{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 46624

متوسط قیمت‌خودروی ایرانی۲۷ و خارجی۱۵۳میلیون

۳۵ درصد کل فروش بازار خودروی ایران در سال گذشته مربوط به خودروهای وارداتی بوده است.

در سال گذشته 624 هزار و 749 دستگاه خودرو تولید و 78 هزار و 673 دستگاه خودرو وارد کشور شد. میزان خودروی تولیدی در سال 1392 معادل 20 درصد کاهش و در مقابل واردات این محصول 75 درصد افزایش داشته است. رشد 75 درصدی واردات خودرو به کشور در سال 1392 سهم خودروهای خارجی از بازار ایران را افزایش داده است به‌گونه‌ای که سال گذشته 35 درصد کل فروش بازار خودروی ایران مربوط به خودروهای وارداتی بوده است. براساس برآورد صورت گرفته در این زمینه، با فرض میانگین قیمت 27 میلیون تومانی خودروهای داخلی و میانگین قیمت 153 میلیون تومانی خودروهای خارجی عرضه شده در بازار ایران، ارزش کل خودروهای فروخته شده در بازار ایران در سال 1392 معادل 27 هزار و 308 میلیارد و 307 میلیون تومان بوده است. با توجه به تعداد خودروهای تولید و وارد شده به کشور در سال گذشته، معادل 17 هزار و 972 میلیارد و 355 میلیون تومان از کل فروش بازار خودرو در سال 1392 مربوط به خودروهای تولید داخل و معادل 9 هزار و 335 میلیارد و 952 میلیون تومان آن مربوط به فروش خودروهای خارجی بوده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بر این اساس در سال 1392 معادل 35 درصد کل فروش بازار خودروی ایران مربوط به خودروهای خارجی عرضه شده در این بازار و 65 درصد بازار نیز در اختیار خودروهای داخلی بوده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خودرو ملی!!!!!!1
  افتخار پارس!!!!!

 • جهانی
  ۰ ۰

  تیتر را عوض کنید.ناسلامتی شما سایت اقتصادی هستید و بهتر از هرکسی می دانید که خودروی ایرانی دروغ و فریبی بیش نیست برای اینکه ایرانخودرو و سایپا دلالی کنند و خون مردم را بمکند. اگر تمام خودروها بی واسطه و مستقیم از سازنده های اصلی (پژو، رنو، هیوندا، کیا، فولکس واگن و ...) خرید و وارد شود هم ارزانتر بدست مشتری می رسد هم مصرف بنزین کشور پایین می آید و هم ایمنی خودروها بالاتر می رود. فقط کافیست یک قانون ضدانحصار محکم و مجری قوی در کشور ایجاد شود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ای کاش همه بازار خودرو کشور در چنگ خارجی ها (البته بدون تعرفه گمرکی) بود تا بی لیاقتی خودرو سازان وطنی آشکارتر میشد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مثل اینکه وضع ما از بقیه خرابتره . اشتباه کردیم انصراف دادیم از یارانمون !!!

 • نام
  ۰ ۰

  این که کاری نداره قیمت خودرو داخلی را بیشتر کنند ملت همه میپرن و میخرن و خودروهای خارجی داغون دیگه وارد کشور نمیشه

 • سرباز گمنام
  ۰ ۰

  باید از واردات خودرو خارجی جلوگیری شود تا با فروش بیشتر محصولات داخلی به اقتصاد کشور کمک شود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یعنی حدود ۳ میلیارد دلار صرف واردات خودرو شده که اگر نصف آنرا عوارض و مالیات باشه دولت تنها ۱/۵ میلیارد دلار از این طریق به جیب زده است . ولی بهر هر حال در سایه تحریم ها در طول سالهای بعد باز هم سهم فرغون سازان کمتر خواهد شد و ماشین های خارجی بیشتری وارد کشور خواهد گردد که امیدواریم نوع چینی آنها کمتر گردد .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقا این مطلب شوما خیلی دروغه . امان از دست این وب سایت !!! اقا ما با هزار زحمت خودرویی رو ساختیم و ملیش هم کردیم حالا شوما دارین میگید دروغه؟ در ایران اصلا خارجی موجود است!! من که ندیدم . البت حضور مبارک چین ها رو اندکی نا محسوس میتوان حس کرد اما چاره چیه؟ تا این تحریم لعنتی برداشته نشه مجبوریم این چشم بادامی بود چی بود رو تحمل کنیم . البته این خارجکی زیاد نیستند ولی اندکی که هستند و من چشام ضعیفه نمیبینم . دوستان مخاطبین گرام، بجای فرا فکنی و ایجاد جو چی و چی لطفا استین بالا بزنید خودتون اختراع کنید تا این حضور بیگانه منتفی شود . بارکلا به خودم با این تحیلی تخصصی!!!

 • saman
  ۰ ۰

  تمام صنعت خودرو ما دست خارجى هاست :بابا جمع کنید خجالت بکشید کدام خودرو داخلى کدام خودروى خارجى کدام خودروى ملى ( خودروى ملى هم خارجیه ) این تحریم ها نشون داد شما هیچى نیستید ( مافیاى ) خودرو تشکیل دادید و فقط دارید دلالى مى کنید 35 سال سر این ملت کلاه گذاشتین ول نمى کننین بابا مردم فهمیدن چرا نمى خواهید قبول کنید مردم فهمیدن جمع کنید این فرغون سازى را بزارید مردم راحت زندگى کنند : زندگى که چى ....... زنده بمونن... ... یک کم انسانیت داشته باشید ( مافیاهم مافیای خارجى ) دین ندارن ولى ازاده مرًدن ............ خجالت بکشید ....... لااقل برید از خارجى ها تجارت یاد بگیرید ........ اخه تا کى دزدى تاکى ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟