{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 57454

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نسبت به افزایش پیاپی قیمت‌ اوراق امتیار تسهیلات خرید مسکن در فرابورس چندین بار تذکر داده‌ایم، گفت: آخوندی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و موضوع مشکلات تهیه مسکن به کمیسیون عمران احضار می‌شود.

اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن برای خرید خانه توسط متقاضیان هم‌اکنون در فرابورس ایران به بیش از 90 هزار تومان و حتی در محدوده 100 هزار تومان فروخته شد. این اوراق درحالی در هر برگه به محدوده 100 هزار تومان رسیده است که پیش از این بین 35 تا 40 هزار تومان بود و کمتر به لحاظ مالی متقاضیان را متقبل هزینه می‌کرد. افزایش سرسام‌آور قیمت اوراق تسهیلات خرید مسکن در فرابورس صدای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را نیز درآورده و در این زمینه تذکرهای پیاپی به مدیران مربوطه دادند. در این باره سید مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در مورد افزایش پیاپی قیمت‌ اوراق تسهیلات خرید مسکن به مسئولان وزارت راه و شهرسازی تذکر داده‌ایم، گفت: از این پس به مدیران سازمان بورس هم در مورد این افزایش قیمت تذکر خواهیم داد. وی گفت: سیاستی که دولت در پیش گرفته علی‌رغم اینکه سیاست‌های کلی بخش مسکن را اعلام نکرده است، در آینده موجب افزایش قیمت مسکن خواهد شد. رئیس کمیسیون عمران مجلس اسلامی با اشاره به افزایش قیمت اوراق تسهیلات خرید مسکن در فرابورس تاکید کرد: این افزایش قیمت موجب اعمال فشار هزینه‌ بیشتر به مردم شده است که باید فورا درباره آن چاره‌جویی شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، هاشمی شرایط فعلی بازار مسکن را رکودی عنوان کرد و گفت: در شرایطی که بازار مسکن در رکود قرار دارد، افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس، هزینه‌های اضافی به مردم و زوج‌های جوان تحمیل می‌‌کند. رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا وزیر راه و شهرسازی در جلسه سه‌شنبه کمیسیون عمران در خصوص افزایش قیمت اوراق تسهیلات خرید مسکن، پاسخگوی نمایندگان ملت خواهد بود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  افزایش سرسام‌آور قیمت اوراق تسهیلات خرید مسکن یک پیام واضح دارد :
  بازارمسکن مثل انبار باروتی است که با یک جرقه کوچک(افزایش مبلغ وام)مورد هجوم متقاضیان (اعم از نیازمندان واقعی یا سرمایه گذاران) قرارگرفته و با انفجار شدید قیمتها مواجه خواهدشد چه خوشتان بیاید چه نیاید!!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   یزد دوره و گز نزدیک منتظر میشیم ببینیم چطور رشته های طرفداران افزایش قیمت مسکن پنبه میشه . از بهار پارسال هر فصل وعده افزایش دادند و نهایتا گفتند عید افزایش می یابد بعد گفتند با فصل جابجایی قیمتها منفجر می شود با با خودتون دارید منفجر می شوید نه قیمتها.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   دوستان دلال و بساز بفروشاز بهار پارسال تا کنون هی بوق و کرنا می کنند که فصل آینده غوغا می شود .بعد از عید فنر قیمتها در میرود . فصل جابجایی قیمتها منفجر می شود . اما اشتباه نکنید اونکه منفجر میشه خودتون هستید .

  • ناشناس
   ۰ ۰

   خدارو شکر که لیزینگ مسکن هم منتفی شد حالا دیگه باید قیمتها بیاد پایین. هرفروشنده ای اگه فروشنده واقعی باشه و سریع نجنبه خونه اش رو دستش باد کرده ، بجنبید.   با دقت بخوانید اطلاعات بروز شده:

   ============ ============ ===========
   توی سمیناری که خرداد93 توسط Tehran Business School برگزار شد نظر جناب پرفسور ادیب این بود که تا دو سال مسکن رکوده. تکرار کنید... رکوده ... یه بار دیگه تکرار کنید .....رکوده .....آفرین
   ============ ============ ===========
   صاحبان خانه‌های خالی منتظر مالیات باشند
   رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه صاحبان خانه‌های خالی و واحدهای بدون سکنه در برج‌ها به زودی باید مالیات بپردازند، گفت: نرخ مالیات بر واحدی که یک سال خالی است، با واحدی که سه سال خالی باشد، متفاوت خواهد بود.
   علی عسکری در گفتگو با مهر از برنامه جدی سازمان امور مالیاتی کشور برای اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه و واحدهایی که در برج‌ها بدون ساکن هستند، خبرداد و گفت: برای اجرایی شدن این برنامه منتظر ابلاغ قانون هستیم.
   ============ ============ ===========
   به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، بررسی ها هم نشان می دهد توان خرید مسکن 43 درصد و توان اجاره خانه 25 درصد کم شده است. طی سال های 84 تا 91 قیمت مسکن در تهران 500 درصد رشد را تجربه کرده بود. همین جریان سبب شده تا قدرت خرید خانوارها در بازار مسکن به شدت کاهش یابد. در حال حاضر نیز پیش بینی ها نشان می دهد بازار به سمت رونق حرکت نمی کند. تکرار کنید ..... به سمت رونق حرکت نمی کند.....آفرین
   ============ ============ ============
   به گزارش دنیای اقتصاد، مصطفی قلی‌خسروی در مورد پیش‌بینی خود از بازار مسکن گفت: نه‌تنها تا پایان تابستان امسال بلکه تا پایان سال 93 هیچگونه جهش و افزایش قیمتی در بازار مسکن نداریم. تکرار کنید ..... نداریم.....آفرین
   ============ ============ ============
   لیزینگ مسکن منتفی شد: معاون نظارت بانک مرکزی خبر داد 31-05-93
   درحالی که شرکت‌های لیزینگ امیدوار بودند تا با موافقت بانک مرکزی به حوزه مسکن نیز وارد شوند معاون نظارت بانک مرکزی از عدم امکان اجرای این طرح در شرایط فعلی خبر داد.در نیمه دوم خرداد ماه سال جاری دبیرکل شرکت‌های لیزینگ از موافقت وزارت راه و شهرسازی با طرح لیزینگ مسکن همچنین اعلام این موضوع در قالب نامه ای به بانک مرکزی خبر داد.
   پیشنهاد این گونه بود که با لیزینگ مسکن آنها حدود 70 تا 80 درصد هزینه خرید خانه را پرداخت کرده و مابقی را مشتریان بپردازند. در عین حال که شرکت های لیزینگ امیدوا بودند تا با تایید این پیشنهاد بتوانند حتی تامین مالی مسکن اجاره 99 ساله و سایر طرحها را نیز در قالب این طرح اجرایی کنند.
   ============ ============ ============
   سخنان رییس جمهور در بزرگترین همایش اقتصادی کشور: 21 مرداد93
   1- مهار تورم: دولت هایی بوده اند که برای یکسال یا دو سال تورم را مهار کرده اند اما بعد از دستشان خارج شده است؛ ما هم از این آسیب مصون نیستیم اگر حواسمان نباشد. دولت مصمم به مهار تورم مستمر است تا روزی که تورم را به یک رقمی برساند؛ امید و برنامه ریزی دولت این است که در سال 95 کشور شاهد تورم یک رقمی باشد
   2- بانکها:بانک ها اموال مازادی دارند که باید به فروش برسانند. بانک ها باید اموال مازادشان را به فروش برسانند و با آن فروشی که انجام می دهند نقدینگی شان بالا رود تا بتوانند تسهیلات بدهند و کار خودشان را انجام دهند.
   3- چاپ پول نداریم:اگر دست ما بی محابا درکیسه بانک مرکزی باشد و هر آن که تصمیم گرفتیم به رییس بانک مرکزی دستور دهیم تا از پایه پولی و افزایش آن استفاده کند و مشکلات ریال ما را در هر کجا که می خواهیم تامین کند، آن روزش روز قشنگی اش اما فردایش سیاه خواهد بود.
   مسکن مرد. فاتحه
   ============ ============
   پ.ن. مع الصلوات
   =========

  • ناشناس
   ۰ ۰

   رییس انجمن انبوه‌سازان کشور:در پایان سال قطعا با افزایش نرخ خانه مواجه خواهیم شد
   رییس انجمن انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه سالی یک میلیون ازدواج ثبت می‌شود که همین رقم سالانه به تقاضای مسکن اضافه می‌شود، گفت: علاوه بر اینکه سالانه یک میلیون زوج به متقاضیان مسکن اضافه می‌شود، طلاق هم تقاضای مسکن را افزایش می‌دهد.

   بیگدلی افزود: در دو سال پایانی دولت دهم و سال اول دولت یازدهم هیچ تولید و عرضه واحدهای جدیدی به بازار نداشتیم و ساخت و ساز مسکن در ۳سال گذشته تعطیل شده است.
   قطعا با این حجم از تقاضایی که در بازار وجود دارد، دولت نمی‌تواند افزایش قیمت را سرکوب کند و در پایان سال با افزایش نرخ خانه مواجه خواهیم شد.

  • ناشناس 1000
   ۰ ۰

   آنهایی که دیر باور بودند و تجربه دو دهه را برای افزایش قیمت مسکن مثال می زدند وقت آن رسیده است که بفهمند مسکن هم رفت کنار بورس و طلا و ارز و سکه . امیدوارم بفهمند و دل خوش ندارند به این وعده های دولت بی پول و فرو رفته در باتلاق رکود و تورم اقتصادی . تنها راه رهایی مسکن کاهش سود سازندگان و جستجوی سود در ساخت بیشتر است (افزایش بهره وری)

  • ناشناس
   ۰ ۰

   در رابطه با آینده بورس مهدی تقوی،استاد دانشگاه و تحلیلگر اقتصادی به بررسی علل کاهش شاخص بورس و اوضاع نابسامان بازار سرمایه پرداخته است:
   در دورانی شاهد بودیم که شاخص بورس به شدت بالا رفت و قله های فراوانی را فتح کرد. اما چندی است شاهد هستیم که بازار سرمایه از رونق افتاده است و هر روز شاهد افت شاخص بورس هستیم. ارزیابی شما از این موضوع چیست؟

   پاسخ اولیه من به سئوال این است که علت اوضاع بد بازار سرمایه، اقتصاد ویران ایران است. اگر دقت کنید می بینید که امروزه بسیاری از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی درگیر مشکلات اقتصادی و سوء مدیریت ها هستند. به عنوان مثال اگر سود دهی شرکت ها را با قبل از هدفمندی یارانه ها مقایسه کنید؛ متوجه می شوید که سود دهی این شرکت ها نسبت به قبل بسیار پایین امده است. کاهش سود شرکت ها به این دلیل است که مردم به خاطر تورم و هدفمندی یارانه، فقیرتر شده اند. هدفمندی یارانه ها بی کاری ایجاد کرده است و باعث شده است که مردم کمتر بتوانند خرید کنند؛ بنابراین سود دهی تولید کنندگان کم شده است. از آن طرف هزینه های تولید نیز با تورم بالا رفته است.

   افزایش قیمت دلار نیز باعث شد که کارخانه های وابسته به محصولات خارجی که ماشین آلات و قطعات را از خارج می خرند، هزینه تولیدشان نسبت به دیگر تولیدگنندگان بیشتر افزایش پیدا کند. درواقع تورم بالا هم سطح تولید را پایین می اورد هم بیکاری را زیاد می کند. بنابراین این کاهش تقاضا برای سهام در بورس باعث شد شاخص به این شدت افت کند. البته در چند روز قبل کمی شاخص بالا رفته است که این هم بعید است ادامه داشته باشد. با توجه به این مشکلات بنگاه ها نمی توانند سود خوبی پخش کنند و حتی بعضی از انها زیان می کنند. بنابراین مشتری سهام نمی خرد چون ضرر می کند. پول جایی می رود که سود دهی بالاتر و تضمین شده باشد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمتها در حال افزایشه. درحالی که رسانه ها روی قیمت خودرو و مسکن تمرکز کردن قیمت شیر و گوشت و اجاره خونه و اجاره مغازه و... بی سروصدا و با شیب ناملایم در حال افزایشه. ازینجا میشه نتیجه گرفت که خودرو و مسکن هم
  ارزون نمیشن هیچ گرون هم خواهند شد.در خوشبینانه ترین حالت 30 تا 40 درصد تا آخر سال گران خواهند شد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شرایط سال های 87 و 88 دوباره داره تکرار میشه.(افت قیمت با شیب ملایم)
  بعد از رشد طوفانی و جهشی قیمت ها در سال 86 و دو سال رشد ملایم قیمت مسکن مخصوصا در سال 91 طی دو ماه اخیر در تیر ماه و مرداد ماه 93 حدود 5 تا 8 درصد افت قیمت محسوس آپارتمان در شهر های بزرگ داشتیم.
  رکود مطلق در حوزه خرید و فروش ملک و آپارتمان و افت قیمت به صورت جزیی و ملایم.
  امشب هم که آخوندی اجرای پرداخت تسهیلات از طریق ایجاد صندوق های پس انداز مسکن رو سال آینده اعلام کرد.(سال 94 و اون هم بعد از مهار کامل تورم و ایجاد منابع لازم)
  منتظر افت بیشتر قیمت ها باشید.به نظر 5 تا 8 درصد دیگه جا داشته باشیم واسه افت قیمت ها با توجه به نزدیکی بازگشایی مدارس و فصل سرما و مهم تر از همه نبود نقدینگی و قدرت خرید قشر متوسط.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان چنانچه به سایت .... که سایت تخصصی مسکن است مراجعه کنید به نمودار روند قیمت مسکن ازسال 89 تا 93 دست خواهید یافت که برخلاف تبلیغات گسترده وشبانه روزی که سعی در القاء کاهش یا ثبات قیمتها دارند ، روند قیمتها در 5 ماه اول سال 93صعودی بوده و انتظارمیرود با افزایش میزان وام خرید که بزودی ابلاغ خواهدشد این روند با شیب تندتری تداوم یابد (توضیح اینکه اطلاعات زیر شامل میانگین قیمت یک متر آپارتمان نوساز در تهران است):
  فروردین 5.59 میلیون تومان
  اردیبهشت 5.64
  خرداد 5.85
  تیر 6.20
  مرداد 6.32

  برای روشن شدن اذهان ، اطلاع رسانی در این خصوص بصورت ماهانه ادامه خواهد داشت

  • ناشناس
   ۰ ۰

   جناب اطلاعات، لطفا با ذکر مبع اطلاعات بیشتر تنویر کن این اذهان ظلمانی رو بابا.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همه راهها در آخر به یکجا خواهد رسید = مسکن

  • ناشناس
   ۰ ۰

   آره راست میگی ولی مسکن ارزان قیمت!

   خخخخخ

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با تقدیر و تشکر از نماینده گانی که با عزمی راسخ و بدون هیچگونه ترس و واهمه ای نسبت به تذکر به مدیران اقدام کردند و تا همیشه تاریخ راه تذکر را خواهند پیمود. خواهشمندیم مقداری از این تذکرات را در فرا بورس به متقاضیان وام عرضه کنند تا مردم در بازار نقد کرده اقدام به خرید وام فرمایند. خرید وام خدمتی دیگر از نظام بانکی ایران در خدمت مردم ایران که در دنیا نظیر ندارد.