{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 76524

وزیر بهداشت در خصوص برخی تبلیغات و تولید تنقلات و سایر کالاهای آسیب رسان با تاکید بر اینکه نمی توان تولید را متوقف کرد گفت: باید با وضع عوارض مصرف را کنترل کرد.

سید حسن هاشمی در خصوص تبلیغات گسترده برخی تنقلات در رسانه ها و در سطح شهرها اظهار داشت: به هر حال ما هم شاهد این نوع تبلیغات در سطح شهرها هستیم و این درحالیست که این کالاها پروانه بهداشتی دارند و به میزان بسیار زیاد هم تولید می شوند و بر اساس قانون نمی توان جلوی تولید این نوع کالاها را گرفت. وی افزود: برخی تنقلات شور مثل چیپس و پفک و یا حتی سوهان و گز هم در برخی موارد در صورتی که توسط کودکان دارای اضافه وزن و افراد مبتلا به پرفشاری و قند مورد استفاده قرار گیرند صدمات جبران ناپذیری را پدید می آورند. وزیر بهداشت یادآور شد: در خصوص کنترل مصرف این قبیل تنقلات و دیگر کالاهای آسیب رسان به نظر می رسد باید با برنامه ریزی و وضع عوارض دست به اقداماتی زد که در نهایت کاهش مصرف را به دنبال دارد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی با اشاره به اینکه تاکنون موفق به متقاعد کردن دولت هاو مجالس در وضع عوارض بر این کالاها نشده ایم، به تجربه موفق سایر کشورها در کنترل مصرف این نوع کالاها از طریق وضع عوارض اشاره کرد و گفت: در ۷۰ کشور مطالعه ای صورت گرفته است که توانسته اند با وضع عوارض مصرف کالاهای آسیب رسان در میان افراد جامع و گروه های مختلف کاهش بدهند. وزیر بهداشت با یادآوری اینکه این مسئله با وضع عوارض بر خرده فروشی سیگار نیز محقق می شود تاکید کرد: از این طریق ما می توانیم ۱۱ هزار میلیارد به درآمدهای کشور اضافه کنیم. وی خواهان توجه جدی مجلس و دولت به وضع عوارض بر کالاهای آسیب رسان شد و تاکید کرد: در شرایطی که نمی توان جلوی تولید را گرفت، می توان با وضع عوارض مصرف را کنترل کرد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بسیار درسته. اولین وزیر بهداشتی که به نظر میدونه کارش چیه.
    پارسال با گرون شدن چند صد درصدی سیب زمینی چیپس 1500 تومنی شد 5000 تومن و بعدش مصرف چیپس ما به 20% قبل کاهش پیدا کرد. امسال هم داریم تلاش میکنیم کلا حذفش کنیم ولی این تبلیغات فراوون و شکمو بودن نمیذاره.