{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 52251

احتمال بازنگری درقیمت‌ خودرو

سخنگوی دولت اعلام کرد: امروز هیأت وزیران و رئیس جمهور مراتب تکدر خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو اعلام کردند و امیدواریم بررسی مجدد نسبت به قمیت خودرو صورت گیرد، این قیمت برای دولت پذیرفتنی نیست .

محمد باقر نوبخت در حاشیه امروز جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز هیأت دولت گفت: جلسه امروز هیأت وزیران با استقبال مجدانه رئیس جمهور از بیانات مهم و رهگشای رهبری در گردهمایی مسئولان نظام آغاز شد و از حمایت قاطع و صریح رهبر انقلاب از دولت تشکر و قدردانی صمیمانه انجام شد.

وی افزود: در این راستا دولت عزم قوی خود را برای پیگیری جدی رهنمودهای رهبری بویژه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برخورداری از ظرفیت داخلی برای خروج از رکود و برخورداری از ظرفیت صنعت معدن و کشاوزی اعلام کرد.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به لایحه جامع وکالت و مشاوره حقوقی گفت: این لایحه با تاکید بر استقلال منطقی کانون وکلا به تصویب رسید.

نوبخت ادامه داد: همچنین برای فعال شدن صنایع کوچک پیشنهاد شد که 10 هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات به تناسب نیاز به 81 هزار واحد تولیدی داده شود و پیش بینی می شود 193 هزار فرصت شغلی در ماه های آینده ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: تمامی تلاش دولت این است با ظرفیت های داخلی موجود نظام به توسعه کشور بپردازیم و این نیز پیامی به مذاکره کننده تیم هسته ای ایران و همچنین طرف مقابل آنها می تواند باشد که ایران می تواند با توانایی های داخلی خودش همچون گذشته مسیر توسعه و پیشرفت را طی کند.

سخنگوی دولت همچنین در خصوص گران شدن خودرو و در پاسخ به این سوال که پیش از این دولت مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده بود گفت: در خصوص افزایش قیمت خودرو با توجه به مشاهده هایی که از سوی دولت قبلا اطلاع رسانی شده بود دولت مخالف هرگونه افزایش قیت خودروست.

نوبخت افزود: دولت برای تامین ارز مورد نیاز صنعت خودرو اجازه داد که از ارز مبادله ای استفاده شود و انتظار ما این بود خودروسازان خبر افزایش کیفیت خودرو را به دولت بدهند از این جهت اقداماتی صورت گرفت و شورای رقابت از جایگاه قانونی خودش در خصوص افزایش قیمت خودرو تصمیم گیری کرد.

وی با بیان اینکه شورای رقابت در جایگاه قانونی خودش تصمیم به افزایش قمیت خودرو کرده است گفت: امروز هیأت وزیران و رئیس جمهور مراتب تکدر خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو اعلام کردند و امیدواریم بررسی مجدد نسبت به قمیت خودرو صورت گیرد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: خودروسازان و شورای رقابت به تعیین قیمت توسط بازار اعتقاد دارند ما هم این را قبول داریم اما باید اجازه دهند ما هم نسبت به واردات خودروهای باکیفیت و ارزان قیمت خارجی اقدام کنیم و رقابتی در بازار ایجاد شود تا بازار بتواند قمیت خودرو را تعیین کند.

نوبخت با بیان اینکه یک بازار نیمه انحصاری برای خودروسازان وجود دارد گفت: نمی شود که ما هم جلوی واردات را بگیریم و هم آنها بگویند که قیمت را بازار باید تعیین کند.

وی خاطرنشان کرد: این قیمت برای دولت پذیرفتنی نیست و حتی بحث بازبینی مجدد قیمت ها مطرح شده است.

نوبخت در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه شما پیش از این خبر از آغاز فرآیند شناسایی دهک های پردرآمد را داده بودید و وزیر اقتصاد نیز به نمایندگان مجلس خبر از آغاز حذف یارانه های دهک های پردرآمد داده است، ساز و کار این حذف چگونه است، گفت: من بارها گفته ام و باز این را تکرار می کنم که این وظیفه قانونی را داریم که یارانه را به افراد متقاضی بدهیم ولی وقتی بیش از 70 میلیون نفر در یک برهه زمانی کوتاه ثبت نام و خود را متقاضی اعلام می کنند برای راستی آزمایی این مطلب با حفظ کرامت مردم معتقدیم که باید شفاف سازی بیشتری صورت بگیرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: ما از همان ابتدا کار خود را برای استفاده از اطلاعات بیش از 40 پایگاه اطلاعاتی کشور آغاز کردیم که الان تعدادی هم شناسایی شدند و برخی از آنها می توانند در پرداخت ماههای آتی یارانه ها مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: من تاکید دارم این موضوع را در فرآیند اجرای مرحله دوم همچنان انجام دهیم چون ما خودمان برای کار بزرگی که در عرصه درمان آغاز کردیم و مسئله طرح تحول سلامت را داریم انجام می دهیم و این مخارجی برای دولت دارد و ما نیازمند به منابع یارانه ای هستیم یعنی از منابع حاصل از اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها احتیاج داریم که بتوانیم در تولید کمک کنیم و ما هرگز از این درآمدها برای کسری بودجه جاری خودمان استفاده نخواهیم کرد.

نوبخت ادامه داد: دولت 11 هزار و 300 میلیارد تومان از بودجه عمومی خودش برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها استفاده می کند بنابراین دنبال این نیستیم که یارانه ها را حتی از افرادی که پردرآمد هستند حذف کنیم. ما این کار را طبق قانون انجام خواهیم داد اما اطلاع رسانی مستمر همواره موجب نوعی استرس در اقشار کم درآمد خواهد شد.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: ما به آن منابع برای کار تولید و درمان نیازمند هستیم و این کار را در راستای عدالت اجتماعی انجام خواهیم داد منتهی اگر بخواهیم در هر مصاحبه ای یک استرس به جامعه وارد کنیم،درست نیست، اجازه دهید جامعه در آرامش باشد.

نوبخت همچنین با اشاره به کسانی که از یارانه خود انصراف داده اند، گفت: دستورالعملی در حال تهیه است که مجددا از این افراد قدردانی به عمل آید.

وی با تاکید بر اینکه به تولید یارانه داده می شود، گفت: مطمئنا به تولید یارانه می دهیم و این اقدام با سیاست دولت برای مهار تورم و خروج از رکود هماهنگی کامل دارد.

وی در پاسخ به این سوال که دولت چه برنامه ای برای شرایط محتمل به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته ای دارد، گفت: معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور از سوی دولت مامور شد تا نسبت به تهیه برنامه برای شرایط بدبینانه مبنی بر اینکه تحریم ها اضافه شود و حتی تشدید پیدا کند، اقدام کند.

نوبخت تاکید کرد: ما امیدوار هستیم که فرزندان ملت در مذاکرات بتوانند حقوق واقعی ملت ایران را استیفا کنند و با شکستن تحریم های ظالمانه بتوانند اقتصاد را نجات دهند و از این تحریم های ظالمانه که به اقتصاد ما تحمیل شده، اقتصاد را نجات دهند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور همچنین در مورد رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه ها و تاکید ایشان بر توسعه علمی کشور بیان کرد: اساسا به دلیل آنکه برنامه ششم توسعه بر پایه اقتصاد مقاومتی با تولید رقابتی دانش بنیان در حال تهیه و تنظیم است ما برنامه ششم را برای بسترسازی همه دستگاه هایی که بتوانند نسبت به افزایش بهره‌وری از طریق برخورداری از فناوری های نوین تلاش کنند در دست تهیه داریم و امیدواریم هر دستگاهی برای آنکه بتواند رشد متناسب با پیشرفت و توسعه ای که در چشم انداز بیست ساله پیش بینی شده است، داشته باشد، باید دانش را به بنیان همه فعالیت های کشور تزریق کنیم تا بتوانیم به یک رشد مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: روش ها و سازوکارهای سنتی رشد چند درصدی را برای ما بیشتر تسهیل نمی کند، از این جهت که چه‌ سان بتوانیم از اقتصاد دانش بنیان استفاده کنیم، خود نیازمند یک برنامه متناسبی است که برنامه ششمی که الان در دست تهیه است در همین راستا تهیه خواهد شد.

نوبخت همچنین در مورد نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: آقای ابوطالبی همچنان فرد معرفی شده از سوی دولت است و بر این پایه همه پیگیری های قانونی در حال انجام است و امیدواریم در برابر این اقدام غیرمنطقی و غیرحقوقی که از سوی دولت آمریکا انجام شد، اقدامات دولت اثربخش باشد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور همچنین در مورد کیفیت بنزین خاطر نشان کرد: همانطور که وزیر نفت نیز اعلام کرده است کیفیت بنزین ما بالا است و ما بنزین با کیفیت یورو چهار الان هم وارد و هم تولید می کنیم.

وی ادامه داد: هر فرآورده ای که با استانداردهای مورد تایید و متناسب نظام سازگاری نداشته باشد ما آن را متوقف خواهیم کرد.

نوبخت تاکید کرد: ما از هم اکنون باید متناسب با رشد جمعیت در کشور سازوکارها و نیازمندی های آن جمعیت تحلیل و برنامه ریزی داشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور همچنین ضمن محکوم کردن فعالیت های گروهک تروریستی داعش گفت: دولت رسما مواضع خود را مبنی بر محکومیت شدید حملات وحشیانه صهیونیست ها نسبت به فلسطینی ها و نواز غزه اعلام کرده و دولت از دیپلماسی فعال با کشورهای منطقه برای جلوگیری از این اقدامات تروریستی استفاده خواهد کرد.

وی درباره روابط دولت و مجلس نیز گفت: اگر استناد کنیم به بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری که در گردهمایی مسئولان نظام داشتند ایشان تاکید داشتند که قوا باید با یکدیگر تعامل داشته باشند.

نوبخت گفت: انتظار ما این است که نمایندگان محترم مجلس در جایگاه قانونی‌شان آنچه که برای نظارت مقتضی می دانند، انجام دهند، اما اینها مانع فعالیت های دستگاه های اجرایی بخصوص وزرا نسبت به آنچه که تشخیص می دهند در دستگاه های خودشان انجام دهند، نخواهند بود. نمایندگان می توانند نظارت های قانونی خود را اعمال کنند و وزرای محترم هم در قبال مسولیت هایی که در قبال ملت دارند باید اقداماتی انجام دهند و آن را باید در چارچوب قانون و شجاعانه به انجام برسانند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا قرار است بین تیم فوتبال ایران و آمریکا، بازی دوستانه انجام شود، گفت: من بی‌خبرم.

نوبخت در پاسخ به این سوال که نمایندگان گفته اند که یکماه می خواهند بر عملکرد وزیر علوم نظارت داشته باشند، آیا این نافی اختیارات وزارت علوم نیست؟ گفت: قطعا وزیر علوم تحقیقات و فناوری آنچه که برای دانشگاه ها و محیط آموزش ضروری است و برای کشور نافع است آن را باز هم انجام خواهند داد. حال اگر تعامل یا یک رایزنی و همفکری در پاره‌ای از موارد صورت بگیرد، اینها مانع و رافع مسئولیتی که وزیر علوم دارد و باید محترمانه و شجاعانه در چارچوب قانون انجام دهد، نخواهد بود.

وی همچجنین در ابتدای صحبت های خود در مورد مصوبات امروز جلسه هیات دولت توضیح داد: امروز مصوباتی برای خروج از رکود با تاکید بر ظرفیت ها و منابع داخلی داشتیم مبنی بر اینکه چهار میلیارد دلار برای طرح های پارس جنوبی اختصاص یافت.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: همچنین 4 میلیارد دلار برای احداث نیروگاه ها استفاده خواهد شد و 3 میلیارد دلار برای صنایع بالادستی نفت، دو میلیارد دلار برای فعال کردن چرخه تولید فولاد، دو میلیارد دلار برای پالایشگاه ها و پتروشیمی یک میلیارد دلار برای حمل و نقل و 500 میلیون دلار برای بخش کشاورزی که با آن 4 میلیارد دلاری که برای احیای اراضی و مهار آب های مرزی اختصاص پیدا کرد، مجموعا 4.5 میلیارد دلار و برای سایر صنایع یک میلیارد و 600 میلیون دلار اختصاص پیدا کرد که امیدواریم با این سرمایه گذاری که عمدتا از سوی بخش غیردولتی انجام خواهد شد، بتوانیم از رکود خارج شویم.

نوبخت خاطر نشان کرد: همچنین تصویب شد 210 میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از عدم کشت به کشاورزان حوزه زاینده‌رود اختصاص یابد، برای تامین آب شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان 150 میلیارد تومان، برای مقابله با خشکسالی در استان لرستان 70 میلیارد تومان، برای آسفالت راه های مناطق مرزی آذربایجان غربی 10 میلیارد تومان، برای اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از عدم تکرار سیل در گلستان 80 میلیارد تومان، اقدامات پیشگیرانه وقوع سیل در مازندران 72 میلیارد تومان و نهایتا برای خرید هواپیماهای مجهز به FIS نیز 54 میلیارد تومان به سازمان هواپیمایی کشوری اختصاص پیدا کرد.

ارسال نظر

 • بدون نام
  ۰ ۰

  حالا باید خودرو سازها به شما اجازه بدهند ، خودرو وارد کنند؟ پس شما اینجا چه کاره اید؟

  • ناشناس
   ۰ ۰

   روحانی مچکریم . باید اقتصاد امریکا اقتصاد 1 دنیا شود چون به شدت با تراست و هلدینگ و انحصار شرکتها و افراد مبارزه میکند و متخلفان را تا 20 سال زندانی و میلیاردها دلار جریمه میکند . ولی در ایران انحصاری مثل ایران خودرو به وجود می اورند .

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اینا همش دروغه . قیمتها را بسیار گران کردند . من الان رفتم به سایت ایران خودرو اصلا 5 قانون شورای رقابت اجرا نمیشه .
   1-- ثبت نام اکثر ماشینها را ندارند .
   2 -- مثلا ثبت نام پژو 405 و پژو پارس بنزینی و گاز سوز انجام نمی شود .
   3 -- ثبت نام نقدی ندارند که قرار بود 50% تولیدات نقدی 30 روزه به مردم داده شود .
   4 -- اپشن های زیادی بدون مصرف و الکی به زور به روی ماشینها میبندند و به زور از مردم بدبخت پول میگیرند .
   5 -- اکثر ثبت نامها را نمایندگی های ایران خودرو و سایپا برای خودشان ثبت نام می کنند.
   6 -- و ......

 • یامهدی
  ۰ ۰

  آقای نوبخت شعار نده (عمل کن)
  واردات را آزاد کن تا قیمتهای واقعی نمایان شود.
  موافقها+

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فقط حرف

 • مهدی.ن
  ۰ ۰

  حرفها حرفهای قشنگیه . ولی چاقو دسته خودشو نمیبرررررررره . به قول بابا پنجعلی : بفهههههم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باید قبول کنیم خودرو ساز ضرر میکنه 1- چون تو هیچ جای دنیا دولت از افزایش قیمت سود نمیبره الا ایران چون دولت مالکیت بخش بزرگی از اون رو داره 2- تعداد افراد کادری توی شرکت خودروساز داخلی نصف پرسنل کارگر قراردادی هست یعنی هردونفر کارگر یک نفر مراقب یا بپا داره البته حقوقشون هم چنیدن برابر هست یعنی بیشتر درامد شرکت میره تو جیب یک مشت مفت خور دولتی 3-سود وزیان رو پس از رفتن به سفرهای خارجی و پاداشهای آنچنانی میایند محاسبه میکنند البته اگه پولی بمونه بعنوان سود چون همش خرج سفرهای برون مرزی میشه و پاداش میشه ولی همین خودرو سازان خارجی سیستم فول اتومات خط تولید دارند و تعداد پرسنل کارگرشون محدود و سرپرست هاشون هم از جنس خودشون هستند نه اینکه دولتی باشندو حقوق آنچنانی بگیرند
  حالا فهمیدید چرا ضرر میکنند؟؟؟!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سخنگوی دولت تصریح کرد: خودروسازان و شورای رقابت به تعیین قیمت توسط بازار اعتقاد دارند ما هم این را قبول داریم اما باید اجازه دهند ما هم نسبت به واردات خودروهای باکیفیت و ارزان قیمت خارجی اقدام کنیم.
  جالبه! خودروسازها باید یرای واردات به دولت اجازه دهند!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینا فشار آوردن رو خوب یاد گرفتن، یکی میاد گرون میکنه ، اون یکی میگه نه باید ارزون بشه، اون وری نظری نداره، تلویزیون رسانه ای میکنه، بعد اخر کار هم همگی دست به دست هم تو پاچه ملت می کنن

  • ناشناس
   ۰ ۰

   تقصیر خود مردمه اگر فقط 1 ماه کسی سراغ این خودرو های بی کیفیت داخلی نره ببینید چقدر خودرو ارزون میشه / خودکرده راتدبیر نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دولت قیمت جدید خودرو را نپذیرفت - موافقت نعمت زاده با آزادسازی قیمت خودرو - شورای رقابت قیمتها را افزایش داد و .... بالاخره ما نفهمیدیم دولت کیست ؟ چند تا دولت است ؟ وزیر صنایع عضو کدام دولت است ؟ شورای رقابت مال کدام دولت است ؟ شاید بنده با اینکه لیسانس هم هستم سوادم نمیرسد ؟! بیچاره مردم عادی ؟!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دولتی که جهت واردات خودرو از خودروساز اجازه میگیرد باید قیمتهای جدید و حتی بالاتر را بپذیرد و اگر زیاد مکدر شد بسازد و بسوزد و نهایتا یک لیوان خاکشیر بخورد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بله واقعا تمسخر انگیز و تاسف آور است که نماینده دولت به خودرو سازان التماس میکند اجازه می خواهد بجایی که تهدید کند

 • مهدی
  ۰ ۰

  ببینید چقدر یه حکومت درمقابل این مونتاژکاران ضعیف که اگه اونا اجازه ندن دولت نمیتونه در مورد واردات تصمیم بگیره یعنی باید اونا اجازه بدن دولت وارد کنه واقعا سالی که نکوست از بهارش پیداست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با توجه به عرضه کامل صف خودرویی ها بازار شنبه بورس دیدینیه.
  اینا فکر کنم خبر رانتی داشتن امروز صفو دادن.
  اقتصاد ورشکسته و با رشد منفی بورس با رفتار توده ای واقعا همخوانی داره.
  بابا صبر کنید ببینید مذاکرات چی میشه بعد بریزید بخرید. دو ماه دیگه میگن یادش بخیر شاخص رو هفتاد هزار بود ای کاش میومدیم بیرون.
  انسان هشدارها رو جدی نمیگیره عجله و شتاب زدگی آفت سود آوریه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مردم نظاره گر دولتند اگر دولت راه دولت قبل را پیش بگیرد که ظاهرا اینطور است اینده تاریکی برای دولت روحانی رقم خواهد خورد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دولت میخواد چهرهاش پیش مردم خراب نشه من نبودم دستم بود تقصیر استینم بود همش فیگوره دولت پشت صحنه چراغ سبزو داده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای نوبخت عمل کن اینکه فقط با حرف بگی نمی پذیرید چه نتیجه ای داره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همون پیکانو بمون بفروش فقط با یه تفاوت خیلی یاد که خیلی خیلی گرون شده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حسن جان مطمئنا ما از احمدی نژاده پراید کیلویی چند خوشمون نمی آمد که به شما رای دادیم ....نکن با ما این کارا رو.....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  افزایش 24درصدی شاخص قیمت گوشت
  افزایش قیمت گندم و شکر
  آلودگی هوا و نسل جدید بیماری ها
  افت‌شدید سرانه مصرف‌ لبنیات کشور
  افزایش ۱۴ درصدی هزینه مکالمات شهری .......
  اینها فقط سر تیتر برخی از خبرهای فقط امروز فقط همین سایت هست من هم از گرانی خودروهای از رده خارج تولید داخل ناراحتم اما بیشتر نگران سرمشق گرفتن دولت تدبیر و امید از آقای (پراید کیلویی چند؟) هستم.....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وضعیت خودروسازها مثل یک بچه لوس و وابسته به بزرگترش هست که بدون حمایت 3 روز هم دووم نمیاره متاسفانه 50 سال دیگه هم حمایت بشه خودروسازی اوضاع همینه .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شعار دادن هنر نیست به نظر میاد دارین یه کاری میکنید بعد از چهار سال خدا بیامرزی واسه احمدی نژاد بگن مردم تا کی دروغ نمی دانم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چطور شیر سالی دوبار افزایش پیدا میکنه 15% و 30% و ... کسی مکدر نمیشه؟!!! شیری که با سلامت خانوار مرتبطه؟ که باعث پوکی استخوان و بیماری در سنین پیری میشه؟ آمارها نشون میده که مصرف شیر خیلی کم شده.
  من موافق افزایش قیمت خودرو نیستم ولی مخالف برخورد سایقه ای هستم . همین موضوع در شعارهای انتخاباتی هم مطرح میشد. یادتونه؟

  یک بحث دیگه که مطرح میشه اینه که کیفیت خودروها مگه رفته بالا که میخوان افزایش قیمت بدن؟ خب مگه شیر یا بنزین یا سایر اقلام کیفیتشان بالا رفت که قیمتهاشون با شیب ملایم ! بالا رفت؟

  خدایی بیایید برخورد سلیقه ای نکنید. یا علی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این همه ضعف در مقابل خودرو ساز؟؟؟!؟؟؟؟؟

 • شاهرخ
  ۰ ۰

  خدا باعث و بانی این همه گرانی رو با خاک سیاه بنشونه .الهی آمین /

 • پلنگ العلما
  ۰ ۰

  قلبم به درد آمد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دولت اگر نتواند جلو این دار و دسته شناخته شده را گه باعث نارضاینی شده بگیرد ضعف خود را نشان داده هر ادم ناشی میداند قیمت پراید با این کیفیت خیلی کمتر از این حرفهاست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سایپا s300 را از چین میخره 7300دلارمی شود حدود 22میلیون بعد توی ایران 76میلیون می فروشه به لطف انحصار 54میلیون به جیب می زنه بعد ادعای ضررمی کنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای دکتر روحانی عزیز ما. درب این کارخونه های جعلی رو ببند اقا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای رئیس جمهور خواهش میکنیم یک بار هم که شده واسه جان مردم ارزش قائل شوید و با حذف تعرفه خودرو بگذارید مردم خودرو ایمن سوار شوند.چون با این خودروهای بی کیفیت هم جان مردم و هم مال مردم واسه خودروسازان بی ارزش شده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چه فایده من هم مکدر شدم

 • amin
  ۰ ۰

  عاقبت گران فروشی نخریدن . مردم عزیز ایران بیاید با همبستگی این به اصطلاح خودرو سازان رو تحریم کنیم و یکبار برای همیشه تکلیف خودمون رو مشخص کنید تا هر موقع چیزی میشه مردم بیچاره تاوان اشتباهات اون هارو ندند. لطفا نخرید و هرچقدر میتونید اطلاع رسانی کنید