{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 74026

به گزارش اقتصاد آنلاین، از این پس می‌توانید آخرین تغییرات شاخص بورس، ۳۰ شرکت بزرگ، آزاد شناور، بازار اول، بازار دوم و صنعت را در این خبر مشاهده کنید.

آنچه در ذیل می آید جدول تغییرات روز جاری شاخص بورس و سایر شاخص‌های عمده و مقایسه با آخرین رقم ثبت شده روز گذشته است. جدول زیر به همراه نمودار تغییرات یک ماه، چند ماه و چند سال گذشته شاخص ها (که با کلیک بر روی عنوان هر کالا قابل مشاهده است)، می تواند نوسانات دقیق بازار را به شما نشان دهد.

شاخص کل بورس 65,256.1 128.3 0.2% 1393/11/08 - 13:00
30 شرکت بزرگ 2,932.5 0 0% 1393/11/08 - 13:00
آزاد شناور 73,883.1 318 0.43% 1393/11/08 - 13:00
بازار اول 48,031.8 102 0.21% 1393/11/08 - 13:00
بازار دوم 128,600.3 403.3 0.31% 1393/11/08 - 13:00
صنعت 54,783.6 10.7 0.02% 1393/11/08 - 13:00

گفتنی است؛ برای اطلاع از جدیدترین تغییرات نرخ طلا، انواع سکه، دلار و انواع ارز، شاخص بورس تهران، قیمت انواع خودرو و مدل های مختلف موبایل می توانید به صفحه اصلی سایت اقتصاد آنلاین، بخش قیمت‌ها مراجعه نمایید.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بانک‌مرکزی آب پاکی را روی دست‌بورس‌ریخت

  در شرایطی که بازار سرمایه از کمبود نقدینگی رنج برده و کارشناسان و مسئولان این بازار همواره خواهان کمک بانکها و دولت برای تامین نقدینگی به این بازار هستند،اما رئیس کل بانک مرکزی در همایش روز گذشته آب پاکی را روی دست بازار سرمایه ریخت و گفت منابع بانک مرکزی برای این بازار قابل استفاده نیست.

  در حالی که همواره گفته می شود بازار پول و سرمایه دو بال یک پرنده بوده و این دوبال باید با یکدیگر همکاری کنند،اما بازار سرمایه کشور در اوضاع نابسامان خود که از کمبود شدید نقدینگی رنج می برد تنها مانده و کسی حاضر به کمک به این بازار بی پول و جبران بخشی از ضرر هزاران سهامدار نیست.

  این در حالی است که بورس تهران که در شرایط فعلی در رکود عمیقی فرو رفته و موجب کاهش شدید سرمایه های مردم شده است ، تنها از طریق حمایت های عملی دولت و بانک مرکزی می تواند جان تازه گرفته و از شرایط بحرانی خارج شود.

  در این راستا مسئولان سازمان بورس هفته گذشته و در جمع سهامداران معترض بورس تهران نسبت به ورود نقدیندگی به بورس تاکید کرده و اعلام کردند که باید به بازار سرمایه از طریق ورود نقدینگی از بخش بانک و دولت در کوتاه مدت کمک شود که این موضوع نیاز به راهبرد کوتاه مدت و حمایت سریع دارد.

  مسئولان بورس همچنین درخواست کردند تا تمام بخش های صاحب نقدینگی ،شرایط حاد بازار سرمایه را درک کرده و به بورس کشور کمک کنند، لذا از بخش حقوقی،بانک‌ها و دولت خواستند تا در اسرع وقت نسبت به حمایت از بازار از طریق ورود نقدینگی اقدام کنند.

  این درخواست در حالی از سوی مسئولان و 7 میلیون سهامدار درمانده بورس مطرح شد که رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته آب پاکی را روی دست مسئولان و سهامداران ریخت و اعلام کرد که بانک مرکزی نمی تواند کمکی به بازار سرمایه کند!

  ولی‌الله سیف روز گذشته در حاشیه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک در خصوص ورود بانک‌ها برای تامین نقدینگی بازار سرمایه گفت: بانک مرکزی در این رابطه نقشی نداشته و تنها منابع نظام بانکی تا حدودی که مجوز آن صادر شده برای انجام این کار قابل موافقت است.

  او اعلام کرد که پول پرفشار و پرقدرت بانک مرکزی برای استفاده در مواردی همچون بازار سرمایه قابل استفاده نیست و همواره دولت مقید به ایجاد انضباط پولی و بانکی در کشور است.

  این اظهار نظر در شرایطی بیان می شود که در گذشته با وارد شدن شوک به بازار سرمایه ،بانک مرکزی از طریق ارتباطی که بانکها داشت فرمان غیر مستقیمی صادر می کرد و با تزریق نقدینگی اقدام به جمع آوری سهم ها می کرد اما اکنون به نظر می رسد که سیاست بانک مرکزی در مواجه با بازار سرمایه تغییر کرده و این بانک تمایلی به تزریق نقدینگی و کمک به بهبود اوضاع بورس ندارد.

  این در حالی است که همواره گفته می شود اقتصاد کشور برای توسعه باید از بانک پایه بودن به سمت بازار پایه بودن حرکت کند تا بورس کشور بتواند در تامین مالی نقش موثری داشته باشد، اما قرار گرفتن بورس در شرایط نامناسب و عدم حمایت های عملی دولت و بانک مرکزی از این بازار نشان می دهد که دولت و مجموعه بانک مرکزی اعتقادی به بازار سرمایه نداشته و قصد بزرگ شدن این بازار را ندارند.

  در این میانمعاون سابق بانک مرکزی پیشنهاد جالبی ارائه داده و عنوان کرده است که بانکها با تشکیل یک صندوق مشترک، سرمایه ای را گردهم آورده و از سهام های موجود دفاع کنند.

  حیدر مستخدمین حسینی می گوید ،اگر در این وضعیت بازار سرمایه ای که در مرحله جوانی مانده است از دولت و بانکها فاصله بگیرد علامتهای منفی بیشتری را هم به خود خواهد دید.

  او که در دولت هشتم ریاست هیات مدیره بورس را بر عهده داشت،یاد آوری می کند که بازار پول از ابتدای شکل گیری بورس در ایران، در کنار بازار بسیار جوان سرمایه قرار داشت و بررسی پرتفوی بانکها هم نشان می دهد شرکتهایی که آنها تحت عنوان بنگاهداری در اختیار داشته و مدیریت می کنند حضور جدی در بازار سرمایه دارند که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،حال که ابهاماتی همچون نرخ بهره مالکانه معادن،تعیین قیمت خوراک شرکتهای پتروشیمی، توقف نماد شرکتهای پالایشگاهی به دلیل موضوع کیفی سازی، کاهش قیمت نفت و تاثیر آن در شرکتهای بورسی در کنار کاهش نیافتن سود سپرده های بانکی موجب قرار گرفتن بازار سرمایه در وضعیت مبهم و خارج شدن پول های مردم شده است، بهتر است تا رفع کامل ابهامات، نقدینگی مناسبی از سوی بانکها و دولت تزریق شود تا سرمایه های مردم بیش از این از بین نرود و اعتماد از بین رفته به بازار برگردد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نشاالله به توافق برسند
  مردم دیگه طاقت ندارند
  خسته شدند از تحمل خودشون و رفاه دولت مردا یه ظاهر