ما و مملکت ایجاد کردند، فراموش نکرده و نمی کنیم. این آقای پر روی وقیح با فرا به جلو میخواهد خود را از اتهامات تبرئه کند اما کور خونده و ما از دولت تدبیر و امید و مسئولان قضایی و مملکتی تمنای مجازات ایشان و محکوم کردنش به اشد مجازات را داریم تا دیگر هیچ مقام و مسئول دیگری به فکر ویران کردن مملکت نیوفتد و اگر صلاحیت و کفایت ندارد، خود را هم کاندید ریاست جمهوری نکند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کدوم یک از دار ودسته احمدی نژاد پاک بودن.جز بی اعتبار کردن ایران،بیکاری ،گرانی،بدختی چیزی نداشته .خدا ازتون نگذره .اگه بخوان نظرمردم بدونن بهتون قول می دم ۸۰درصد مردم می گن احمدی نژاد محاکمه بشه .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در هیچ دوره اى مردم ایران قدر خدمتگزاراشون رو در همون دوره نفهمیدند!
  اکثرهم لا یعقلون...

  • ناشناس
   ۰ ۰

   به نظرم تو هم از رانتهای احمدی نزاد بهره مند شدی که ثنا گویی.