{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 41257

وزیر کشور با اشاره به آخرین اقدامات برای آزادی ۵مرزبان ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروه تروریستی جیش العدل گفت: الان دقیقاً آدرس ها و مشخصات را داریم و ...

ردها را هم در مذاکرات داده ایم با توجه به شرایطی که در پیش است بزودی شاهد خبرهای خوش هستیم. عبدالرضا رحمانی فضلی در آخرین نشست خبری خود در سال ۹۲ که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آخرین اقدامات برای آزادی مرزبانان ایرانی چه بوده است اظهار داشت: ما این ها را مانند فرزندان خود می دانیم و حسم این است که ما از خانواده آنها هستیم. وی با تاکید بر اینکه تمام فعالیتهای لازم را برای آزادی این ۵مرزبان ایرانی انجام داده ایم افزود: فعالیتهای دیپلماتیک، رسانه ای و فعالیتهای مربوط به مسایل امنیتی، نظامی و انتظامی و تا آنجا که مقدور بوده انجام دادیم. مذاکرات رسمی از سوی وزارت خارجه و هم غیر رسمی برای آزادی گروگانها انجام شده است و امیدواریم مجموع این اقدامات منجر به آزادی مرزبانان ایرانی شود. وی تصریح کرد: ابتدا حتی وجود گروگان ها را هم انکار می کردند اما الان دقیقاً آدرس ها و مشخصات را داریم و ردها را هم در مذاکرات داده ایم. رئیس جمهور ،وزیر امور خارجه، رئیس مجلس و فرماندهان نظامی نیز هر کدام پیگیری های لازم را انجام دادند و به نظر می رسد با توجه به شرایطی که پیش می رود ما شاهد خبرهای خوش خواهیم بود. وزیر کشور همچنین در پاسخ به دیگر سوال مهر درمورد راه اندازی سامانه پیامکی برای آزادی گروگان ها و درخواست از سازمان ملل برای ورود به این قضیه گفت: ورود مجامع بین المللی به این گونه اقدامات جزو وظایف آنان است و اتفاقاتی که اینگونه رخ می دهد و بحث انسان و جان انسان درخطر است آنان که مدعی حقوق بشر هستند باید وارد ماجرا شوند اما تا امروز هیچگونه حرکت و فعالیتی از آنان احساس نکرده ایم.

ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    میگم پس این همه امضا..و اس ام اس..و کمپینگ ها که گفته میش سازمان حقوق بشر دخالت میکند..و واسطه برای ازادی این عزیزان چی شد. ؟؟اصلا کسی محکم..و قانونی.و دلسوزانه دنبال این مشکل هست؟

  • رضا
    ۰ ۰

    تو روز های آخر سال برا آزادی سربازان وطن دعا میکنیم آمین