{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 88001

به گفته عضو سابق اتحادیه بارفروشان در حال حاضر فروش محصولاتی همچون هندوانه، ملون و گرمک بیشترین صرفه اقتصادی را دارد اما دیگر میوه ها به نحوی قیمت گذاری شده است که سود معقولی را عاید کشاورز و بارفروش نمی کند.

علی امامی گفت: قیمت گوجه فرنگی، سیب زمینی، کلم پیچ و کاهو که بیشترین مصرف را در بین مردم دارند، پایین است و از طرفی هزینه های بالای حمل و نقل شرایط را برای بارفروش سخت کرده است.

وی تصریح کرد: امسال واردات پرتقال و نارنگی نداشتیم و موز وارداتی هم در هر کیلو ۲۸۰۰ تومان قیمت گذاری شد که با توجه به هزینه های بسته بندی و حمل و نقل قیمت منطقی نیست.

این فعال صنفی در تشریح قیمت برخی صیفی جات اعلام کرد: هر کیلوگرم گوجه فرنگی ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان، سیب زمینی ۳۵۰ تا ۴۰۰ تومان،پیاز ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان، کلم پیچ ۳۰۰ تومان، کاهو ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان و هندوانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان قیمت گذاری شده است و خرده فروشان سطح شهر موظف هستند که تا ۳۵ درصد به این قیمت ها اضافه کنند.

مالیات توافقی اصناف منطقی نیست

این فعال صنفی با بیان اینکه جمع کثیری از بارفروشان بدهکار بانک ها هستند، اظهار داشت: با شرایط فعلی بازار، نرخ مالیاتی که مسئولان ذیربط توافق کردند منطقی نیست و به خوبی از حقوق اصناف دفاع نشد.

ارسال نظر