{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 46679

اسدالله عسگراولادی طی سال های گذشته به نامی آشنا برای مردم و فعالان اقتصادی بدل شده است. او حتی با وجود صرف نظر کردن از برخی دارایی هایش به رده هفتمین ثروتمند بزرگ ایران رسیده است.

عسگراولادی فعالیت هایش را از شاگردی در حجره متعلق به دایی اش در بازار تهران آغاز کرد. دو دهه بعد از این شاگردی او در لندن و هامبورگ صاحب دفاتر صادراتی بود و سه دهه بعد در دسته شاخص​ترین سرمایه​داران ایرانی جایی گرفت. او در حال حاضر و حتی با وجود کاهش دادن مبادلات مالی اش همچنان در تبه ای بین هفتمین و ششمین ثروتمند ایرانی جایی دارد.

او به تازگی خاطراتش از تمامی دوران زندگی و بخصوص فعالیت های اقتصادیش را نیز به چاپ رسانده است. او در کتاب «فرجام بازار» توضیح می دهد که در سال های پیش از انقلاب تجاری با درآمدهای به اندازه او در جلسات بازاریان سرشناس جایگاهی نداشته اند. براساس آنچه در خاطرات او درج شده است، عطف اقتصادی عسگراولادی به سال های پایانی دهه 50 و ابتدای دهه 70 مربوط می شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  یه عده ای هم میان کاسب شن سر از زندان در میاورند.الله اعلم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عطف اقتصادی عسگراولادی به سال های پایانی دهه 50 و ابتدای دهه 70 مربوط می شود.عجیبه!!!

 • ناشناس
  ۰ ۱

  انقلاب برای بعضی ها چه ثروتهایی اورد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چین. خدا ویرانش کنه

 • ناشناس
  ۰ ۱

  پس بگو این همه سرمایه رو از چی آورده؟! از تجارت جنسهای آشغال و بنجول و سرطان زای چینی به وطن این همه پولدار شده!! خدا همه ی باعث و بانیان به خطر افتادن جان و مال ایرانیان را لعنت ابدی فرماید.