{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 57474

بودجه وزارت ارتباطات از۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی که برای آن در نظر گرفته شده بود، ۷۵درصد به انحای مختلف کاهش یافت و عملا ۶۲۰میلیارد تومان دست این وزارتخانه را می‌گیرد.

پانزدهم آبان ماه سال گذشته بود که مجلس شورای اسلامی با اختصاص درآمدهای حاصل از حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت و جریمه قانونی جبران عدم انجام تعهدات ارایه خدمات پستی، مخابراتی، فناوری اطلاعات و صدور مجوز ایجاد شبکه‌ در این زمینه به وزارت ارتباطات موافقت کرد.

روال کار به این شکل است که با واریز درآمدهای حاصل از این بخش‌ها به خزانه، مجددا برای توسعه خدمات ارتباطی شاهد بازگشت آنها به وزارت ارتباطات خواهیم بود.

درآمدهای این وزارتخانه مجموعا چهار هزار میلیارد تومان می‌شود اما تمام این رقم به وزارت ارتباطات داده نشد و نهایتا مجلسی‌ها با اختصاص تنها 2 هزار و 500 میلیارد تومان از آن موافقت کردند. حال این بودجه که قرار بود صرف خدمات زیربنایی ICT در مناطق محروم و روستایی و ارایه‌کنندگان

خدمات پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات شود و از سویی دیگر صرف تأمین هزینه‌های آزادسازی و خصوصی‌سازی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای وزارتخانه شود، اکنون بسیار کاهش یافته است. وزیر ارتباطات برای اولین بار از دست و دلبازی این وزارتخانه پرده برداشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی عنوان کرد: بودجه وزارت ارتباطات که 2 هزار و 500 میلیون تومان در قانون بودجه امسال بود که باید بگویم هزار و 500 میلیارد تومان از این بودجه را در ابتدای کار، آقای نوبخت با خواهش از من طلب کرد، 300 میلیارد تومان از آن هم به سمت صدا و سیما رفت و 80 میلیارد دیگر را هم بخش دیگری برداشت.

او افزود: از میزان باقیمانده، طی پنج ماه گذشته یک ریال هم به ما نداده‌اند.

با این حال، رسما 620 میلیارد تومان تحت عنوان بودجه در اختیار وزارت ارتباطات در راستای برنامه‌های توسعه‌ای خواهد بود.

ارسال نظر