{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 46618

اجاره بهای سوئیت در برخی از محله‌ها

افزایش تقاضای مسکن موجب شده است که ساخت سوئیت‌ها رونق زیادی پیدا کند و مستاجران با قدرت خرید کم هم به این سوئیت‌ها روی بیاورند.

با افزایش تقاضای مسکن به خصوص در شهر تهران، ساخت واحدهای کوچک هم با رونق بیشتر همراه شد و تب ساخت و ساز واحدهای کوچک و خرید و فروش آنها مالکان زمین‌های کوچک را هم تحت تاثیر قرار داد. به همین جهت در 5 سال اخیر، ساخت و ساز این واحدها افزایش پیدا کرده است و متقاضیان بیشتری هم برای این واحدها وجود دارد. براین اساس در حال حاضر در تمامی محله‌های تهران می‌توان خانه های کوچک و سوئیت ها را پیدا کرد که اغلب هم در بناهای تک واحدی و قیمت‌هایی کمتر از دیگر واحدهای کوچک به فروش می‌رسد یا اجاره داده می‌شوند. از آنجاییکه زمین این واحدها کوچک است اغلب آنها پارکینگ و انباری به اندازه تمامی واحدها ندارند به همین جهت سوئیت هایی که این امکانات را ندارند با نرخ‌های پایین تری هم برای آنها تعیین می شود که در نهایت اجاره بهای کمتری را هم برای آنها دریافت می کنند. البته به گفته مشاوران املاک، گرانی مسکن موجب شده که بخشی از متقاضیان که در گذشته در آپارتمان ها سکونت داشتند هم به این سوئیت ها نقل مکان کنند تا اجاره بهای کمتری بپردازند، به همین جهت سوئیت‌ها متقاضیان بیشتری هم به نسبت دیگر آپارتمان‌ها دارد. همچنین اغلب دانشجویان و افراد مجرد تمایل بیشتری برای اجاره این واحدها دارند به همین جهت راحت‌تر از دیگر آپارتمان‌ها اجاره داده می‌شود ضمن آنکه اغلب این دسته از مستاجران، نیازی به پارکینگ و یا انباری ندارند بنابراین بدون این امکانات هم سوئیت ها را اجاره می‌کنند. براساس این گزارش، سوئیت‌هایی که در مناطق مرکزی شهر تهران قرار دارند به دلیل نزدیکی به مراکز اداری و دسترسی راحت تر به حمل و نقل عمومی، نسبت به دیگر مناطق با قیمت‌های بیشتری اجاره داده می‌شوند که ممکن است نرخ آنها با قیمت برخی از سوئیت‌ها در شمال تهران نزدیک باشد. اما می توان برای اجاره یک سوئیت ارزان قیمت به محله های جنوبی شهر تهران مراجعه کرد زیرا در این مناطق به نسبت مناطق مرکزی، قیمت ها خیلی پایین تر است و مناسب افرادی است که نمی‌خواهند هزینه زیادی را بابت محل سکونت خود بپردازند. نرخ سوئیت در برخی از محله‌های تهران براساس گزارش های میدانی مهر، یک سوئیت در خیابان پیروزی با مساحت 24 مترمربع با 7 میلیون تومان رهن و ماهیانه 300 هزار تومان اجاره داده می‌شود و در ظفر سوئیتی 20 متری، تکواحدی و بدون مالک با شرایط 8 میلیون تومان رهن و 500 هزار تومان به اجاره می‌رسد. برای سوئیتی 38 متری در چهارراه شهید مدنی 5 میلیون تومان رهن و 550 هزار تومان اجاره تعیین شده است و سوئیت دیگری با همین مساحت در کریم خان آبان جنوبی 34 میلیون تومان رهن و 150 هزار تومان اجاره داده می‌شود. در دیباجی جنوبی سوئیتی 40 متری، تکواحدی و بازسازی شده با شرایط 10 میلیون تومان رهن و ماهیانه یک میلیون و 350 هزار تومان به اجاره می‌رسد و در قیطریه برای سوئیتی 25 متری، 15 میلیون تومان رهن و 350 هزار تومان اجاره تعیین شده است. همچنین برای یک سوئیت 25 متری در خیابان هاشمی بعد از خوش، 21 میلیون تومان رهن کامل در نظرگرفته شده است و در رسالت سوئیت 40 متری با قیمت 5 میلیون تومان رهن و ماهیانه 650 هزار تومان، اجاره داده می‌شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سوئیت دیگری با مساحت 30 مترمربع در سبلان شمالی با شرایط 5 میلیون تومان رهن و 500 هزار تومان به اجاره می‌رسد و در کارگر جنوبی سوئیتی 40 متری 25 میلیون تومان رهن کامل داده می‌شود. همچنین برای سوئیت 35 متری در قصرالدشت - مالک اشتر، 16 میلیون تومان رهن و ماهیانه 200 هزار تومان اجاره تعیین شده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نیاز به مسکن و تهیه خانه‌‌ای مناسب، یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و به ویژه جوانان از سال‌های دور بوده و هست؛‌ اما در سال‌های گذشته، به ویژه در زمان دولت دهم، جهش ناگهانی در بهای مسکن‌ و از سوی دیگر، کاهش قدرت خرید، باعث شد تا تهیه مسکن تبدیل به یکی از دشوار‌ترین مراحل زندگی شود.

  به گزارش «تابناک»، با روی کار آمدن دولت جدید، سیر صعودی بهای مسکن متوقف شد، تا جایی که ماه‌‌هاست به یک نمودار خطی تبدیل شده است؛ البته در این میان، گاهی کاهش نسبی نیز در قیمت برخی واحد‌ها دیده می‌شود، ولی گویا‌ هم‌اکنون رکود در بازار مسکن رو به پایان بوده و بازار در انتظار کاهش قیمت در این بخش است.

  در این باره باید گفت، دولت روحانی با رفع موانع موجود بر سر راه مسکن از جمله ادامه ساخت مسکن مهر، راه‌اندازی طرح مسکن اجتماعی، تسهیل پرداخت تسهیلات بانکی و همچنین وضع مالیات‌های سنگین بر خانه‌های خالی و مهم‌تر از همه، پرداخت یارانه به بخش تولید در صدد خروج این بخش از حالت رکود است.

  از سوی دیگر، معطلی بیش از اندازه سرمایه‌های سرمایه‌دارانی که به انتظار افزایش قیمت بوده‌اند، به پایان رسیده و ‌در فکر راهی برای فروش واحد‌های خود هستند؛ بنابراین، با هجوم این بخش از سرمایه‌داران در آینده نزدیک به بازار و همچنین کارهایی که دولت در این زمینه انجام داده، انتظار می‌رود بهای مسکن با شیب تندی رو به کاهش گذارد.

  محمد باقری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ‌در این زمینه گفت: هم‌اکنون به دلیل اینکه سیاست‌های دولت در خصوص مسکن مهر مشخص شده و دولت یازدهم با جدیت پیگیر رفع مشکلات مردم درباره تأمین مسکن هستند، تأثیر مثبتی در بازار مسکن خواهد داشت‌ و مشکل مردم و به ویژه مستضعفان،‌ رفع خواهد شد.

  از سوی دیگر، ‌دولت تمهیداتی برای رفع ‌معضل مسکن انجام داده ‌که نمونه آن آغاز پرداخت تسهیلات مسکن در بانک‌های دولتی است که مقرر شده برای خرید و ساخت مسکن وام‌های مناسبی نسبت به گذشته پرداخت شود، چنانچه اکنون نیز بانک‌های عامل، این کار را آغاز کرده‌اند.

  این نماینده گفت: رویداد مهم در این میان که دیگر در بازار اقبالی برای خرید مسکن و سرمایه‌گذاری به روش مسکن در بین خریداران دیده نمی‌شود و سرمایه‌های سرگردانی که سرازیر بازار مسکن شده بودند، آرام آرم در حال خروج است و با ثبات گرفتن بازارهای سرمایه، روانه بازار تولید می‌شود.

  وی ادامه داد: مشکلات تولید‌ نیز در حال رفع شدن است، به گونه‌ای که دولت ‌مقرر کرده در بخش تولید از درآمد یارانه‌ها ۱۰ هزار میلیار صرف رونق تولید کند؛ بنابراین، با انجام این کار، کم‌کم مسکن از حالت کالای سرمایه‌ای‌ خارج می‌شود و سرمایه‌‌داران سرمایه‌های خود را در بخش تولید وارد می‌کنند تا از این راه ارزش افزوده سرمایه خود را نگه دارند.

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مواردی مانند، ادامه مسکن مهر، حمایت از تولید داخل و پرداخت تسهیلات در روزهای آینده، باعث خروج سرمایه‌گذاران از این بخش و به دنبال آن مسکن ارزان خواهد شد.

  این نماینده افزود: متأسفانه در سال‌های گذشته، یکی از عواملی که باعث افزایش نرخ مسکن شد، سوداگری‌ها و دلال بازی‌های برخی افراد سودجو بود؛ اما امروز می‌تواند آشکارا در جامعه‌ دید که دیگر جایی برای جولان این‌ دلال‌بازی‌ها وجود ندارد و این خود نیز عاملی بر کاهش قیمت مسکن به شمار می‌آید.

  باقری گفت: یکی دیگر از تمهیداتی که دولت برای کاهش بهای مسکن در نظر گرفته، افزایش و تعیین مالیات بر خانه‌های خالی است که دولت و مجلس به شدت پیگیر این موضوع هستند‌ و با پیگیری‌های مستمری که انجام می‌شود، به زودی این کار نیز اجرایی ‌و زمینه‌ای فراهم خواهد شد‌ که کسی نتواند مسکن خالی داشته باشد.

  وی در پایان اظهار کرد: مجموعه این عوامل باعث می‌شود که در روزهای آینده، شاهد کاهش چشمگیر بهای مسکن باشیم، مسکن یکی از نیازهای اساسی مردم است و دولت و نمایدندگان مجلس تا هنگامی که این مشکل به کلی در کشور رفع شود، پیگیر موضوع هستند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  علی رغم تلاشهای گسترده رسانه ای برای القاء کاهش یا عدم افزایش قیمت مسکن در ماههای اخیر، درسال 1393 به دلایل زیر شاهد افزایش چشمگیر قیمت در این بازار خواهیم بود : 1-افزایش قیمت مصالح ساختمانی ناشی از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها 2- افزایش قیمت تراکم 3- افزایش نرخ دستمزد 4- افزایش مبلغ وام خرید مسکن در سال 92 و برنامه افزایش مجدد آن در سال جاری 5-افزایش مالیات ساخت وساز 6- توقف طرح مسکن مهر و کاهش شدید عرضه مسکن در دوسال گذشته و عدم تناسب عرضه فعلی درمقابل تقاضای روزافزون مسکن 7- کاهش شدید جاذبه بازارهای رقیب بویژه بازار بورس و بانکها (ناشی از کاهش دستوری نرخ سود سپرده بانکی) 8- افزایش قیمت دلار

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این سویئت ها فقط برای کسانی جذابیت دارد که یا مجردند یا کسانی که نیاز دارند پنهانی برای خودشان کنج دنجی داشته باشند.متاسفانه در سایت دیوار تبلیغی دیدم که اپارتمان نقلی خود را بصورت مبله و فقط و فقط روزانه جهت اجاره به سایت معرفی کرده بود .واقعا روزانه یعنی چه؟؟؟