{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 90621

هرچند ایده اتومبیل‌های پرنده Flying cars موضوعی سرگرم‌کننده در فیلم‌های تخیلی بوده، اما کمپانی Terrafugia با شبیه‌سازی رایانه‌ای مدل جدید TF-X می‌خواهد آن را به‌صورت واقعی ساخته و وارد بازار کند.

کمپانی آمریکایی، اتومبیل هوایی جدید خود را بهتر از مدل قبلی، Transition، طراحی کرده و یک ماشین پرنده 4 چرخ هیبریدی (که فعلاً نسخه انیمیشنی آن وجود دارد) را به وزن یک تن در تونل باد در اوشکوش ویسکانسین مورد آزمایش قرار داد. تست چرخش در تونل باد MIT برداران ویلبررایت، جایی که مدل قبلی بنام Transition آزمایش شد، به‌زودی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. در تونل موردنظر اندازه‌گیری میزان کشش، بالا و پایین رفتن آسانسوری و نیروهای محوری به‌صورت شبیه‌سازی شیء در حالت حرکت در آسمان و نشست‌ و برخاست از روی اتوبان‌های تعریف‌شده انجام خواهد شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، در سال 2012 تصمیم گرفته شد تا مدل Transition به قیمت 279 هزار دلار - یعنی حدود 900 میلیون تومان - در سال 2015 یا 2016 راهی بازار شود اما با تأخیر فراوان و افزایش هزینه‌ها تاریخ عرضه مدل جدید که هیبریدی هم خواهد بود، هنوز مشخص نشده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینا حالا درست کردن ما چند سال با پراید ملتتمون میبریم توی عرش پیش خدا . ماشینن اینا خیلی بره بالا 1000 متر تازه با یکی دوتا سرنشین ولی ما با پراید 5 نفری میریم فضا میفهی فضا....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بابا یه هواپیمای شخصی 4 نفره که قیمتش کمتره، نه ملت برن هواپیمایه شخصی بخرن بهتره،

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این پروژه رو باید میدادن دست ایرانخودرو و سایپا تا هم از فروش اعتباری تحویل آبان ۹۴ با کارت سه ستاره و آپشن فرمان هیدرولیک و یک ایربگ بهرمند میشدیم و هم شاهد رونمایی وانت این محصول میشدیم.
  حیف شد.
  سایپا TF-X 152 - se- sx-tl-ex-kx-px-dx-hx-xx
  سمند زنا- دوگانه سوز- کد کلاس۶۷۴۶۳۵۸۹۹۴۸۸۴۷۰-تک ایربگ- مولتی پلکس- با موتور TF-ef 7 یورو ۴

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تو هر جا که انحصار دست یه عده مفت خور باشه .ماشینمون همون پرایده .ماشین اونا هم می ره هوا