{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 41245

در روزهای پایانی سال ۹۲:

هم‌زمان با سپری شدن روزهای پایانی سال ۹۲ و افزایش نیاز مردم به وجه نقد مشاهدات میدانی خبرنگار ما حاکی است که بانک‌ها بازهم طبق روال سال‌های قبل به هشدارهای بانک مرکزی توجه نکرده فقط به مشتریان خود پول نقد و سایر خدمات ارائه می‌دهند.

همه‌ساله با نزدیک شدن به سال جدید و سپری شدن روزهای پایانی سال حجم فعالیت‌های بانکی و خریدهای مردم نسبت به ماه‌های قبل افزایش می‌یابد و همین امر باعث افزایش مراجعه مردم به بانک‌ها و به‌خصوص عابربانک‌ها می‌شود.

شلوغی و ترافیک شب عید تقریباً برای همه مردم جا افتاده است و مردم کم و بیش با این موضوع کنار می‌آیند اما برخی مواقع ترافیک چندان برای مردم خوشایند نیست، یکی از مواردی که معمولاً نارضایتی مردم را به‌همراه دارد اخلال در فعالیت‌های بانکی است.

این موضوع معمولاً در ایام پیک موجب سرگردانی مردم می‌شود چراکه دستگاه‌های خودپرداز و بعضاً پایانه‌های فروشگاهی ارائه خدمات را متوقف کرده و اصطلاحاً مختل شده‌اند. اختلال در شبکه بانکی به‌خصوص عابربانک‌ها موجب تشکیل صف‌های طولانی مقابل عابربانک‌ها می‌شود.

این اتفاق شب عید امسال هم رخ داده و مؤید آن صف‌های طولانی است که مقابل عابربانک‌ها تشکیل می‌شود؛ علت ایجاد چنین صف‌هایی این است که برخی از بانک‌ها شبکه خود را روی سایر کارت‌های بانکی بسته فقط به مشتریان خود خدمات می‌دهند.

برخی دیگر از بانک‌ها نیز مشکل تأمین اسکناس برای عابربانک‌ها را دارند به‌گونه‌ای که این دستگاه‌ها در چنین شعبی فقط قادر به ارائه خدمات الکترونیکی و عموماً کارت به کارت بوده و امکان ارائه اسکناس به مردم را ندارند.

دستگاه‌های خودپرداز در تعدادی از بانک‌ها نیز به‌طور کلی از شبکه خارج شده قادر به ارائه خدمات به مشتریان خود نیستند؛ این اتفاقات در حالی امسال هم روی داده که قبلاً بانک مرکزی به‌جدیت اعلام کرده بود مانع از بروز از هرگونه اشکالی در شبکه شتاب و خدمات‌دهی بانک‌ها خواهد شد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از این قولها و وعده ها زیاد داده میشود زیاد جدی نگیرید.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اگر زیاد جدی نگرفتن راه حل بود،الان وضعمون بهتر بود، اتفاقا راه حل جدی گرفتن مطالبات و توضیح خواستن از مسئولان مرتبط از طریق رسانه ها است.

 • ایرانی
  ۰ ۰

  این تیتر چه معنی می دهد؟
  "هم‌زمان با سپری شدن روزهای پایانی سال ۹۲ و افزایش نیاز مردم به "وجه نقد" مشاهدات میدانی خبرنگار ما حاکی است که بانک‌ها بازهم طبق روال سال‌های قبل به هشدارهای بانک مرکزی توجه نکرده "فقط" به مشتریان خود " پول نقد "و سایر خدمات "ارائه می‌دهند"."
  پس باید چکار می کردند؟