{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 87961

لطفاً از این به بعد تعجب نکنید اگر یک وقت بی‌خوابی به سرتان زد و تصمیم گرفتید تکرار قسمت پخش شده سریالی را در نیمه شب تماشا کنید، اما با نسخه‌ای متفاوت روبه‌رو شوید. شبکه سوم سیما پنجشنبه شب گذشته باب گونه‌ای از ممیزی خلق الساعه را در تلویزیون گشود که بی‌اغراق در این رسانه و دوره‌های مختلف مدیریتی آن بی‌سابقه بوده است.

ماجرا از این قرار است که شبکه سوم سیما پنجشنبه شب هفته پیش در پخش اول قسمت ششم از سریال مناسبتی ماه رمضان امسال خود با عنوان «دردسرهای عظیم ٢ » این پخش را با کسر بیش از شش دقیقه روی آنتن برد. این قضیه هم زمانی افشا شد که حوالی نیمه شب، یعنی در آغازین لحظات روز جمعه، پنجم تیر، در بازپخش قسمت ششم سکانس‌های تازه‌ای به کار ملحق شد. سکانس‌هایی که در پخش اول قلفتی از کار خارج شدند، ولی ناگهان در بازپخش سر از آنتن در آوردند تا کسانی که هر دو بار شاهد به نمایش در آمدن قسمت مذکور بودند، یکه بخورند و سر در گم شوند. علت حذف ٦ دقیقه ؟ هر قسمت از سریال دردسرهای عظیم ٢ حدود ٥٣تا ٥٤ دقیقه زمان دارد. بر همین مبنا، شبکه باید برای جلوگیری از همپوشانی با سریال شبکه دیگر، برنامه‌ریزی دقیقی را رعایت کند. در حال حاضر نیز شبکه سه با توجه به تایم سریالش باید پخش هر قسمت از پیش از ساعت ٢١ و پنج دقیقه آغاز کند تا هم با اخبار ٢٢ تداخل پیدا نکند و هم روی «پایتخت ٤» نیفتد. ضمن آنکه بتواند با زمان بندی دقیق، پیام‌های بازرگانی را هم به پخش برساند. روندی که پنجشنبه شب رعایت نشد تا همین شش دقیقه مذکور، قربانی پخش آگهی‌ها شود. مسئله به همین سادگی‌ بود! در واقع نه مشکل محتوایی و نه اشکال فنی‌ای در کار بود، بلکه تعهد شبکه برای پخش فلان مقدار آگهی، این فکر بکر (!) را به ذهن مسوولان پخش انداخت تا شش دقیقه از قسمت ششم «دردسرهای عظیم ٢ » را برای پخش تکرار، ذخیره کنند! اتفاقی بی سابقه که حتی یک توضیح کوتاه هم درباره آن داده نشد تا با این امیدواری که «کسی نخواهد فهمید» یک ممیزی نوبرانه رقم بخورد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دزدی در سکانس

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قبلا هم اتفاق افتاده چیز تازه ای نیست.>

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همیشه مسئولان مردم ما را فاقد قوه ی درک و تمییز فرض میکنند.ذرحالی که مشخص و بدیهی است که مردم ما خیلی فهیم تر از این حرفها هستند و به قول معروف مو را از ماست بیرون میکشند.عصر حجر که نیست!