{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 41238

با رشد ۵۰۰ واحدی رخ داد؛

شاخص بورس تهران در چهارمین روز معاملاتی هفته به مدار صعودی خود ادامه داد و با افزایش بیش از ۵۰۰ واحدی مواجه شد.

شاخص بورس تهران در ادامه مسیر صعودی خود که از ابتدای هفته آغاز کرده است،امروز با افزایش 537 واحدی مواجه شد و به کانال 78 هزار و 968 واحد رسید. در معاملات امروز قیمت اکثر سهام شرکتها مثبت شد و صف های خرید برای سهامداران تشکیل شد به طوری که شرکتهای غدیر،ارتباطات سیار،توسعه معادن و فلزات،پتروشیمی پردیس،سرمالیه گذاری ملی، مپنا و تاپیکو بیشترین تاثیر را در شاخص بورس گذاشتند. در مقابل شرکتهای پالایشگاه نفت بندرعباس،ملی مس،بانک صادرات،فولاد خوزستان،بانک پارسیان،بانک سینا و نیرو ترانس مانع از رشد بیشتر شاخص شدند. در بازار امروز شرکتهای توسعه صنایع بهشهر،داده پردازی و ایران ترانسفو بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و حفاری شمال،نیرو ترانس و معادن بافق بیشترین تقاضای فروش را از آن خود کردند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در بازار امروز حجم معاملات افزایش یافت و بیش از 901 میلیارد سهم به ارزش 412 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه 384 هزار میلیارد تومان شد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سنای آمریکا نیز تلاش‌های خود را برای ضربه زدن به روند مذاکرات هسته‌ای ایران از سر گرفته است. به نوشته «واشنگتن پست»، ۸۱ سناتور آمریکایی با فرستادن نامه‌ای برای اوباما، شرایطی را که از نظر آن‌ها باید در توافق نهایی هسته‌ای با ایران منظور شود، مورد اشاره قرار داده‌اند.

    این سناتور‌ها اعلام کرده‌اند، در صورت برآورده نشدن این شرایط، تحریم‌ها علیه ایران را از سر خواهند گرفت. از جمله شرایط آمده‌ در این نامه، می‌توان به عدم غنی‌سازی اورانیوم در خاک ایران، از میان بردن «برنامه نظامی هسته‌ای ایران» و جلوگیری از دستیابی ایران به بمب از طریق تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم یا پلوتونیوم و رعایت قطعنامه‌های شورای امنیت از سوی ایران اشاره کرد.