{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 46654

برنامه نویس ها، به طور متوسط ۹۰۰۶۰ دلار در سال در آمد دارند. البته این تنها میانگینی از کل افراد شاغل در این بخش است.

زمانی که عصر، عصر ارتباطات و تکنولوژی باشد، مشاغل مربوط به ارتباطات و تکنولوژی هم مسلما جز بهترین و پردرآمد ترین شغل های دنیا به حساب می آیند. به حساب می آیند و جایگزین مشاغلی مانند پزشکی و مهندسی که تا سال ها و قرن ها گوی سبقت را از دیگر مشاغل ربوده اند، می شوند. البته شاید چنین جایگزینی در ایران و دیگر کشور های در حال توسعه تا سالیان بعد هم اتفاق نیفتد اما براساس آخرین آماری که وزارت کار آمریکا اعلام کرده، 20 شغل برتر دنیا در سال 2014 معرفی شده که توسعه‌دهنده نرم‌افزار یا همان برنامه نویسی در رتبه اول و تحلیل گر سیستم کامپیوتر در پله بعدی قرار گرفته است. به این ترتیب، دیگر در صدر جدول برترین مشاغل دنیا، پزشکی دیده نمی شود و دندان پزشک ها هم به رتبه سوم نزول کرده اند.

براساس این گزارش، برنامه نویس ها، به طور متوسط 90060 دلار در سال در آمد دارند. البته این تنها میانگینی از کل افراد شاغل در این بخش است. به عبارتی ده درصدی که درآمد بالایی در این شغل دارند، حدود 138880 دلار در سال به دست می آورند. این صدرنشینی شغل برنامه نویسی و حاکمیت عصر اینترنت تا جایی پیش رفته که پیش بینی می شود تا قبل از سال 2022 ، حدود 140 هزار شغل جدید مربوط به توسعه نرم‌افزار ایجاد شود. علاوه بر برنامه نویس ها، آنهایی که تحلیل گر سیستم های کامپیوتری هستند در جایگاه دوم جدول نشسته اند. تحلیل گرها، با طراحی تکنولوژی، مسایل و تحلیل‌های مربوط به آن سر و کار دارند تا جاییکه به آنها دانشمند داده ها هم گفته می شود. البته این شغل هم مانند شغل قبلی آن طور که باید و شاید در ایران و کشورهای همتای آن جا نیفتاده. چرا که اصولا تحلیل گر سیستم کامیپوتری، برای تجارت شرکت های بزرگ، اقدامات خیلی مهم و مفیدی انجام می دهد. این مفید بودن هم تا جایی است که یک فرد می تواند با داشتن این شغل سالانه به طور متوسط، 83800 دلار در آمد داشته باشد. البته براساس گزارش وزارت کار آمریکا، غول تحلیلگر های سیستم کامپیوتری، در بالاترین حد درآمدی این شغل، سالانه 122090 دلار به دست می آورد. با این حال، آن طور که پیش بینی شده، به دلیل رشد تجارت و رقابت بین شرکت ها، تا سال 2022، درآمد این گروه شغلی تا حدود 24.5 درصد رشد خواهد داشت.

20 شغل برتر دنیا

1

توسعه دهنده نرم‌افزار

2

تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری

3

دندانپزشک

4

سر پرستار

5

داروساز

6

پرستار رسمی

7

متخصص فیزیوتراپی

8

پزشک متخصص

9

توسعه دهنده وب

10

متخصص بهداشت دهان و دندان

11

تحلیل‌گر امنیت اطلاعات

12

مدیر پایگاه داده‌ها

13

دستیار پزشک متخصص

14

کار درمانگر

15

تحلیل‌گر پژوهش‌های بازار

16

متخصص علوم آزمایشگاهی

17

دستیار متخصص فیزیوتراپی

18

مهندس عمران

19

مهندس مکانیک

20

دامپزشک

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نمایندگی مجلس ایران رو ننوشتید!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وکلا را از لیست جا انداختن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بابا ولمون کن من با هشت سال سابقه برنامه نویسی 2.5 هم توی ماه نمیگیرم، یه دلال مسکن فقط هفته ای اینقدر کمیسوین میگیره.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ویلا سازی.خرد کردن ز مینهای کشاورزی . زمین خواری.بسازوبفروشی.بنگاه املاک.رانت خواری.اختلاسهای سازمانی.ویزه خواری.رشوه گیری. صدور چک بی محل.وصول مهریه های سنگین.زورگیری.پارتی بازی...............

  • ناشناس
   ۰ ۰

   دمت گرم 3 هزار میلیاردی

  • حسن شرىف
   ۰ ۰

   تکه تکه کردن زمىنهاى کشاورزى
   موجب ابادى وىلا سازى و تمرکز سرماىه در زمىنهاى فراموش شده باىر مىشود اگر نظارت مىشد به زمىنهاى فعال کشاورزى ورود نکنند خىلى بهتر بود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مال مردم خوری.

 • مهسا
  ۰ ۰

  شغل صرافی و دلالی فراموش شده

 • رهاپارسا
  ۰ ۰

  البته نسبت به عزیزان زحمت کش در عرصه کنکور کم لطفی شده چون هر بی سوادوباسوادی ک هیچی ازکنکور نمیدونه داره ده برابر یه دکترو وکیل و مهندس پول درمیاره. حتمانون توشه که یارو ازمهندسی وپزشکی که خونده صرف نظرمیکنه و سروجیب مردم رو خالی میکنه!!!!!!