{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 76527

یک عضو شورای رقابت با اشاره به لغو انحصار واردات خودرو گفت: بر اساس بخشنامه جدید هر کسی می تواند ثبت سفارش کند و خودروی خارجی وارد کشور کند.

این عضو شورا درباره طرح واردات خودرو در جلسه شورای رقابت گفت: ما هفته قبل درباره نمایندگی هایی که خودروی خارجی وارد می کردند و شامل 35 نمایندگی می‌شدند اعتراض کردیم که باید این موضوع از انحصار خارج شود و فضا رقابتی باشد. حاصل این اعتراض جلسه حضور با آقای نعمت زاده و طرح موضوع با ایشان شد و ما به این موضوع اشاره کردیم که هر ایرانی باید بتواند براساس شاخص ها و تعرفه ها خودروی موردنظر خود را وارد کند، بنابراین ایشان بخش نامه ای صادر کردند که از 30 بهمن 1393 هر ایرانی می تواند از طریق گمرک خودرو مورد نظر خود را وارد کند، بنابراین موضوع از دستور جلسه شورای رقابت خارج شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در ادامه اظهار کرد: همچنین در این جلسه بحث مدل راه آهن و تنظیم کننده بخشی در زمینه راه‌آهن مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ...
  وضغ خیلی خراب تر از این حرف ها است

 • x
  ۰ ۰

  اخرش ی حرکت خوب دیدیم ولی کاش تعرفه ها رو میاوردن پایین تا مردم این اخر عمری ی اسایشی داشتند ...
  الان سانتافه 2015 بخای وارد کنی با این تعرفه 140 میلیون اب میخوره ولی همین از بازار ازاد بخای بگیری 200 اب میخوره ....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خودرو خارجی ارزون میشه

 • آنتی رانت
  ۰ ۰

  آقا کجا لغو شد . قرار بر این شده که وارد کننده رسمی فقط بعد از امضای قرارداد گارانتی با نمایندگی حق واردات دارد . حالا این نمایندگی شاید دلش بخواد بگه 20 درصد یا 30 درصد دا بیشتر ...ارزش خودرو را بابت امضای قرارداد گارانتی بگیرد اونموقع تکلیف چیه ؟ پس همون انحصار حاکمه