{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 41251

بر اساس مصوبه جدید انجمن سیمان؛

بر اساس مصوبه جدید انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، قیمت سیمان در سال ۱۳۹۳ بین ۱۴ تا ۲۱ درصد افزایش یافت.

اوایل سال جاری طی تفاهم نامه ای بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن سیمان قیمتگذاری این محصول پرمصرف در ساخت و ساز به انجمن واگذار شد. با این توافق قرار شد از این پس انجمن سیمان درخواستهای مربوط به افزایش قیمت سیمان را بررسی و در صورت لزوم تصویب کند. در همین حال در تازه ترین رخداد، انجمن سیمان افزایش 14 تا 21 درصدی نرخ سیمان را در سال 1393 به تصویب رساند و قرار است این مصوبه به زودی برای اجرا ابلاغ شود. با این حساب کارخانه های سیمان خواهند توانست از ابتدای سال آینده قیمت محصولات خود را افزایش دهند. میزان افزایش تصویب شده برای قیمت سیمان بسته به نوع و تیپ سیمان تولیدی در کارخانه ها متفاوت است. در همین حال رئیس انجمن سیمان خبر داد: محدوده افزایش نرخ فروش داخلی سیمان برحسب قیمت تمام شده کارشناسی شده توسط انجمن و با همکاری هلدینگ های صنعت سیمان تعیین شد و در نهایت به تصویب هیئت مدیره انجمن رسید. به گفته محمد اتابک برای سیمان صادراتی نیز محدودیت قیمتی اعمال شده تا قیمتهای فروش از نرخ تعیین شده کمتر نباشد اما میزان رشد نرخهای فروش خارجی تابع نرخهای داخلی بوده و درصد افزایش آن بیش از درصد افزایش نرخهای فروش داخلی اعمال خواهد شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اوایل سال جاری نیز قیمت سیمان براساس مصوبه انجمن سیمان بین 14 تا 21.5 درصد افزایش یافته بود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سال دیگه خونه دار میشم . خونه دار میشم . تکرار کن تکرار کن

  • فرشاد
   ۰ ۰

   باوجود تلاش گسترده رسانه ای برای القاء کاهش قیمت مسکن یا عدم افزایش آن ، قیمت مسکن در سال 93 به دلایل زیر افزایش چشمگیری خواهد داشت: 1-افزایش مبلغ وام خرید مسکن2-افزایش35 درصدی قیمت تراکم3-افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی ناشی از افزایش 78 درصدی قیمت حاملهای انرژی پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها4- کاهش شدید عرضه مسکن طی 2 سال گذشته و عدم تناسب آن با تقاضای روزافزون5-توقف طرح مسکن مهر6- ازبین رفتن جاذبه بازارهای رقیب بویژه بورس و فرار سرمایه ها از این بازارها به بازارمسکن7-تصویب دریافت مالیات از سازندگان مسکن (که مالیات پرداخت شده توسط سازنده که ازخریدار دریافت خواهدشد)

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به سلامتی انشا ئ الله
  25 درصد می کردید از قالیباف یاد بگیرید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اونوقت هی بگید قیمت مسکن کاهش پیدا میکنه، انشالله بعد از عید هم قیمت آهن و میلگرد افزایش شدید داره. در ضمن شما هم آرزوی ارزونی و خرید مسکن رو با خودتون به گور ببرید.

 • حامد
  ۰ ۰

  با این وضعیت نمیدونم بعضیا رو چه حسابی میگن خونه ارزون میشه...............

  • ناشناس
   ۰ ۰

   حالشون خوب نیست برای بازگشت سلامتی روحی و روانی به تجویز دکتر تکرار می کنن ملکه ذهنشون بشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عزیزان اجازه بدید گرون بکنن، اگه فروش هم زیاد شد و مردم هم استقبال کردن و کمبود سیمان هم شد، اون وقت بعدش با هم میشینیم دوباره صحبت و تحلیل و اینها می کنیم که ببینیم مسکن هم همون مقدار گرون میشه یا نه. احتمالا خود کارخونه ها افزایش قیمت رو اعمال نکنن چون فروششون رو کم میکنه.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   شما مطمئنى حالت خوبه؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همچی گران میشه خونه ارزان میشه!!!!

 • مستاجر خانه بدوش
  ۰ ۰

  سالی که نکوست ... از سیمانش پیداست . واقعا نمیشود به حرف و شایعات بیهوده در مورد ارزان شدن خانه اطمینان کرد . با این حساب هزینه های ساخت و ساز بالا میرود و باید جدا" منتظر گران شدن مسکن بود . خدا به همه بی پولها رحم کند از جمله خودم . آمین

 • سهراب
  ۰ ۰

  خونه حتما ارزون میشه فقط باید بخوابید و خوابش رو ببینید البته اگر بتونید خوابش رو هم ببینید!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به کام سر مایه دار و حامیان رانت خوار انهاو به قیمت فلاکت مردم بی خانمان

 • سهراب
  ۰ ۰

  قطعا خونه ارزون میشه فقط باید شماتون رو ببندید و بخوابید تا خوابشو ببینید البته اگر بتونید خوابش رو هم ببینید!

 • امیر علی
  ۰ ۰

  جمعیت ایران رو به کاهشه 30 سال دیگه همه جا پر از همه چی وخالی از سکنه است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قسمت عمده سهم گرانی مسکن قیمت زمین و عوارض بی در و پیکر شهرداری است شهرداری که 25 درصد برد بالا پس فقط می ماند قیمت زمین به نظر می رسد سال دیگر چون سود بانکی بیشتر از بازدهی مسکن باشد خود به خود قیمت زمین با افت مواجه شود کسانی که ملک کلنگی شان را به امید سود بیشتر نفروختند ضرر خواهند کرد چون سال دیگر هزینه تمام شده مسکن حداقل 30 درصد بالا تر خواهد بود و قیمت فروش هم بالا تر از این مطلقا جا ندارد پس اگر قیمت زمین کاهش نیابد بساز بفروشی کلا جمع خواهد شد

 • احسان
  ۰ ۰

  شک نکن شدیدمیره بالا

  • ناشناس
   ۰ ۰

   به احتمال 100% بالا میره اما 2.75 درصد!