{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 87927

در روزهایی که صداهای غیرعادی و جا نرفتن دنده‌ها و کار نکردن ضبط صوت و امثال اینها، دیگر به مشکلات جاری و عادی مشتریان خودروهای ایرانی تبدیل شده، اخیرا مشکلی جدید و بسیار خطرناک دامان برخی خودروهای پرتیراژ داخلی را گرفته و مستقیما سلامت و ایمنی سرنشینان آنها را تهدید می‌کند.

داستان از این قرار است که به تازگی برخی از مالکان خودروهای پرتیراژ داخلی، با مراجعه به تعمیرگاه‌ها، عنوان می‌کنند خودروشان در حین حرکت خاموش می‌شود. هرچند برخی از مشتریان تاکید کرده‌اند امکان روشن شدن دوباره خودروشان پس از خاموشی ناگهانی، وجود دارد، اما هستند برخی دیگر که عنوان می‌کنند خودرو آنها پس از خاموش شدن، دیگر روشن نشده و باید حتما راهی تعمیرگاه شود. تا به امروز البته هیچ خبری مبنی‌بر آسیب دیدن سرنشینان خودروهای دارای این عیب (خاموش شدن ناگهانی)، منتشر نشده است، با این حال، خودروسازان باید فکری به حال این معضل بکنند، چه آنکه اگر خودروهای موردنظر در سرعت بالا خاموش شوند، ممکن است خسارات جانی و مالی زیادی را از خود به جا بگذارند. در واقع ازآنجاکه خاموش شدن ناگهانی خودرو، قفل شدن فرمان و ترمز را به همراه دارد، کنترل خودروی موردنظر بسیار سخت خواهد بود و شاید هر کسی نتواند از پس آن بربیاید. به گزارش دنیای اقتصاد، هر چند مشتریان ایرانی به بسیاری از مشکلات خودروهای تولید داخل عادت کرده و به اصطلاح با آنها کنار آمده‌اند، اما ایراداتی از این دست (خاموش شدن ناگهانی خودرو) که با سلامت و ایمنی آنها بازی می‌کند، به هیچ وجه قابل‌توجیه و پذیرفتنی نیست. در این شرایط، از یکسو خودروهای داخلی باید بدون هیچ عیبی در سیستم ایمنی، به‌دست مشتریان برسند و از سوی دیگر نیز باید اقدامات لازم برای فراخوان خودروهای معیوب، انجام شود.

ارسال نظر

 • شاهرخ
  ۰ ۰

  پراید دوگانه های 93 تو شهر خاموش می کنند من داشتم

  • ناشناس
   ۰ ۰

   من امسال سمند از نمایندگی ایران خودرو تحویل گرفتم . تا از نمایندگی به خانه رساندمش 10 دفعه توی خیابان خاموش شد . روز بعد هم بردمش بنگاه خودرو و فروختمش تا بنگاه هم 10 دفعه خاموش و روشن شد . البته بعد از 10 دقیقه که میگذشت روشن میشد . دائما میگفت ماشین داغ کرده و ماشین روغن ندارد . در صورتی که ماشین پر روغن بود و یک ثانیه روشن شده بود پس داغ نکرده بود ؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باور کنید همین مشکل تا الان واسه منم ایجاد شده...یهو ماشین تو جاده خاموش میشه...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جلوی متل قو داشتم با تیبا دوگانه سوز مدل 93 می رفتم (دوماه بعد از خرید) یهو خاموش شد. شانس آوردم سرعتم 70 تا بود یجوری جمعش کردم. بعد از کلی کلنجار رفتن با باتری و جعبه تقسیم برق بالاخره روشن شد و باز هم بعد از چند دقیقه خاموش شد...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  منم ۲۰۶ دارم چندین بار یهو چراغ چک و کنترل روشن میشه و بعد خاموش میکنه،شصت بارم دیاگ زدم میگن چیزیش نیست،من که عهد کردم تا نتونستم یه ماشین خارجی بخرم همین ماشینو نگه دارم،نه ماشین ایرانی نه چینی اشغال یه کره ای یا ژاپنی که هرروز اسیر تعمیر نباشم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یعنی کسی از مافیای سیسیل اینطوری نمی ترسد که ایرانیان از فرغونسازها می ترسند چه خبرنگار، چه پلیس، چه وزارتخانه. خبر را خیلی هم یواش و ملتمسانه تنظیم کرده اند. "ممکن است خسارات جانی داشته باشد" " فرمان و ترمز قفل میشود و شاید هرکسی از پس کنترل چنین خودرویی برنیاید" "برخی خودروهای داخلی"

 • ناشناس
  ۰ ۰

  206 صندوقدار من هم در سرعت بالا یهویی خاموش میشه! مخصوصا زمانی که ترمز می کنم خخخخخخخخخخخخ

  • ناشناس
   ۰ ۰

   یه بار میری زیر تریلی اونوقت میفهمی خخخخخخ یعنی چی دوست 206سوار من

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقا عمدتاً ایراد تسمه تایمه.تازه شانس بیاری استارت نزنی وگرنه حداقل یک تومنی رو دستت میذاره.علتشم استفاده از قطعات یدکی تقلبی و نامرغوبه که از همون روز اول رو ماشینا میذارن... فقط به فکر کاهش هزینه تمام شده و افزایش حاشیه سود خودشان هستند.ایمنی سرنشین و خودرو کیلویی چند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما پراید 93 داریم گاز،نمیخوره حالت خفه میکته ی بار خولستن سبقت بگیرم کم اورد گاز،نمیخورد بیشتر از 100نمیرفت شانس اوردم جاده بزرگ بود و گرنه الان اون دنیا بوذم میبرم نمیاندگی میگه چیزی نیست معلوم نیست پمپشه سنسور ها هواش هستش خلاصه بیشتر دوستام میگن ماشین ما هم اینجوریه کسی به فکر ما که نیس بعد میگن بیاید تولید داخل بخرید مردم صبور باشید ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان خودروهای جدیدخارجی پشت چراغ قرمزبافشارچندثانیه روی ترمزخاموش میشن.البته هدف گاهش مصرف سوخت درتوقف هستش.شایداینکارهم واسه کاهش مصرف سوخت درنظرگرفته شده.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ملت نمیتونن حقشونو از یه خودرو ساز بگیرن اونوقت صحبت از خوشحالی برای رفع تحریم هاست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  منم با تیبا اخیرا همین مشکل رو پیدا کردم البته کولر ماشین هم روشن نمیشه و از لحاظ سیم کشی داستان شده!